poniedziałek, 15 lipca, 2024

Kolejne zawody East Bullet Holes w Orzyszu

Share

9 i 10 października w “Wojskowej Stolicy Polski” odbyła się druga edycja zawodów strzeleckich “East Bullet Holes”. Organizatorami imprezy była 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana, Fundacja Oręż oraz Gmina Orzysz. Zawody i poprzedzający je trening zostały przygotowane perfekcyjnie. Praca sędziów, ekip zmieniających tarcze była bez zarzutu. Stanowiska strzeleckie zostały doskonale przemyślane i przygotowane. To już tradycja, że został zorganizowany catering “do syta” w czasie treningu jak i w czasie zawodów, który, co jest bardzo miłe był wliczony w startowe.

Sponsor generalny zawodów

zdjecie: logo-cenzin-pion-640

Gongowisko
W dniu treningowym perfekcyjnie zorganizowane przedpole stalowych gongów w części osi magnum na której była możliwość wyzerowania karabinu na 100 metrach jak również potwierdzenie nastaw balistycznych na dystansach: 300 m, 400 m, 500 m, 600 m, 700 m, 800 m, 1 000 m, 1 200 m. Trening “stalowy” wsparła Delta Optical, która udostępniła lunety obserwacyjne, które pozwalały strzelcom wykorzystywać obserwatorów do potwierdzania kontaktu z celami. Na każdym dystansie cele posiadały chorągiewki z czerwoną taśmą pozwalające na czytanie i naukę wiatru.


Trening był równoległy z treningiem na tarczach i pozwalał wypełnić czas oczekiwania na swoją zmianę oraz wstępne potwierdzenie nastaw.

Happy hours
Koniec treningu na zasadzie 40-to minutowego “fun time” na osi magnum, czyli strzelanie do stali samodzielnie lub z obserwatorami do celów od 300 m do 1 200 m.

Warunki pogodowe
Uczestnicy podkreślali, że pogoda dopisała. Była ona powtarzalna pomiędzy dniem treningowym i dniem zawodów co nie zdarza się zbyt często. Rześkie poranki nawet do -4 st. a następnie miraż, który podnosił poprzeczkę zawodnikom.

Zawody
Do rywalizacji stanęło prawie 300 zawodników, którzy rywalizowali m.in. na dystansach: 300, 600, 800, 1000, 1 200 m oraz królewski “King Of Tanks” – do 2 232 m
Wyniki zawodów można było śledzić na ekranach smartphonów dzięki aplikacji shooterstats.pl, którą nasz portal zaprojektował od podstaw i dalej pracuje nad jej rozwojem.

KOT
King Of Tanks, które zaczynają stawać się flagową konkurencja OSPWL Orzysz i stanowią prestiżową konkurencję zawodów i ich zwieńczenie. Nazwa tej konkurencji pochodzi od królewskich dystansów na które oddawane są strzały i od czołgów na przedpolu, które służą jako punkty orientacyjne.
Zapytaliśmy Organizatora zawodów Michała Oleksiuka o cel imprezy i wrażenia.

PS. Jaki cel przyświecał Ci kiedy postanowiłeś zorganizować te zawody?
MO. ROZWÓJ STRZELANIA DŁUGODYSTANSOWEGO ORAZ BUDOWANIE POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA TO GŁÓWNY CEL KTÓRY NAM PRZYŚWIECA. BARDZO WAŻNE SĄ RÓWNIEŻ ELEMENTY KTÓRE BUDUJĄ ŚWIADOMOŚĆ NARODOWĄ. W ORZYSZU KAŻDORAZOWO PRZED OTWARCIEM ZAWODÓW PODNOSZONA JEST BIAŁO CZERWONA FLAGA PAŃSTWOWA ORAZ ODEGRANY ZOSTAŁ HYMN. BEZ TEGO ZAWODY NIE MOGĄ SIĘ ODBYĆ.
TA CHWILA GDY PODNOSZONA JEST FLAGA I SŁYSZYMY HYMN ORAZ WIEMY ŻE ZARAZ BĘDZIEMY STRZELAĆ TO JEDNE Z PIĘKNIEJSZYCH CHWIL W SPORCIE STRZELECKIM. ELEMENTY TRADYCJI ŁĄCZĄ RÓŻNE GRUPY LUDZI ORAZ RÓŻNE POKOLENIA I TYLKO ZGODA ORAZ WZAJEMNY SZACUNEK CAŁEGO ŚRODOWISKA STRZELECKIEGO POZWOLI NA WYKREOWANIA NASZEJ POLSKIEJ LIGI W STRZELANIU DŁUGODYSTANSOWYM DO NAJWYŻSZYCH ŚWIATOWYCH STANDARDÓW.
GDZIEŚ Z TYŁU GŁOWY CAŁY CZAS MAM POMYSŁ ABY W POLSCE STWORZYĆ LIGĘ ZAWODÓW OPARTĄ NA TYM SAMYM REGULAMINIE. DO TEGO POTRZEBNY JEST JEDNAK KOMPROMIS WSZYSTKICH ORGANIZATORÓW DUŻYCH IMPREZ STRZELECKICH LONG RANGE. MOŻE AKURAT TEN ARTYKUŁ SPOWODUJE ŻE KTOŚ Z PZSS ZAPROSI NAS WSZYSTKICH NA WSPÓLNĄ KAWĘ I OPRACUJEMY JEDNOLITE ZASADY. TO MOJE CICHE MARZENIE BO WIEM ŻE ZGODA BUDUJE A NIEZGODA RUJNUJE.

PS. Nie sposób się z Tobą nie zgodzić Michał. Czekamy na wiosenne Mistrzostwa!

Wyniki na żywo East Bullet Holes

Przeczytaj także

Reklama

News