sobota, 22 czerwca, 2024

Zimowa kurtka od Helikona Level 7

Share

Kurtka Level 7 Winter Jacket

Wielozadaniowa kurtka Level 7 Winter Jacket testowana według norm trzeciej generacji umundurowania zimowego Sił Zbrojnych USA. Idealna jako piąty poziom warstw odzieży zimowej w systemie ECWCS (Extended Cold Weather Clothing System). Kurtka Level 7 dzięki swojej konstrukcji łączy podstawowe funkcje ogrzewania i ochrony przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi z maksymalną ergonomią wymaganą w terenie.

Izolacja termiczna w każdych warunkach

Poszczególne warstwy kurtki Level 7 uzupełniają się, tworząc bezpieczną powłokę ochronną. Wierzchnia warstwa nylonowa chroni przed wiatrem i deszczem, oddycha i jednocześnie zabezpiecza wewnętrzną wyściółkę zapewniając jej spełnianie zadań termicznych nawet po zamoknięciu. Dzięki tej konstrukcji izolacja Climashield® Apex™, o gramaturze 100g body i 67g kaptur, ogrzewa niezależnie od warunków. Ostatnia warstwa miękkiej, polarowej podszewki zapewnia komfort noszenia i wzmacnia izolację termiczną. Dół kurki wyposażony jest w elastyczny zaciskacz, a mankiety posiadają rzepy zaciskające chroniące przed wiatrem i przedostaniem się wody. W zamek główny wbudowana jest w listwa termiczna i osłona podbródka. Ochronę ciała dopełnia duży, kompatybilny z hełmami, kaptur ukryty w kołnierzu i regulowany z poziomu kieszeni piersiowych.

Ergonomia kurtki Level 7

Konstrukcja suwaków i rozmieszczanie wielozadaniowych kieszeni kurtki pozwala na prostą i bezpieczną obsługę we wszelkich warunkach. Suwaki YKK® rozsuwane są w dwóch kierunkach, pozwalając dostać się do kieszeni nawet w grubych rękawicach. Dwukierunkowy zamek główny ułatwia sprawne i ciche sięgniecie po podręczny sprzęt umieszczony w niższych, wewnętrznych kieszeniach bez rozsuwania całej kurtki.

Kurtka Level 7 wyposażona jest w boczne kieszenie piersiowe z D-Ringami i przegródkami na urządzenia elektroniczne lub ogrzewacze. Wewnętrzna, „sucha” kieszeń na dokumenty i rzeczy osobiste zapinana jest dla bezpieczeństwa na suwak. Po wewnętrznej stronie umieszczone się dwie kieszenie z siakti do suszenia mokrej odzieży.

Kurtka posiada panele velcro na ramionach ułatwiające personalizację oraz worek kompensacyjny w zestawie.

Przeczytaj także

Reklama

News