sobota, 27 kwietnia, 2024

Nowa klasa sprzętowa na East Bullet Holes w Orzyszu, strzeleckiej stolicy Polski

Share

W dniach 7-8 października odbędzie się już czwarta edycja Międzynarodowych Zawodów w strzelaniu długodystansowym East Bullet Holes. Zawody EBH zyskują międzynarodową popularność. W tym roku pojawi się wielu strzelców z krajów bałtyckich.
Ze względu na dużą liczbę zawodników strzelających z karabinów fabrycznych organizatorzy utworzyli klasę “FABRYCZNY STANDARD”.
Michał Oleksiuk “twarz” EBH i Mistrzostw Polski LR podkreślił zaangażowanie Klubu Strzeleckiego “Bielik” Dźwierzuty któremu na sercu leży organizacją imprez strzeleckich w każdym wymiarze. Długodystansowych ale również takich jak zawody “Czterech Strzelnic”.
Jeśli macie ochotę spróbować swoich sił zapraszamy do Orzysza. Strzeleckiej Stolicy Polski.

Regulamin

EAST BULLET HOLES w strzelaniu długodystansowym Long Range Open 7-8 października 2023 r.

1. Cel zawodów:

• Wyłonienie najlepszych strzelców w strzelaniach długodystansowych,
  • propagowanie strzelań karabinowych na duże odległości,
  • wymiana doświadczeń,
  • podniesienie umiejętności,
  • integracja środowisk służb mundurowych i sportowych.

3. Termin i miejsce zawodów:

• 7 – 8 października 2023 r. Bemowo Piskie. Strzelnica Czołgowa OSPWL.
  • 7 października trening w klasach podstawowych oraz początek  zawodów „King of Tank”
  • 8 października zawody w klasach podstawowych oraz kontynuacja „King of Tank”
  • Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu zawodów.
  • Organizator zastrzega sobie możliwość skrócenia czasu treningu.
  • Żołnierze Sił Zbrojnych RP nie ponoszą opłat startowych.

4. Program zawodów:

• 7 października 2023 r. – odbędzie się trening przed zawodami. Zawodnicy odbędą trening zgodnie z wybranymi przez siebie zmianami oraz klasami sprzętowymi.
  • 8 października 2023 r. – zawody strzeleckie. Wszystkie klasy sprzętowe strzelają w następującej kolejności 300 metrów 1 zmiana Standard, 2 zmiana Standard, 3 zmiana Fabryczny Standard, 4 Open, 5 zmiana Open, 5 zmiana Semi-Auto,  Następnie wszystkie klasy strzelaja 600 i 800 metrów w tej samej kolejności.  Na osi A przy lesie strzela pierwszych 5 zmian Magnum następnie.   22lr strzela z tych samych miejsc co historyk, czyli po prawej stronie na stanowiskach od 81 do 90 miejsc. Pierwsze 2 zmiany to historyk następnie 3 zmiany 22lr.

dekoracja ( oficjalne zakończenie zawodów) 15.00-17.00 – przewidywany koniec zawodów

9. STANDARD

Karabin centralnego zapłonu w kalibrze 223, 5,56×45(5,56NATO) , 5,45×39, 7,62×39, 308win, 7,62x53R (7,62x54R). Broń może być wyposażona w hamulec wylotowy ( hamulec odrzutu, kompensator itp). Broń musi posiadać przednią podporę w postaci składanego dwójnogu. Broń wraz z montażem, lunetą, dodatkową poziomicą oraz kompensatorem i składanym taktycznym dwójnogiem do 12 kg wagi. Nie dopuszczalne jest używanie modernizowanych dwójnogów f-class.  Należy pamiętać, że poduszka jako podpora tylna nie może być połączona z dwójnogiem przednim. ODLEGŁOŚĆ: A Czas przygotowawczy: 3 minuty Odległość: 300 metrów Czas strzelania: 9 minut Ilość strzałów: 10 ODLEGŁOŚĆ: B Czas przygotowawczy: 3 minuty Odległość: 600 metrów Czas strzelania: 9 minut. Ilość strzałów: 10 ODLEGŁOŚĆ: C Czas przygotowawczy: 3 minuty Odległość: 800 metrów Czas strzelania: 9 minut Ilość strzałów: 10

