sobota, 22 czerwca, 2024

Delta HORNET 1-6×24

Share

Przedmiot testu: Luneta biegowa polskiej firmy DELTA o parametrach 1-6×24

Parametry Lunety:

Zestaw testowy.
Testowana luneta została zamontowana na karabinku AR-15 w kalibrze 5,56 z 18 calową lufą. Montaż to prezentowany już u nas monoblok. Tym razem jest to wersja cantilever. Producentem montażu jest włoska firma ROME.

Opis montażu ROME

Luneta to “typowa” biegówka o średnicy obiektywu 24 mm. Średnica tubusa 30 mm. Dzięki dużej źrenicy wyjściowej i dużej średnicy okularu pozwala na krotności 1x strzelać jak z kolimatora, a przy powiększeniu 6x (powiększenie dalmiercze) można strzelać na odległości do 600 m używając siatki celowniczej. Sprawdziliśmy to w praktyce. Postawa stojąc, gong umieściliśmy na dystansie 50 m. Przy celowaniu nie było problemu aby bardzo szybko mierząc obuocznie “złapać” cel w “podkowę”.

 

….

Bębny są kryte i wyskalowane w MILsach*. Jeden klik odpowiada 0,1 minuty kątowej. Czyli 1 klik to 1 cm na 100 m. Luneta posiada bardzo szerokie pole widzenia. Siatka D2MR jest wyskalowana dla kalibru .223 (5,56). Ta siatka posiada podświetlony wycinek okręgu i punkt w środku.

Luneta jest wyprodukowana na Filipinach. Zestawiając to z ceną tej lunety można się spodziewać bardzo dobrego współczynnika cena/jakość.

Dźwignia zmiany krotności powiększenia jest bardzo ergonomiczna. Manipulowanie nią jest łatwe, intuicyjne, precyzyjne i możliwe także w rękawiczkach.

Warunki testu.
Strzelnica: Osówka, Gm. Niemce, woj. lubelskie
Temperatura: 25 °C
Ciśnienie: 1020 hPa
Wilgotność: 85%
Wiatr: z godziny 12, 5-6 m/s
Warunki świetlne: czyste niebo, światło z godziny 2
Kalibry wykorzystane do testu: 5,56
Dystans: 50 m i 100 m

  •  1 MIL(s) to kąt, pod którym przedmiot o długości 1 metra jest widziany z odległości 1000 m. 

 

Przeczytaj także

Reklama

News