sobota, 22 czerwca, 2024

PRS Poland Series

Share

No i stało się.! Nareszcie doczekaliśmy się w Polsce ligi strzelectwa praktycznego karabinowego. Dzisiaj punktualnie o godzinie 14.00 rusza PRS w Europie Centralnej. Strzelcy z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Austrii będą mogli razem rywalizować.

Zawody zostaną rozegrane w różnych klasach sprzętowych. Zostanie utworzona klasa dla pań i klasa 50+.

Zawody są zgłoszone do PZSS i liczą się do przedłużenia licencji.

Za sprawą Instytutu Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej, który jest właścicielem strzelnicy IBION w Ostródzie, doszło do podpisania umowy i przekazania licencji z Precision Rifle Series z USA. Dyrektorem regionu Polska został Mariusz Szydłowski, którego zapytaliśmy o szczegóły projektu.

Mariusz proszę wyjaśnij naszym czytelnikom szczegóły.

PRS Poland, bo tak nazywa się nasz polski odział/region wszedł we współpracę z koordynatorem na Europę centralna PRS Slovakia, którą reprezentuje Precision Rifle Team RDA w osobach Jan Luptak, Richard Hajzuk.

Nasz kraj przystąpił do ekip PRS z Austrii, Czech, Słowacji i Węgier. A w planach jest dołączenie następnych.

Jak wygląda kalendarz zawodów?

Wspólnota w/w krajów zaplanowała na sezon 2023, 9 meczów rankingowych:

Polska:- 3 mecze rankingowe + Finał

Słowacja 3 mecze rankingowe +Finał

Węgry – Mistrzostwa Europy Centralnej PRS

Mecze będą się odbywać na 5 strzelnicach, w Polsce ,Strzelnica IBION oraz Podwórze koguta należące do KSI , na Słowacji Strzelnica Jasna, oraz Cachtice

Węgry – Strzelnica Shooting Farm.

Dodatkowo tylko w Polsce będziemy mogli brać udział w 5 meczach rankingowych PRS w bocznym zapłonie 22lr.

Mecze będą odbywały się na strzelnicach Zamość/Hubale, Jaworzno/Hubertech, GTS Jastrząb/Osówka, KSI/Podwórze koguta i finał IBION/Ostróda.

Oprócz europejskich zawodów będzie także polska liga?

Szczegóły Polskiej ligi PRS, jak regulaminy zasady, będziemy publikować już niedługo, gdyż pierwszymi zawodami rankingowymi PRS Poland , będzie znany już od wielu lat Zimowy Snajper , z jego klasycznym trójbojem i w drugim dniu 6-cioma torami PRS. Czyli to prawie całkiem nowe podeście do tej imprezy z tradycjami na Warmii i mazurach.

Istotną sprawą jest fakt iż zawodnicy wyłonieni w postaci eliminacji będą mieli możliwość uczestniczenia w finałach Precision Rifle Series w USA.

Całość ligi już wspierają lokalne firmy związane ze strzelectwem , jak i europejskie, a nawet zza wielkiej wody. Region niedługo uruchomi kanały informacyjne o najlepszych polskich brandach wspierających ligę.

Dziękujemy za wywiad i czekamy z niecierpliwością na dalsze szczegóły.

Portal Strzelecki (portalstrzelecki.pl) jest patronem medialnym serii europejskiej i polskiej tych zawodów.

Przeczytaj także

Reklama

News