10. FABRYCZNY STANDARD

Karabin centralnego zapłonu w konfiguracji całkowicie fabrycznej bez jakichkolwiek modernizacji. Nie dopuszczalna jest jakakolwiek wymiana części fabrycznych na inne nie występujące w konfiguracji sklepowej. Kaliber 223, 5,56×45(5,56NATO) , 5,45×39, 7,62×39, 308win, 7,62x53R (7,62x54R). Broń może być wyposażona w hamulec wylotowy ( hamulec odrzutu, kompensator itp). Broń musi posiadać przednią podporę w postaci składanego dwójnogu. Nie dopuszczalne jest użycie modernizowanego bipodu f-class.  Siła nacisku na język spustowy może minimalnie wynosić 150 gram. Należy pamiętać, że poduszka jako podpora tylna nie może być połączona z dwójnogiem przednim. Klasa fabryczna ma służyć strzelcom którzy nie chcą brać udziału w zawodach z customowymi karabinami. W klasie fabrycznej organizator dopuszcza tylko poniższe modele karabinów. Ostateczną decyzję o możliwości wzięcia udziału w zawodach z konkretnym karabinem podejmuję sędzia główny.

11. Model Karabinu

:sabatti TLD Sabatti Tactical Evo, Sabatti Tactical  Desert, Sabatti ST18, Sabatti STR, Sabatti Urban Sniper, Sako Trg 21, Sako Trg 22, Sako Trg A1, Sako M10, Sako S20 Precision, Savage 110 Elite, Savage Axis, Savage Impuls, Savage 12,  Sig Sauer Cross, Tikka T3X CTR, Tikka T3X Super Varmint, Tikka T3X Tactical, Tikka T3X Sporter, Tikka T3A1, Tikka T3X varmint, Schulz Larsen Classic DL Thumbole, Steyr Mannlicher SSG04 Remington 700, Mosberg MVP Precision, Mosberg MVP Light,  Mauser M18 Long Range, Howa 1500 Varmint, Daniel Defense Delta 5, ATA  ALR Long Range, Bergara B14 HMR, Bergara B14 Sporter, Bergara B14 BMP,  Karabin Wyborowy Alex, Karabin Wyborowy Bor, Ruger Precision, CZ600 Range , CZ, CZ 557 VARMINT  ODLEGŁOŚĆ: A Czas przygotowawczy: 3 minuty Odległość: 300 metrów Czas strzelania: 9 minut Ilość strzałów: 10 ODLEGŁOŚĆ: B Czas przygotowawczy: 3 minuty Odległość: 600 metrów Czas strzelania: 9 minut. Ilość strzałów: 10 ODLEGŁOŚĆ: C Czas przygotowawczy: 3 minuty Odległość: 800 metrów Czas strzelania: 9 minut Ilość strzałów: 10

12. OPEN

Broń dla klasy „OPEN”  karabin w kalibrze do 8 milimetrów. Należy pamiętać, że poduszka jako podpora tylna nie może być połączona z dwójnogiem(podporą) przednim/ą. Broń może być wyposażona w hamulec wylotowy ( hamulec odrzutu, kompensator itp). ODLEGŁOŚĆ: A Czas przygotowawczy: 3 minuty Odległość: 300 metrów Czas strzelania: 9 minut Ilość strzałów: 10 ODLEGŁOŚĆ: B Czas przygotowawczy: 3 minuty Odległość: 600 metrów Czas strzelania: 9 minut. Ilość strzałów: 10 ODLEGŁOŚĆ: C Czas przygotowawczy: 3 minuty Odległość: 800 metrów Czas strzelania: 9 minut Ilość strzałów: 10

13. SEMI-AUTO

Karabin samopowtarzalny centralnego zapłonu w kalibrze od .223 do .338 Lapua Magnum. Broń musi posiadać podporę w postaci składanego dwójnogu. Nie dopuszczalne jest używanie modernizowanego dwójnogu f-class. Karabin o wadze do 12 kg wraz z montażem, lunetą, poziomicą, dwójnogiem.  Należy pamiętać, że poduszka jako podpora tylna nie może być połączona z dwójnogiem przednim. Amunicja musi być dosyłana z magazynka oraz ładowana automatycznie. Nie dopuszczalne jest repetowanie karabinu ręcznie. Broń może być wyposażona w hamulec wylotowy ( hamulec odrzutu, kompensator itp). ODLEGŁOŚĆ : A Czas przygotowawczy: 3 minuty Odległość: 300 metrów Czas strzelania: 9 minut Ilość strzałów: 10 ODLEGŁOŚĆ : B Czas przygotowawczy: 3 minuty Odległość: 600 metrów Czas strzelania: 9 minut. Ilość strzałów: 10 ODLEGŁOŚĆ : C Czas przygotowawczy: 3 minuty Odległość: 800 metrów Czas strzelania: 9 minut Ilość strzałów: 10

