poniedziałek, 15 lipca, 2024

Zakaz noszenia broni w Warszawie i Wrocławiu 11 listopada 2023

Share

W Narodowe Święto Niepodległości w Warszawie i Wrocławiu ma obowiązywać zakaz noszenia broni – dowiadujemy sie z  projektu rozporządzenia, które zostało opublikowane na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Powodem prawdopodobnego wprowadzenia zakazu jest zapewnienie bezpieczeństwa na uroczystościach państwowych i zgromadzeniach publicznych.

Projekt rozporządzenia MSWiA został opublikowany we wtorek. Z dokumentu wynika, że 11 listopada w Warszawie i Wrocławiu wprowadzony zostanie zakaz noszenia broni lub jej przemieszczania także w stanie rozładowanym. (Komentarz redakcji: istotne części broni to także bron)

W uzasadnieniu do projektu rozporządzenia czytamy, że zakaz jest konieczny do zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom uroczystości państwowych z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości, a także zgromadzeń publicznych organizowanych tego dnia w Warszawie i Wrocławiu.

Uzasadnienie:
“Ze względu na rangę tych przedsięwzięć oraz przewidywaną kilkusettysięczną liczbę uczestników, w tym cudzoziemców, a także na sytuację międzynarodową, istnieje konieczność zapewnienia wzmocnionych rygorów bezpieczeństwa i porządku publicznego na obszarze miasta stołecznego Warszawy oraz miasta Wrocławia” 

Ograniczenia mają, zdaniem MSWiA, zmniejszyć także przede wszystkim ryzyko wystąpienia zagrożenia dla bezpieczeństwa lub porządku publicznego, poprzez eliminację ewentualnych przypadków utraty broni, a tym samym możliwości dostania się jej w ręce osób nieuprawnionych.

Zakaz dotyczy wszystkich posiadaczy broni także myśliwych, którzy wybierają siena polowanie.

Przeczytaj także

Reklama

News