poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

2020 Grunt Style Vortex Optics Mammoth Sniper Challenge

Share

Już tylko tydzień został do jednych z najtrudniejszych zawodów par snajperskich. Mammoth Sniper Challenge są rozgrywane w USA w bazie Armii Amerykańskiej w Fort Gordon w Augusta GA. Będą tam jedni z najlepszych polskich strzelców Ania z Damianem a także Michał “Słoik”.

O to jak mogą wyglądać te zawody zapytaliśmy Chrisa Andrewsa, który jest dyrektorem zawodów.

Zawodnicy zaczną w czwartek od zerowania karabinów  na dystansie 100 jardów. Do dyspozycji zawodników będą także cele metalowe do 1000 jardów. Następnie w piątek rano o 6.30 odbędzie się odprawa dla wszystkich teamów. Zawodnicy rozpoczną zmagania o 7.00.W ciągu trzech dni przejdą ponad 30 mil i zaliczą 10 konkurencji. Zarówno marsz jak i wszystkie konkurencje wykonywane są z całym sprzętem zabranym na zawody.

W ubiegłym roku zawody ukończyło 48 par z 79, które rozpoczęło zmagania. Tegoroczne zawody będą największe w historii. Wystartuje 100 dwuosobowych zespołów najlepszych strzelców cywilnych a także wojskowych. Nie zabraknie operatorów sił specjalnych.

Trzymajmy kciuki za naszych!

Po zakończeniu zawodów i powrocie naszych strzelców jesteśmy umówieni na wywiad i na pewno przekażemy wam szczegóły.

fot. partner MSN

 

Darek Topyła
Darek Topyłahttps://portalstrzelecki.pl
Redaktor naczelny Portalu Strzeleckiego. Pomysłodawca i założyciel serwisu internetowego portalstrzelecki.pl, strzelec sportowy, dalekodystansowy, myśliwy. Instruktor strzelectwa sportowego, sędzia PZSS kl. III. Sędzia i instruktor strzelectwa myśliwskiego. Autor rozwiązań informatycznych dla organizatorów zawodów strzeleckich. Pomysłodawca aplikacji webowej shooterstats.pl.

Przeczytaj także

Reklama

News