sobota, 22 czerwca, 2024

Wiechlice Cup nowe zawody na nowej strzelnicy

Share

 

W dniach 22-23 kwietnia 2022 roku odbyły się zawody długodystansowe na nowej strzelnicy w Wiechlicach. Strzelnica to nowy obiekt jeden z największych prywatnych tego typu obiektów w Europie. Jednocześnie można strzelać na osi do 1600 metrów oraz na kilku krótszych osiach. Obiekt cały czas jest jeszcze usprawniany, miejmy nadzieję, że w przyszłości na stałe stanie się miejscem zawodów zarówno długodystansowych jak i średnio czy też krótko dystansowych.

Organizatorem był BDS Long Range Sport Team oraz Delta Bytom. Zawody były wpisane do lubuskiego kalendarza zawodów PZSS

Zawody miały nieco inną formułę jak inne zawody długodystansowe w Polsce.

Strzelcy strzelali na 4 dystansach jednocześnie ( 300,600,800,1000 metrów) Wielkość tarcz byłą nieco inna od znanych z polskich zawodów.

Dodatkowo równolegle każdy ze strzelców mógł uczestniczyć w zawodach pistoletowych, planowane były również zawody PRS do 300m, ale niestety nie doszły do skutku z przyczyn technicznych.

W zawodach uczestniczyło 96 zawodników z Polski, Niemiec, Austrii i Luxemburga, ponad 50 strzelców jednocześnie uczestniczyło w zawodach pistoletowych

Organizatorzy deklarują że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja zawodów, oczywiście na podstawie zdobytych doświadczeń postarają się aby zawody były jeszcze ciekawsze dla zawodników.

Poniżej prezentujemy zdjęcia wyników

 

Awatar użytkownika
Paweł Stempniak
Strzelec dalekodystansowy. Brał udział w wielu zawodach w kraju i za granicą. sześciokrotnie ukończył zawody Sniper`s Mission, Rekonstruktor, uczestniczył w rekonstrukcjach historycznych w Normandii i wielu innych miejscach w Europie.

Przeczytaj także

Reklama

News