14. MAGNUM

Karabin centralnego zapłonu w kalibrze: 50 BMG, 338 Lapua Magnum, 338 Winchester Magnum, 300 Winchester Magnum, 300 Winchester Short Magnum, 7PRC, 7mm Winchester Short Magnum, 7mm Remington Short Action Ultra Magnum, 7mm Remington Magnum, 7mm Remington Ultra Magnum lub pochodnym (wildcatem) opartym na łuskach wyżej wymienionych nabojów. Broń musi posiadać przednią podporę, w postaci składanego dwójnogu. Należy pamiętać, że poduszka jako podpora tylna nie może być połączona z dwójnogiem przednim. Broń może być wyposażona w hamulec wylotowy ( hamulec odrzutu, kompensator itp).   ODLEGŁOŚĆ: A Czas przygotowawczy: 3 minuty Odległość: 800 metrów Czas strzelania: 9 minut Ilość strzałów: 10 ODLEGŁOŚĆ: B Czas przygotowawczy: 3 minuty Odległość: 1000 metrów Czas strzelania: 9 minut. Ilość strzałów: 10 ODLEGŁOŚĆ: C Czas przygotowawczy: 3 minuty Odległość: 1170 metrów Czas strzelania: 9 minut Ilość strzałów: 10

15. 22 LR

KLASA RIMFIRE 22LR  (100,200, 300) Karabin bocznego zapłonu w kalibrze 22LR. Broń może być wyposażona w hamulec wylotowy ( hamulec odrzutu, kompensator itp). Postawa strzelecka dowolna z możliwością zastosowania jednej lub dwóch niepołączonych ze sobą podpórek: przedniej w formie dwójnogu i tylnej w formie worka. Broń wraz z montażem, lunetą, dodatkową poziomicą oraz kompensatorem do 8 kg wagi. Należy pamiętać, że poduszka jako podpora tylna nie może być połączona z dwójnogiem przednim. Broń może być wyposażona w tłumik dźwięku. Przyrządy celownicze dowolne.   ODLEGŁOŚĆ: A Czas przygotowawczy: 3 minuty Odległość: 100 metrów Czas strzelania: 9 minut Ilość strzałów: 10   ODLEGŁOŚĆ: B Czas przygotowawczy: 3 minuty Odległość: 200 metrów Czas strzelania: 9 minut. Ilość strzałów: 10   ODLEGŁOŚĆ: C Czas przygotowawczy: 3 minuty Odległość: 300 metrów Czas strzelania: 9 minut. Ilość strzałów: 10

16. WZORY TARCZ

: dla 22LR  tarcza 100 metrów ; taka sama jak dla klasy standard 300m  tarcza 200 metrów ; taka sama jak dla klasy standard 300m  tarcza 300 metrów ; taka sama jak dla klasy standard 600m

17. KARABIN HISTORYCZNY

Wojskowy karabin centralnego zapłonu, w kalibrze od .222 do .50 wyprodukowany przed rokiem 1954. Dozwolona jest tylko oryginalna wojskowa konfiguracja fabryczna. Jakakolwiek modernizacja broni będzie powodowała dyskwalifikacje zawodnika. Broń może być wyposażona tylko w powszechną muszkę i szczerbinkę lub muszkę w tunelu i szczerbinkę. Zabrania się strzelać przy użyciu kurtek strzeleckich, pasów strzeleckich, specjalnych rękawic strzeleckich, specjalnych okularów strzeleckich za wyjątkiem pospolitych okularów korekcyjnych codziennego użytku. Pozycja strzelecka, leżąc przodem w kierunku przedpola bez dwójnogu lub innego systemu podparcia za wyjątkiem ramion. Zawodnicy będą strzelać do wojskowej tarczy 23p oraz 23p/2 wz. MON   ODLEGŁOŚĆ : A Czas przygotowawczy: 3 minuty Odległość: 100 metrów / tarcza 23p/2 Czas strzelania: 9 minut Ilość strzałów: 10 ODLEGŁOŚĆ : B Czas przygotowawczy: 3 minuty Odległość: 200 metrów/ tarca 23p Czas strzelania: 9 minut. Ilość strzałów: 10 ODLEGŁOŚĆ : C Czas przygotowawczy: 3 minuty Odległość: 300 metrów/ tarcza 23 p Czas strzelania: 9 minut Ilość strzałów: 10

