wtorek, 18 czerwca, 2024

Test Hauglanda na Delta Long Range Weekend i galeria zdjęć nr 2

Share

 

Podczas trwania warsztatów Delta Long Range Weekend na poligonie WITU w Zielonce można było podejść do testu Hauglanda. Jest to test umiejętności long range. Osoby, które zaliczą test mogą oficjalnie używać znaku potwierdzającego wynik testu w postaci specjalnej naklejki na kolbę. 

Warsztaty przygotowują uczestników do startów w zawodach tarczowych i dynamicznych takich jak:

  • Puchar Polski LR
  • Mistrzostwa Polski Long Range
  • Mykita Rifle Series
  • PRS Poland Seriws
  • F-Class

Thomas Haugland to mieszkający na północy Norwegii strzelec długodystansowy i myśliwy. Prowadzi kanał THLR.NO w serwisie YouTube. Subskrybuje go ponad 23 tyś osób. Znajdziecie tam 350 filmów o tematyce strzeleckiej i łowieckiej. Thomas posiada także profil na FB. Ten test strzelecki został stworzony przede wszystkim dla Norwegów, ale zapraszamy także innych strzelców! Przetestuje on podstawowe umiejętności potrzebne do tego, aby pocisk trafił tam, gdzie chcesz. Ten test jest przeprowadzany w strzelaniu do celów metalowych, w odległości co najmniej 500 m, czyli 547 jardów.

TEST UMIEJĘTNOŚCI LR TO JEDEN CEL, JEDNA MINUTA MINUTA, JEDEN STRZAŁ

Znana odległość nie mniejsza niż 500 metrów (547 jardów). Wykonanie testu z większej odległości daje jedynie satysfakcję osobistą.
Maksymalny dozwolony czas to 60 sekund. W ciągu 1 minuty musisz zająć postawę strzelecką, wyregulować celownik i oddać strzał.
Na starcie karabin powinien mieć kolbę na ziemi z lunetą ustawioną na normalne zero (zwykle 100 lub 200 metrów) i najmniejszym powiększeniem. Cel jest centrowany za pomocą optyki lub inspekcji, pocisk musi trafić wewnątrz pierścienia.
Nie możesz oddawać strzałów próbnych do celu LR Proficiency.
Możesz strzelać do innych celów, cele te muszą być co najmniej 25 metrów krótsze/dalsze niż cel LR Proficiency.

Możesz wykonać kolejne podejście tego samego dnia, ale pod pewnymi warunkami.
Nowy test to nowy cel LR Proficiency umieszczony CO NAJMNIEJ 25 metrów dalej niż jakikolwiek cel, który strzeliłeś tego dnia. (Przykład: cel LR Proficiency był na 500m, możesz strzelić nowy test z 525 metrów. Strzelałeś do celu testowego z 550 metrów przed strzelaniem do testu LR Proficiency, twój następny test umiejętności musi mieć wtedy przeprowadzony na odległości co najmniej 575 metrów).
LUB
Odczekaj 3 godziny/180 minut i wykonaj test do tego samego celu LR Proficiency.
LUB
Strzelaj do tego samego celu LR z innym karabinem.

Ten test został zaprojektowany tak, aby był dostępny dla KAŻDEGO, kto chce spróbować swoich sił w strzelaniu z dużej odległości.
Można strzelać do każdego typu tarczy (drewno/papier/stal itp.) Zatwierdzony rozmiar tarczy:

Tarcza ø 35 cm
Koło duże ø 30 cm
Okrąg średni ø 15 cm
Koło środkowe ø 7,5 cm

Proficiency test był przeprowadzany przez Aleksandra Piotrowskiego i Artura Panasiuka.

Przemek wygrał stojak ufundowany przez Artura Panasiuka i Aleksandra Piotrowskiego pomysłodawców i współorganizatorów Delta Long Range Weeekend, oraz gong ufundowany przez firmę Mets. Osiągnął najlepszy wynik z wszystkich strzelców, którzy podeszli do testu. Było ich 25 a test zaliczyło tylko 8 osób.

Galeria, niedziela 

fot. Tomasz Borsuk

 

 

Przeczytaj także

Reklama

News