piątek, 23 lutego, 2024

Otwarcie sezonu w Marcinkowie

Share

 

Zimowy Snajper na strzelnicy w Marcinkowie to zawody, które większość strzelców LR w Polsce zna bardzo dobrze. Od trzech lat oprócz wieloboju rozgrywanego na osi 300 m organizatorzy przygotowali “Konkurencję niespodziankę”. Według mnie powinna się ona nazywać “Jazda bez trzymanki”

Tak było rok temu.

Zawody Karabinowe Zimowy Snajper 2022 – Marcinkowo 22 i 23 stycznia

Firma WOLF Szkolenia zaprasza wszystkich Strzelców na trzynastą już edycję Zawodów Karabinowych „Zimowy Snajper”, które po raz kolejny odbędą się na strzelnicy Klubu Strzeleckiego SNAJPER Mrągowo w Marcinkowie koło Mrągowa.
Głównym Organizatorem zawodów „Zimowy Snajper 2021” jest firma „WOLF Szkolenia Strzeleckie Sp. z o.o.” przy współpracy Klubu Strzeleckiego SNAJPER w Mrągowie.
Konkurencje:
1. „Zimny strzał” – czas – 1 minuta.
Po sygnale Sędziego z wyznaczonego miejsca przemieścić się na stanowisko, załadować broń i oddać jeden strzał do specjalnej tarczy (biała karta o wymiarach 210 x 297 mm ułożona pionowo, z czarnym punktem o średnicy 14 mm umieszczonym pośrodku). Całe używane wyposażenie zawodnik rozkłada na stanowisku wcześniej, w czasie przygotowawczym, który wynosi dla obu klas sprzętowych 3 minuty.
Broń można jedynie na wyznaczonym stanowisku postawić, a amunicję jedynie położyć. Nie wolno się składać, ustawiać przyrządów, i wykonywać innych czynności przy broni przed sygnałem START.
Zakończenie konkurencji – sygnał timera lub sygnał głosowy.
Konkurencja „Zimny Strzał”, poza częścią Trójboju, stanowi także pierwszą część oddzielnie punktowanego zadania o nazwie „Zimny Dzwon”:
Po wykonaniu strzelania opisanego w pkt. 1, bez zbędnej zwłoki, Zawodnik wykonuje 5 pompek (Panowie) lub 5 przysiadów (Panie) i oddaje drugi strzał – do metalowego celu reaktywnego – dzwonu strzeleckiego o średnicy 1 MOA.
Zakończenie konkurencji – drugi strzał (czas spisywany z timera). Maksymalnie, łącznie – trzy minuty.
Do Trójboju zalicza się jedynie wynik konkurencji „Zimny Strzał”. Udział w konkurencji „Zimny Dzwon” będzie premiowany ciekawą nagrodą oraz dyplomem – dodatkowo.
2. „Zimna dziesiątka” – czas – 1 minuta.
Po sygnale Sędziego zawodnik oddaje 10 strzałów do metalowego celu reaktywnego.
Strzały chybione będzie na głos komunikował Sędzia obserwujący cel.
Czas przygotowawczy:
w klasie sprzętowej Repetier – 3 minuty.
w klasie sprzętowej Semi-Auto – 5 minut.
Zawodnicy klasy sprzętowej Repetier ładują karabiny pojedynczo po sygnale START.
Zawodnicy klasy sprzętowej Semi-Auto ładują dowolną liczbę magazynków w czasie przygotowawczym i podpinają załadowany magazynek po sygnale START.
Zakończenie konkurencji – sygnał timera lub sygnał głosowy.
3. „Zimny Snajper”
Po sygnale Sędziego zawodnik:
W klasie Repetier oddaje 30 strzałów ocenianych w czasie 15 minut do trzech tarcz w typie Np23p (po 10 strzałów do każdej).
W klasie Semi-Auto: zawodnik oddaje 30 strzałów ocenianych w czasie 10 minut do trzech tarcz w typie Np23p (po 10 strzałów do każdej).
Czas przygotowawczy w klasie Repetier: 3 minuty.
Czas przygotowawczy w klasie Semi-Auto: 5 minut.
Zawodnicy klasy sprzętowej Repetier ładują karabiny pojedynczo po sygnale START.
Zawodnicy klasy sprzętowej Semi-Auto ładują dowolną liczbę magazynków w czasie przygotowawczym i podpinają załadowany magazynek po sygnale START.
Rozpoczęcie i zakończenie konkurencji na komendę Sędziego.
Brzmi skomplikowanie? Niekoniecznie. Musicie przyjechać i się przekonać.
Darek Topyła
Darek Topyłahttps://portalstrzelecki.pl
Redaktor naczelny Portalu Strzeleckiego. Pomysłodawca i założyciel serwisu internetowego portalstrzelecki.pl, strzelec sportowy, dalekodystansowy, myśliwy. Instruktor strzelectwa sportowego i bojowego, sędzia PZSS kl. III. Sędzia i instruktor strzelectwa myśliwskiego. Autor rozwiązań informatycznych dla organizatorów zawodów strzeleckich. Pomysłodawca aplikacji webowej shooterstats.pl.

Przeczytaj także

Reklama

News