niedziela, 19 maja, 2024

Kuba Sidorowicz i Maciej Stasiak zdobywają tytuł King of 2 Miles we Francji

Share

Kuba Sidorowicz, jako strzelec, oraz Maciej Stasiak, jako spotter, wykazali się niezwykłą precyzją i zespołowym zgraniem, zdobywając złoto w prestiżowych zawodach strzeleckich King of Two Miles, które odbyły się we Francji.

Drugi Polski Team w składzie Tomasz Kirczuk jako strzelec i Joanna Szczepańska-Kirczuk jako spotterka zajęli wysokie piąte miejsce.

Puchar za pierwsze miejsce KO2M

To ekstremalne wyzwanie polega na strzelaniu do metalowych celów na bardzo długich dystansach, często przekraczających 3200 metrów.

W konkurencji tej, znanej z nieprzewidywalnych warunków pogodowych i trudnej topografii, wczoraj nasza polska para weszła do finału z drugiego miejsca. Strzelali jako drudzy, lecz ich wyjątkowa skuteczność i doskonała kooperacja zaowocowały pięcioma trafieniami, w tym jednym celu  bezpośrednio w środek.

Zawody King of Two Miles odbywają się na poligonie wojskowym otoczonym górami, gdzie zmienny kierunek i siła wiatru sprawiają, że każdy strzał jest wyzwaniem. Sukces Sidorowicza i Stasiaka pokazuje ich wysoki poziom umiejętności oraz zdolność do adaptacji i precyzyjnego działania w skrajnych warunkach.

Camp de canjuers

Darek Topyła
Darek Topyłahttps://portalstrzelecki.pl
Redaktor naczelny Portalu Strzeleckiego. Pomysłodawca i założyciel serwisu internetowego portalstrzelecki.pl, strzelec sportowy, dalekodystansowy, myśliwy. Instruktor strzelectwa sportowego, sędzia PZSS kl. III. Sędzia i instruktor strzelectwa myśliwskiego. Autor rozwiązań informatycznych dla organizatorów zawodów strzeleckich. Pomysłodawca aplikacji webowej shooterstats.pl.

Przeczytaj także

Reklama

News