sobota, 20 kwietnia, 2024

Precision 500 na strzelnicy w Mrzezinie

Share

W sobotę 1 maja odbyła się w okolicach Pucka ciekawa impreza strzelecka. Organizatorem był Klub  Sportowy Foka w Pucku. Strzelnica znajduje się w bardzo urokliwym miejscu kilometr od Zatoki Puckiej. 

Osie strzeleckie pozwalają rozgrywać zawody do 500 m. Strzelnica posiada sześć bardzo komfortowych stanowisk strzeleckich. Stanowiska czy raczej rury to bardzo pożyteczny wynalazek. Na pierwszy rzut oka mogło by się wydawać, że jest głośno. To jednak jest mylne przekonanie bo strzela się tam bardzo przyjemnie i bezpiecznie. Rury, które przez Kamila zostały pieszczotliwie nazwane “Baltic Pipe” znajdują się w zadaszonej i kompletnie wyciszonej wiacie. Pisząc kompletnie, na prawdę nie przesadzam. Kiedy drzwi do wiaty są zamknięte prawie żaden dźwięk nie wydostaje się na zewnątrz. Taka konstrukcja pozwala na swobodne rozmowy bez używania słuchawek nawet w bezpośrednim sąsiedztwie torów strzeleckich.

Okolice są piękne, do morza jest bardzo blisko. Po strzelaniu można się zrelaksować spacerkiem po plaży z widokiem na Półwysep Helski.

Same zawody przebiegły bardzo sprawnie. Zawodnicy odstrzeliwali cele na kolejnych dystansach 300, 400, 500 o oddzielnych zmianach, żeby na koniec zmierzyć się z gongami na tych samych dystansach. Gongi namieszały w klasyfikacji końcowej ze. Ze względu na przyjętą zasadę punktowania można było “zdobyć” minusowe punkty. Cele metalowe miały rozmiar 1 MOA a ze względu na warunki wiatrowe nie było łatwo oddać celny strzał.

Dla oczekujących na swoją kolej zawodników Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje. Najpopularniejszą z nich były przejażdżki kładami.

Nie sposób nie wspomnieć tu o kateringu, który stał na najwyższym poziomie. Był on zapewniony także podczas sobotniego treningu. Na obiad podano dzika pieczonego z kaszą gryczaną od szefa kuchni kaszubskiej restauracji Nordowi Mol.

To wszystko złożyło się na niewątpliwy sukces tych zawodów!

Warunki strzeleckie:
Zawody długodystansowe z serii 500+
Dystans: 300m, 400m, 500m
Termin: 1 maja 2021
Warunki pogodowe:
Temperatura: 5-7 st.
Ciśnienie 115 hPa
Wilgotność: 55%
Zachmurzenie: brak
Słońce: g 3-8
Zawody były obsługiwane przez nasz autorski system punktowy shooterstats.pl, który zapewnił zawodnikom i kibicom dostęp do wyników LIVE. Wraz z ostatnim strzałem wszyscy mogli już sprawdzić punktację “over all” a także w swoich klasach sprzętowych na swoich telefonach. System zapewnia także dostęp do różnych ciekawych statystyk, które będziemy publikować w kolejnych artykułach.   Wyniki zawodów
Gratulujemy Wszystkim Zawodnikom wyników i dziękujemy za bezpieczne zawody.
Sponsorzy:
RWS Cetus
Specshop
Polaris 3city
Indian Motorcycle 3city
PUT OL-TRANS Olgierd Hewelt
ELENDT Producent Mebli
Puckie Centrum Medyczne
TOMTRANS Tomasz Kowalski
METS Reactive Shooting Targets
Contact Serwis Sylwester Mudlaff
Janczewski OLSZTYN- Sklep z bronią i amunicją

Starostwo Powiatowe w Pucku

Gmina Puck

Przeczytaj także

Reklama

News