niedziela, 19 maja, 2024

Nowość od Delta Optical Delta Stryker HD 1-10×28 SDOG-1

SDOG-1 Space Dog pewnie już jej tam używa!

Share

Pojawiła się można napisać wreszcie długo zapowiadana i niewątpliwie oczekiwana nowe luneta dla strzelców średniodystansowych. Powiększenie maksymalne x10 i praktyczna siatka nazwana ku pamięci naszego nieodżałowanego Przyjaciela “Space Doga”*. SDOG-1 są plusami tej lunety.

Poniżej skrócony opis ze strony producenta

Delta Stryker HD wyposażona jest w nieskazitelne szkło Extra-Low Dispersion (ED), które zapewnia wyjątkową klarowność obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Jasne podświetlenie umożliwia celowanie nawet przy pełnym słońcu, gwarantując precyzję strzałów.

Blokowane bębny o niskim profilu z precyzyjnymi klikami 0,1 MRAD

Siatka SDOG-1, skalowana w miliradianach, umożliwia precyzyjne namierzanie celów na dużych odległościach. Dalmierz stadiametryczny** dodatkowo ułatwia dokładne pomiary odległości do celu o znanych rozmiarach.

 

Wyróżniającą cechą jest możliwość regulacji błędu paralaksy, która eliminuje pozorny ruch celu, co jest niezwykle przydatne szczególnie w przypadku strzelania na większe odległości. Gwarantuje również ostry obraz na każdym dystansie.

Luneta o długości 250 mm i wadze 625 gramów, z tubusem o średnicy 34 mm, jest kompaktowa, ale jednocześnie wyjątkowo wytrzymała w każdych warunkach i na najmocniejszych kalibrach karabinowych.

Obiektyw o średnicy 28 mm zapewnia aż 36% więcej światła w porównaniu do obiektywów o średnicy 24 mm, co przekłada się na świetną widoczność nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

W zestawie znajdziesz dźwignię regulacji powiększenia z możliwością ustawienia jej pracy w dwóch pozycjach, co pozwala na szybką regulację powiększenia. Dodatkowo, znaczniki umieszczone na tubusie ułatwiają szybkie zamocowanie w montażu.

*Grzegorz Gospodarek był wspaniałym Kolegą, zawsze uśmiechniętym i życzliwym. Posiadał wielką wiedzę z zakresu strzelectwa długodystansowego. Dzielił się tą wiedzą z nami. Grześka … “Space Doga” można było spotkać na wszystkich większych wydarzeniach strzeleckich. Moje ostatnie z nim spotkanie miało miejsce na CPSP w Ustce. Pomagał w organizacji charytatywnych zawodów gdzie zbieraliśmy pieniądze na rehabilitację małego Arka. Grześka pożegnaliśmy w Grudniu 2021 roku.

** Metoda stadiametryczna polega na określeniu odległości do obiektów o znanej wielkości i na odwrót – do określenia wielkości obiektów w znanej odległości. W tym pierwszym przypadku jesteśmy w stanie określić np. dystans, jaki dzieli obserwowanego człowieka lub zwierzę od użytkownika dalmierza.

zdjęcia i informacje techniczne ze strony Delta Optical

Awatar użytkownika
Paweł Stempniak
Strzelec dalekodystansowy. Brał udział w wielu zawodach w kraju i za granicą. sześciokrotnie ukończył zawody Sniper`s Mission, Rekonstruktor, uczestniczył w rekonstrukcjach historycznych w Normandii i wielu innych miejscach w Europie.

Przeczytaj także

Reklama

News