18. KING OF TANK

Karabin w dowolnym kalibrze od .222 do .50. Dozwolone jest używanie lunety celowniczej oraz dalmierza. Należy pamiętać, że poduszka jako podpora tylna nie może być połączona z dwójnogiem przednim. Waga karabinu wraz z montażem, lunetą, dwójnogiem, podporą tylną, dalmierzem, poziomicą nie może przekraczać 21 kg. Strzelec może strzelać w parze z obserwatorem wyposażonym w dalmierz oraz lunetę obserwacyjną. Broń może być wyposażona w hamulec wylotowy ( hamulec odrzutu, kompensator itp).   Czas przygotowawczy: 3 minuty Czas strzelania: 9 minut Odległość strzelania: Ilość strzałów: 10   Zawodnik  w trakcie 10 minut ma do ostrzelania 3 cele znajdujące się na wrakach czołgów lub armat. Cel nr 1: kwadrat o wymiarach 100cm x 100cm  (943 m), CZERWONY Cel nr 2: kwadrat o wymiarach 130cm x 130cm   (1826 m), NIEBIESKI Cel nr 3: kwadrat o wymiarach 150cm x 150cm   (2232 m), BIAŁY Strzelec oddaje 3 strzały do celu nr 1 Strzelec oddaje 3 strzały do celu nr 2 Strzelec oddaje 4 strzały do celu nr 3   Za trafienie celu nr 1 zawodnik otrzymuje 2 punkty. Każde trafienie to 2 dodatkowe punkty. Razem 6 punktów. Za trafienie celu nr 2 zawodnik otrzymuje 3 punkty. Każde trafienie to 3 dodatkowe punkty. Razem 9 punktów. Za trafienie celu nr 3 zawodnik otrzymuje 4 punkty. Każde trafienie to 4 dodatkowe punkty. Razem 16 punktów. Łącznie zawodnik może zdobyć 31 punktów. Potwierdzenia trafień dokonują sędziowie techniczni z lunetami obserwacyjnymi. Organizator  zastrzega sobie możliwość organizacji systemu kamer (Bullet Proff) Sędziowie techniczni wypełniają formularz oceny trafień zawodnika oraz wpisują czas wykonania strzelania. W razie takiej samej liczby punktów stwierdzonych w pierwszych 6 miejscach bierzemy pod uwagę czas wykonania strzelania przez zawodnika. Jeśli strzelcy będą mieli tyle samo punktów oraz ten sam czas  zawodnicy strzelają dogrywkę do papierowej tarczy na odległości 800 metrów. UWAGA !

1. Strzelania będą odbywać się w dniu treningowym oraz konkursowym podczas zmian strzelań  klas podstawowych.
    2. W związku z tym organizator nie przewiduję treningu dla danej klasy. Przewidziano 15 miejsc w trakcie dnia treningowego oraz 15 miejsc w trakcie dnia konkursowego. Łącznie 30 miejsc.
    3. Czas jest liczony od momentu komendy „Seria Oceniana Start” do momentu oddania 10 strzałów i podania komendy „ STOP” przez zawodnika.
    4. Strzelanie będzie odbywać się po prawej stronie na wale (stworzonym specjalnie dla tej klasy)

6. Procedura strzelania

1. Po sygnale zawodnicy zajmują stanowiska i przygotowują się do strzelania, bez wyjmowania broni z futerałów.
  2. Na komendę „CZAS PRZYGOTOWAWCZY ” zawodnicy wyjmują broń ,skierowaną w kierunku przedpola. Czas przygotowawczy trwa 3 minuty.
  3. Zabrania się wprowadzać nabój do komory nabojowej oraz ładować amunicję do magazynka z wyjątkiem klasy Semi-Auto gdzie w czasie przygotowawczym można załadować magazynek, nie można go jednak podpiąć do broni.
  4. Broń można załadować i rozpocząć strzelanie po komendzie

„SERIA OCENIANA START”  Seria oceniana trwa 9 minut.

