wtorek, 18 czerwca, 2024

Zimowy Snajper – Marcinkowo 2019

Share

 

Głównym Organizatorem zawodów „Zimowy Snajper 2019” jest firma „VICMAN” Michał Dudzik.

Szczegóły:

Co: Zawody karabin centralnego zapłonu – 300 m
Gdzie: Strzelnica KS SNAJPER w Marcinkowie koło Mrągowa (N 53.51.24.72 E 21.15.13.35)
Kiedy: Sobota i niedziela 19 i 20 stycznia 2019
Organizator: „VICMAN” Michał Dudzik przy współpracy KS SNAJPER Mrągowo.
Fundatorzy nagród rzeczowych: PWS Celowniki, Sklep Myśliwski Zakład Rusznikarski Jan Janczewski, e-militaria.pl, Husar – polski producent wyposażenia taktycznego.

Konkurencje Trójboju

1. „Zimny strzał” – czas – 1 minuta.
Po sygnale z wyznaczonego miejsca przemieścić się na stanowisko, załadować broń i oddać jeden strzał do specjalnej tarczy. Całe używane wyposażenie zawodnik rozkłada na stanowisku wcześniej, w czasie przygotowawczym, który wynosi 3 minuty. Broń można jedynie postawić, nie wolno się składać, ustawiać przyrządów, i wykonywać innych czynności przy broni przed sygnałem START.
Zakończenie konkurencji – sygnał timera lub sygnał głosowy.

2. „Zimna dziesiątka” – czas – 60 sekund.
Po sygnale timera zawodnik oddaje 10 strzałów do dzwonu strzeleckiego. Trafienia bądź strzały chybione będzie na głos komunikował Sędzia obserwujący cel. Czas przygotowawczy wynosi 3 minuty. Zakończenie konkurencji – sygnał timera lub sygnał głosowy.

3. „Zimny Snajper” – czas 3 + 15 minut
Po sygnale Sędziego zawodnik oddaje 5 strzałów próbnych w czasie 3 minut do tarczy w typie Np23p. Po wskazaniu i zaklejeniu przestrzelin przez Obsługę Tarcz, po sygnale Sędziego, zawodnik oddaje 30 strzałów ocenianych w czasie 15 minut do tej samej tarczy. Czas przygotowawczy wynosi 3 minuty. Rozpoczęcie i zakończenie konkurencji na komendę Sędziego.

Maksymalna ilość punktów do zdobycia w poszczególnych konkurencjach to:

1. Zimny Strzał – 100 pkt – za trafienie w cel. Pomniejszone o 5 pkt za każdy centymetr oddalenia przestrzeliny od celu.

2. Zimna Dziesiątka – 100 pkt – za dziesięciokrotne trafienie w cel. Każde trafienie = 10 pkt.

3. Zimny Snajper – 300 pkt – za trzydzieści dziesiątek

W sumie, w trójboju można uzyskać max. 500 pkt.

4. Konkurencja niespodzianka – w tej edycji Niespodzianka będzie się składała z kilku zadań strzeleckich. Ilość amunicji niezbędna do ukończenia tej konkurencji jest nieznana. Być może wystarczy 50 nabojów.

W komunikacie końcowym każda konkurencja będzie opisana oddzielnie – w sumie pięć protokołów. Sędziowie ocenią jednak tylko wszechstronność zawodników, klasyfikując i nagradzając ich wyniki w trójboju (czwarty protokół). Dla zwycięzców przewidziano puchary za zajęcie miejsc od 1 do 3, dodatkowo za miejsca od 1 do 6 wręczone zostaną dyplomy. Zwycięzca konkurencji Niespodzianka opisanej w piątym protokole otrzyma nagrodę i dyplom.

WYNIKI

Przeczytaj także

Reklama

News