poniedziałek, 15 lipca, 2024

13 torów na Mykicie

Share

Dodzwoniłem sie dzisiaj do Patryka i zapytałem o kilka szczegółów związanych z zawodami Long Range Mykita. Zresztą przeczytajcie sami.

Portal
Patryk, wiem, że macie sporo roboty, przygotowanie zawodów to spore wyzwanie, utrzymanie ich na dotychczasowym wysokim poziomie organizacyjnym to kosztuje sporo wysiłku.
P.
Tak zgadza się, roboty przy zawodach jest sporo. Niemniej jednak klarnety z KS Kryza, z którymi przygotowujemy zawody to zgrana ekipa. Znamy swoje silne i słabe strony, uzupełniamy się. Działamy jak jeden organizm. Chłopaki z Fundacji SPRZYMIERZENI z GROM, działamy przy różnych projektach od lat, doskonale się rozumiemy i wiemy o co jest gra. Tak samo z chłopakami z Wojskowego Klubu Sportowego Poligon Drawski, to starzy wyjadacze, nie jedną imprezę organizowali, wiedzą o co chodzi w tej zabawie. To właśnie dlatego współpraca układa się tak dobrze.

Portal
Jakieś nowości, przecieki nowinki odnośnie torów ?
P
No w tym roku jest nowinka, podaliśmy tory do wiadomości zawodników na kilka dni przed
zawodami. Ma to na celu usprawnienie przebiegu zawodów, to po pierwsze. Po drugie, to aby zawodnicy mieli więcej czasu na zapamiętanie jakie cele ostrzelać, w jakiej kolejności itp. Zgodnie z założeniami danego toru. Sędziowie nie będą podpowiadać, jaka jest kolejność ostrzelania danego celu, itp. Sędzia będzie informować tylko o trafieniu lub nietrafieniu w cel. To wszystko. W końcu to strzelanie praktyczne. Nie zawsze jest możliwość wykonać „telefon do przyjaciela”, a na poligonie zasięgu nie ma.
Portal
Możesz zdradzić jakie będą tory ?
P
Ciekawe, podobne w niektórych elementach do tych z poprzednich edycji.
Portal
Ile torów przewidujecie do rozegrania.
P
13 torów
Portal
A tor Mykita Cross Run będzie w tym roku?
P
Tak będzie, poligon Drawski daje doskonałe możliwości rozegrania takiego toru. Jest to bardzo ciekawa konkurencja, liczona poza klasyfikacją generalną. Startują ochotnicy, przymusu nie ma. Dużo biegania, strzelania. Fizyka i precyzja w jednym. Petarda! Dodać należy, że to wyjątkowo wymagający tor. W tym roku zwycięzca otrzyma wyjątkową nagrodę. To absolutna “rarka”. Absolutna.
Portal

To może zdradzisz co to jest, podbijemy emocje.
P
A umiesz dochować tajemnicy?
Portal
Tak
P
Ja też, dlatego nie powiem. Info pojawi się po zawodach.
Portal
Kiedy ruszacie na poligon?
P
Jesteśmy właśnie w drodze.
Portal
Prowadzisz i rozmawiasz ?
P
Mam kierowcę … jak każdy prezes…
Portal
😀 dzięki za rozmowę
P
Również, pozdro.

Long Range Mykita 2020

Wyniki Long Range Mykita 2020

 

Przeczytaj także

Reklama

News