• Po komendzie „STOP – ROZŁADUJ” obowiązkowo przerwanie strzelania, rozładowanie broni i magazynków, okazanie broni i magazynków sędziom do przejrzenia;
  • Po komendzie „PRZEJRZAŁEM ” wydanej każdemu zawodnikowi indywidualnie, niezwłoczne schowanie broni do futerału;
  • Każdy strzał przed komendą „SERIA OCENIANA START ” i po komendzie „STOP – ROZŁADUJ ” może skutkować dyskwalifikacją;
  • Każdy zawodnik zobowiązany jest do posiadania i używania flagi bezpieczeństwa.

7. Zasady uczestnictwa

1. Dopuszczalne jest strzelanie z jednego egzemplarza broni przez więcej niż jednego zawodnika. Natomiast drugi zawodnik będzie startował poza konkurencja.
  2. Jeśli zawodnik startuje z tej samej broni w dwóch konkurencjach to w drugiej konkurencji startuję ( poza konkurencją).
  3. Zasady oceny przestrzelin, będą odbywać się w oparciu o przepisy zawarte w regulaminie.
  4. Wątpliwości dotyczące oceny wartości przestrzelin, należy zgłaszać niezwłocznie sędziom w biurze obliczeń, podczas oceny danej tarczy, przed podpisaniem metryczki przez zawodnika. Przeprowadzone przez zespół sędziów oceniających rozstrzygnięcie zgłoszonej wątpliwej przestrzeliny, jest ostateczne i nie podlega dalszemu odwołaniu. Przestrzelina oceniana będzie kalibrem z którego strzela dany zawodnik
  5. Zawodnik ma prawo do wnoszenia reklamacji dotyczącej uzyskanego wyniku, nie później niż do 15 minut po wywieszeniu (opublikowaniu) wyników, na tablicy wyników, znajdującej się na strzelnicy. Po wyznaczonym czasie reklamacje i protesty, dotyczące wyników, nie będą rozpatrywane.
  6. W przypadku protestów dotyczących innych spraw, w ramach zawodów, protest zawodnika będzie rozpatrywany, po przedstawieniu go w formie pisemnej do sędziego głównego zawodów i po wniesieniu do biura zawodów, opłaty arbitrażowej w wysokości 400 PLN lub 100 EUR.
  7. W przypadku takiej samej liczby punktów uzyskanych przez zawodników po ostatnim strzelaniu, w danej konkurencji, klasyfikacja będzie rozstrzygana w oparciu o przepisy zawarte w regulaminie.

O zwycięstwie decyduje większa ilość centralnych trafień „ X ” Jeśli w dalszym ciągu sytuacja nie ulegnie rozstrzygnięciu decyduje wyższa ilość punktów na odległości 800 metrów a następnie 600metrów. Ostatecznym rozwiązaniem jest podsumowanie skupienia na odległości 800 metrów.

