poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Luneta ZP5 MINOX 5-25 X56

dla fachowców od długiego dystansu

Share

Luneta ZP5 MINOX 5-25 X56 dla fachowców od długiego dystansu

Precyzyjna mechanika, solidna konstrukcja, przemyślana ergonomia, do tego wyjątkowa estetyka i dbałość o detale, a wszystko poparte wieloletnią tradycją w tworzeniu optyki obserwacyjnej. Te cechy sprawiają, że po lunetę ZP5 MINOX 5-25 X56 musimy sięgnąć na wyższą półkę osprzętu strzeleckiego. Model dedykowany jest do profesjonalnego strzelania długodystansowego i taktycznego.

Wytrzymałość i eksploatacja w trudnych warunkach

Seria ZP5 Minoxa łączy precyzję, jakość oraz odporność. Model 5-25 X5 wyróżnia się wyjątkowo wytrzymałą konstrukcją, co pozwala na eksploatację tego celownika w każdych warunkach. Duże bębny korekcyjne z równie masywnymi pokrętłami regulacji odległości i korekty błędu paralaksy zapewniają stabilność oraz pozwalają na łatwą regulację nawet w grubych rękawicach. Strzelcy korzystający z tego sprzętu podkreślają, że istotne i jest tu „jedno precyzyjne klik” podczas przekręcania nastawu.

Masywny 34-milimetrowy tubus wykonany jest ze wzmocnionego aluminium lotniczego. Budowa ma gwarantować zarówno szeroki zakres regulacji średniego punktu trafienia, jak i wysoką żywotność, nawet przy strzelaniu z broni o dużym kalibrze. W przypadku większych kalibrów i wysokoenergetycznej amunicji duże znaczenie ma tu średnica źrenicy wyjściowej, pozwalająca utrzymywać odpowiednią odległość od okularu, co w momencie odrzutu ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa oka.

Dopracowana optyka

Konstrukcja lunety ZP5 MINOX 5-25 X56 zapewnia wyjątkowo szerokie pole widzenia i dobrą jakość obrazu nawet na jego krańcach. Pole widzenia przy minimalnym powiększeniu wynosi 7,6 m/100 m, przy maksymalnym zapewnia 1.6 m/100 m.

Producent zastosował wielowarstwowe powłoki soczewek dające doskonałą transmisję światła, zapewniającą dobry kontrast i realne kolory. Krzyż celowniczy mamy tu w pierwszym planie, a zakres regulacji paralaksy wynosi od 50 metrów do nieskończoności. Kupując ten model, możemy wybrać pomiędzy trzema siatkami celowniczymi. Klasyczna i najczęściej używana przez większość formacji snajperskich na świecie Mil-Dot, MR2 z podświetlanym centrum krzyża oraz w całości podświetlana MR5.

 

Przeczytaj także

Reklama

News