W dzień treningowy na Longshot 2019 będziemy mieli do czynienia z dosyć silnymi powiewami suchego i ciepłego powietrza, dzięki napływowi od południa bardzo ciepłego powietrza pochodzenia zwrotnikowego. W piątkowe przedpołudnie będzie wiało z g. 2 około 3 m/s. Wiatr będzie się nasilał i zmieniał kierunek na g. 5. Około godziny 16 będzie to już 5 m/s. Możemy się spodziewać porywów wiatru 7-10 m/s.
Znaczna zmiana pogody czeka nas w sobotę od zachodu nadejdzie ochłodzenie i opady. Będą to wilgotne masy powietrza znad Atlantyku. W sobotę będziemy strzelać z wiatrem z g. 6 o sile około 5 m/s. Porywy wiatru o sile od 7 do 11 m/s.
W niedzielę pogoda będzie przypominać sobotnią z nieco wyższą temperaturą i mniejszymi opadami. Wiatr zmieni kierunek i będzie wiał z g. 5. z siła 4-5 m/s.