• Podczas strzelania zawodnik ma prawo używania lunety obserwacyjnej.
  • Podczas zawodów zawodnicy mają prawo używać lunety elektronicznej.
  • Organizator otwiera klasę sprzętową przy zarejestrowaniu się minimum 15 zawodników.
  • Na stanowisku strzeleckim, w trakcie strzelań ocenianych, zawodnik może posiadać tylko wymaganą, w opisie konkurencji, ilość amunicji dla danego strzelania. Zawodnik po zakończonym strzelaniu nie może posiadać większej ilość łusek niż przewidziano w regulaminie. Posiadanie dodatkowej amunicji skutkuje dyskwalifikacją;
  • Awaria broni lub amunicji jest sprawą zawodnika (nie przysługuje dodatkowy czas na naprawę).
  • W przypadku niewypału zawodnik powinien zgłosić to sędziemu poprzez podniesienie ręki, rozładować na jego polecenie. Jeśli sędzia wyrazi na to zgodę dobrać amunicje spoza stanowiska strzeleckiego.
  • Zawodnicy mogą posiadać podczas startu, we własnym bagażu, amunicje zapasową. Bagaż zawodnika, z amunicją zapasową znajduje się na linii, poza stanowiskiem strzeleckim.
  • Na stanowisko strzeleckie broń wnoszona jest w pokrowcach, futerałach lub skrzyniach transportowych.
  • Lufa broni wyjmowanej z pokrowca, futerału lub skrzyni transportowej musi być skierowana w kierunku przedpola.
  • Zamek broni po wyjęciu z pokrowca, futerału lub skrzyni transportowej musi znajdować się w tylnym położeniu, amunicja poza komora nabojową, magazynek pusty nie podpięty do broni.
  • Opuszczenie stanowiska z bronią możliwe jest tylko po jej rozładowaniu, sprawdzeniu przez sędziego i umieszczeniu w pokrowcu, futerale lub skrzyni transportowej. Niezastosowanie się do tego wymogu skutkuje dyskwalifikacją.
  • Przebieg strzelań ocenianych może być rejestrowany przy pomocy urządzeń audio-video. Materiał ten dostępny jest tylko i wyłącznie dla obsługi sędziowskiej.
  • Wszelkiego rodzaju przeglądy i naprawy broni można wykonywać tylko w wyznaczonej strefie bezpieczeństwa.
  • Całkowity zakaz używania amunicji smugowej, przeciwpancernej, zapalającej i innej nie dozwolonej do strzelań sportowych.
  • W sprawach spornych ostateczna decyzję podejmuję sędzia główny z ramienia PZSS.
  • Dozwolone jest stosowanie podpór tylnych stanowiącego fabryczne wyposażenie karabinu jak i dodatkowych podkładek (np. worek, monopod) używanych przez zawodnika w celu polepszenia stabilizacji broni. Nie dotyczy to broni wykorzystywanej w konkurencji KARABIN HISTORYCZNY.
  • Organizator, w nadzwyczajnych przypadkach, zastrzega sobie prawo do odmówienia Uczestnikowi udziału w zawodach, pomimo wniesienia opłaty startowej (zostanie ona zwrócona zawodnikowi).
  • Organizator zabrania zawodnikom znajdującym się na stanowiskach strzeleckich kontaktowania się z innymi osobami, niebędącymi sędziami. Złamanie tej reguły – świadome kontaktowanie się ze spotterami oraz zawodnikami na innych stanowiskach – może skutkować dyskwalifikacją.
  • W razie nie spodziewanych okoliczności organizator zastrzega sobie możliwość skrócenie czasu przygotowawczego i czasu strzelania.
  • zawodnicy biorą udział w zawodach na własną odpowiedzialność a ubezpieczenie leży po stronie zawodnika.

8. Klasyfikacja

W każdej klasie sprzętowej odbędzie się klasyfikacja indywidualna oraz zespołowa. Zespół to dwóch zawodników. Za zajęcie I, II, III miejsca w każdej klasie sprzętowej zawodnicy otrzymają medale, Za zajęcie I, II, III, IV, V miejsca w każdej klasie sprzętowej zawodnicy otrzymają dyplomy.

9. Rejestracja zawodników

Rejestracja zawodników odbędzie się w zakładce rejestracja na stronie internetowej www.mistrzostwapolskilongrange.pl  Rejestracja rozpocznie się 26.07. 2023 r. od godz. 17.00. Każdy zawodnik zobowiązany jest wypełnić formularz rejestracyjny w całości. W innym wypadku organizator zastrzega sobie prawo do niedopuszczenia zawodnika do wzięcia udziału w zawodach.

1. Wpłata zostaje dokonana przez uczestnika w dniu rejestracji, za pośrednictwem formularza rejestracyjnego
  2. Rejestracja prowadzona jest do wyczerpania miejsc startowych, których ilość jest ograniczona jednak nie później niż na 4 tygodnie dla uczestników z Polski, lub 6 tygodni  wcześniej dla uczestników pochodzących spoza Polski.
  3. Uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny.
  4. Opłata startowa 400 PLN (90 EUR) od zawodnika / klasa sprzętowa.
  5. Opłata konkurencje King Of tank 400zł (90EUR)
  6. Organizator przewiduje bon rabatowy na drugą konkurencje w wysokości 50zł
  7. Opłata za zgłoszenie zespołu – 150 PLN (35 EUR)

Konto bankowe: 39 1240 5745 1111 0010 8282 2889 Fundacja Oręż ul. Okulickiego 1/93 19-300 EŁK

10. W zawodach mogą uczestniczyć:

1. osoby posiadające licencję zawodniczą Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego,
  2. żołnierze i funkcjonariusze służb państwowych RP,
  3. zawodnicy z innych państw,
  4. myśliwi posiadający pozwolenie na broń palną,
  5. osoby fizyczne posiadającą pozwolenie na broń palna.

