wtorek, 18 czerwca, 2024

Mistrzostwa Europy w strzelectwie sportowym – Wrocław

Share

 

portalstrzelecki.pl objął patronatem medialnym Mistrzostw Europy w strzelectwie sportowym, które odbędą się 5-18 września 2022 roku we Wrocławiu.
Do Wrocławia przyjadą najlepsi strzelcy z Europy.

To wyjątkowe wydarzenie w skali polskiego strzelectwa, z uwagi na prestiż zawodów oraz liczbę uczestników – to ponad tysiąc osób, wchodzących w skład ekip strzeleckich. Organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Strzelectwa Sportowego, przy współpracy z European Shooting Confederation. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Impreza podzielona jest na 2 części – mistrzostwa w kategorii juniorów (w dniach 5-12 września – z wyszczególnieniem dni “startowych” 6-11 września) oraz w kateorii seniorów (w dniach 11-18 września – z zawodami zaplanowanymi w dniach 12-17 września). W dniu 6 września o godz. 17:00 odbędzie się ceremonia otwarcia, 17 września – ceremonia zamknięcia mistrzostw, po ostatniej rozegranej konkurencji.

Mistrzostwa miały się odbyć w Moskwie (przyp. RED), ale ze względu na podstępną napaść Rosji na Ukrainę przypadły one Polsce.

Przeczytaj także

Reklama

News