poniedziałek, 22 lipca, 2024

Podkarpackie zawody SNAJPER22 II runda 2023

Share

W miniony weekend na urokliwie położonej strzelnicy Load&shot w miejscowości Nienadowa k. Dubiecka na Podkarpaciu odbyły się zawody SNAJPER22. Konkretnie była to druga runda tych zawodów. Tym razem rozegranych wg, regulaminu PRS. 
Pogoda idealna: wiatr 0,5 m/s, temp. 22-25 st. C, opadów brak – i to tyle dobrych informacji.
Zawodnicy konkurowali w sześciu zadaniach. Walczyli z rywalami, ale przede wszystkim z przeszkodami na poszczególnych torach. Każdy zawodnik oddał łącznie 60 strzałów.
TASK 1-4 to strzelania do bardzo wymagających tarcz, które posiadały ujemne pola punktowe za trafienie zakładnika. Dystanse od 5m – 100m. Rywalizacja wg naszych zasad PRS Practical Rifle Shooting.
TASK 5-6 to mariaż PRS Practical Rifle Shooting oraz PRS Poland Series. Tylko gongi. Dystanse 25m – 100m. Krótkie czasy 90 sek. na tor. Jedyna modyfikacja dotyczyła zasad punktowania ze względu na potrzebę kompatybilności całych zawodów.
Ocenę II rundy pozostawiamy Uczestnikom, ale rozrastające się grono startujących mówi samo za siebie. Idziemy chyba we właściwym kierunku!
Wisząca platforma w postaci ciasnej piwniczki na TASK 1 wzbudziła najwięcej emocji. Kalumnie ciskane pod moim adresem oraz uzyskane wyniki wskazywały, że to było naprawdę mega ciężkie zadanie.
Średnie wyniki z wszystkich torów pozycjonowały zawody na poziomie I rundy. Tym samym jest to dla mnie informacja, że tory zostały dobrze ustawione.
III runda już w sierpniu, zapraszamy!
Wyniki:
Galeria z zawodów
Fot. Archiwum
Paweł Klecha

Przeczytaj także

Reklama

News