11. Polityka prywatności

Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. (Dz. U. 2018 poz.1000) oraz Art.13 Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. W sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE(4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) zwanego rozporządzeniem ogólnym informuję, że Administratorem Danych Osobowych Państwa oraz Państwa dzieci jest: Dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej Al. Wojska Polskiego 21, 11-500 Giżycko, tel 261 335 910, adres e-mail15bbz@ron.mil.pl oraz Fundacja Oręż ul. Okulickiego 1/93 tel. 510279289.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art.6 ust.1 lit.c ogólnego rozporządzenia o ochronie danych w celu realizacji zadań ustawowych, określonych m.in. w Ustawie – Prawo oświatowe z dnia 14 grudnia 2016r. (Dz.U. z 2017r., poz.59), Ustawie o systemie oświaty dnia 7 września 1991r. (Dz.U. z 2017, poz.2198) oraz Ustawie z dnia 15 kwietnia 2011r. o systemie informacjo oświatowej (tj. Dz.U.2017, poz.2159) w celu realizacji statutowych zadań dydaktycznych, opiekuńczych wychowawczych oraz promocyjnych w placówce.

W przypadku wizerunku dziecka przetwarzanie odbywa się na zasadzie zgody wyrażonej przez rodzica/ opiekuna prawnego tj. na podstawie art.6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia ogólnego. Państwa dane osobowe mogą być udostępnione odbiorcom upoważnionym do ich otrzymywania na podstawie przepisów prawa. Państwa dane oraz dzieci nie będą przekazywane państwom trzecim ani do organizacji międzynarodowych. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo sprostowania. Przysługuję Państwu prawo żądania usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia tych danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody. W trakcie przetwarzania danych nie będzie dochodziło do zautomatyzowanego podejmowania decyzji oraz do profilowania.

Posiadają państwo prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych, gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych państwa dotyczących narusza obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych w/w przepisów. Konsekwencją ich niepodania był by brak możliwości uczestnictwa w zawodach.

ZGODA na wykorzystanie danych osobowych Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez administratora danych osobowych – Dowódcę 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz Dowódcę 4 Warmińsko Mazurskiej Brygady Obrony Ter ytorialnej niezbędnych danych osobowych w tym informacji o moich osiągnięciach oraz wizerunku utrwalonego w postaci zdjęć i filmów, z zawodów.

Niniejsza zgoda:

• Jest nieodpłatna, nie jest ograniczona ilościowo, czasowo ani terytorialnie
  • Obejmuje wszelkie formy publikacji, za pośrednictwem dowolnego medium
  • Dotyczy umieszczenia i wykorzystania wizerunku na stronie internetowej 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz Fundacji „ Oręż” oraz na tablicach, kronice, w materiałach promocyjnych, Internecie i innych nośnikach audiowizualnych.
  • Na stronie www.mistrzostwapolskilongrange.pl Wizerunek, o którym tu mowa może być poddany, być użyty do różnego rodzaju form elektronicznego przetwarzania obrazu, kadrowania, kompozycji, bez obowiązku akceptacji produktu końcowego, lecz nie w formach obraźliwych lub ogólnie uznanych za nieetyczne. Jest on przetwarzany do czasu cofnięcia zgody. Wypełnienie formularza rejestracyjnego wiąże się  z jednoznacznym wyrażeniem zgody do przetwarzania danych. Jestem świadomy/-a, że przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych, ich poprawiania oraz możliwości żądania uzupełnienia, sprostowania, lub usunięcia. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie poprzez złożenie na piśmie wniosku w przedmiocie odwołania zgody. Pismo to powinno być adresowane do fundacji ORĘŻ.

Źródło: EBH
Darek Topyła
Redaktor naczelny Portalu Strzeleckiego. Pomysłodawca i założyciel serwisu internetowego portalstrzelecki.pl, strzelec sportowy, dalekodystansowy, myśliwy. Instruktor strzelectwa sportowego, sędzia PZSS kl. III. Sędzia i instruktor strzelectwa myśliwskiego. Autor rozwiązań informatycznych dla organizatorów zawodów strzeleckich. Pomysłodawca aplikacji webowej shooterstats.pl.