poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Polak w Elicie strzelectwa sportowego!

Share

Tomasz Bartnik rywalizował z najlepszymi karabiniarzami na świecie podczas Finału Pucharu Świata w Chińskiej miejscowości Putian. Reprezentant Polski z racji bycia Mistrzem Świata zakwalifikował się do tego ekskluzywnego grona. Jednocześnie należy zaznaczyć, że w rankingu Światowym Tomasz zajmuje aktualnie 4 miejsce.

W dniach 17-23.11. 2019 wszyscy najlepsi na świecie pistoleciarze i karabiniarze rywalizowali o palmę pierwszeństwa w cyklu Pucharu Świata. Nasz najlepszy specjalista w broni długiej, rywalizował z 13 innymi świetnymi reprezentantami swoich krajów w konkurencji Karabin 3×40 na 50 metrów. Bartnik zakwalifikował się do finału z 8 miejsca. W Finale nasz reprezentant poprawił się i ostatecznie zajął 6 miejsce. Wszyscy zawodnicy stawki narzekali na ciężkie warunki atmosferyczne. Podczas strzelania na strzelnicy hulał wiatr, który ewidentnie nie ułatwiał pracy strzelcom.

Gratulujemy Tomaszowi i oraz życzymy kolejnych sukcesów, a przede wszystkim wytrwałości w walce o medal Olimpijski.

Fot. Tomasz Bartnik
Fot. Tomasz Bartnik
Awatar użytkownika
Bartosz Czerniawski
Asystent trenera Kadry Narodowej Juniorów w Pistolecie oraz sędzia klasy Państwowej. Założyciel oraz instruktor firmy szkoleniowej Gun n’ Fun.

Przeczytaj także

Reklama

News