wtorek, 18 czerwca, 2024

Polska Reprezentacja strzelecka zdobywa 21 medali Mistrzostw Europy!

Share

Polska reprezentacja strzelecka osiągnęła niezwykły sukces, zdobywając aż 21 medali na tegorocznych Mistrzostwach Europy w strzelectwie sportowym, które odbyły się w Chorwackim Osijeku oraz we Włoskim Lonato.

W zawodach wzięli udział zarówno seniorzy, jak i juniorzy, rywalizując w strzelaniu kulowym na dystansach 25, 50 i 300 metrów oraz w strzelaniu śrutowym. Nasi strzelcy zaprezentowali się wyśmienicie, co zaowocowało imponującym dorobkiem medalowym.

Podsumowanie wyników:

We Włoszech (Lonato):

  • Seniorzy: 1 złoty medal

W Chorwacji (Osijek):

  • Seniorzy: 3 srebrne medale, 5 brązowych medali
  • Juniorzy: 6 złotych medali, 3 srebrne medale, 3 brązowe medale

Ten niezwykły wynik jest owocem ciężkiej pracy, determinacji i zaangażowania całej polskiej kadry strzeleckiej oraz ich trenerów. “To ogromne osiągnięcie dla naszego kraju i dowód na to, że nasza młodzież ma wielki potencjał i przyszłość w strzelectwie sportowym,” powiedział prezes Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz ich trenerom za ich wysiłek i pasję, które doprowadziły do tego wspaniałego sukcesu. Szczególne podziękowania kierujemy do Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego za ich wsparcie.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową rozpiską medalistów, którą można znaleźć w załączonych materiałach graficznych.

Źródło:
Polski Związek Strzelectwa Sportowego

Przeczytaj także

Reklama

News