sobota, 20 kwietnia, 2024

Strelok usunięty z Google Play i AppStore, w tle sankcje DS USA

Share

Od jakiegoś czasu, nie znajdziecie już w sklepach z aplikacjami na smartphony popularnej aplikacji Strelok. Została usunięta w związku z wojną na Ukrainie i sankcjami Departamentu Stanu USA.

Strelok to był popularny kalkulator balistyczny stworzony przez obywatela Rosji Igora Władimirowicza Borysowa. Zainteresowany został poinformowany, że on, a co za tym idzie, jego aplikacje znajdują się teraz na liście sankcji Departamentu Stanu USA.

Igor Władimirowicz Borysow jest twórcą Strelok i Strelok Pro, aplikacji na telefony komórkowe używanych do obliczeń balistycznych.

Igor Borysow sprzedawał swoją aplikację balistyczną od ponad 10 lat i została pobrana miliony razy na całym świecie. Był to jeden z najbardziej przyjaznych dla użytkownika kalkulatorów balistycznych na rynku, a do tego miał przystępną cenę.

Zainteresowany poprzez Facebooka, poinformował użytkowników o tym, co się dzieje:

“Mam smutne wieści. Rząd Stanów Zjednoczonych nałożył na mnie sankcje.

“Nie wiem na pewno, ale mogę założyć, że moje aplikacje zostaną usunięte z Google Play Store i Apple App Store. Jeśli tak się stanie, będzie mi bardzo przykro. Ponieważ stracę możliwość realizacji moich pomysłów, a Ty nie będziesz mógł skorzystać z efektu tej realizacji. To jest smutne. Nie dbam o pieniądze.

Nie wiem, jak odwołać się od wpisu na tę listę ani jak zostać skreślonym. Jeżeli ktoś ma wiedzę w tym temacie będę wdzięczny za rady.”
Komentarz redakcji:

Sam używałem tej apki, ale do czasu. Uważam, że obecnie jej używanie jest co najmniej niestosowne. Tym bardziej, że tak do końca nie wiadomo co ona tam przesyłała i z kim tymi informacjami dzielił się Igor Władimirowicz. Szeroko rozumiane “środowisko strzeleckie” zaczyna powoli tęsknić za nią i niby pół żartem pół serio, ale żałuje że nie ma już jej dostępnej na platformach GP i AS. Natomiast “biedny żuczek” Igor nie wie jak się odwołać od decyzji Departamentu Stanu USA. Swoją drogą trzeba mieć tupet.

Darek Topyła
Darek Topyłahttps://portalstrzelecki.pl
Redaktor naczelny Portalu Strzeleckiego. Pomysłodawca i założyciel serwisu internetowego portalstrzelecki.pl, strzelec sportowy, dalekodystansowy, myśliwy. Instruktor strzelectwa sportowego, sędzia PZSS kl. III. Sędzia i instruktor strzelectwa myśliwskiego. Autor rozwiązań informatycznych dla organizatorów zawodów strzeleckich. Pomysłodawca aplikacji webowej shooterstats.pl.

Przeczytaj także

Reklama

News