sobota, 20 kwietnia, 2024

Poligon w Orzyszu, nowy punkt na strzeleckiej mapie Polski

Share

Dzisiaj przedstawiamy kolejną imprezę strzelecką, Mistrzostwa Polski Long Range w Orzyszu. 

Mazury do ubiegłego roku były białą plamą na strzeleckiej mapie Polski, jeśli chodzi o duże imprezy w strzelectwie długodystansowym. Nie należy oczywiście zapominać o zawodach “Zimowy Snajper” organizowanych na strzelnicy w Marcinkowie przez utytułowanego strzelca Michała Jaroszyńskiego – Wolframa.

W maju odbędą sie Mistrzostwa Polski w Orzyszu, w których udział weźmie około 500 zawodników.

O szczegóły zapytaliśmy Michała Oleksiuka – przedstawiciela Organizatorów.

Mistrzostwa Polski powstały ze względu na zainteresowanie w tą dziedziną sportu oraz brakiem tego typu imprezy w północno-wschodniej Polsce. Naszym zamiarem jest stworzenie imprezy, na której będzie można nie tylko postrzelać na typowej strzelnicy, ale również pojeździć czołgiem czy bojowym wozem piechoty. Postaramy się to załatwić ale obiecać nie mogę. Chcemy, aby zawodnik na naszej imprezie czuł się jak zaproszony gość, dla nas to jest właśnie istotne. Próbujemy stworzyć imprezę na której uśmiech i życzliwość to fundament.
Jakie niespodzianki przewidujecie dla uczestników?
Nowa formuła “King Of Tank” efekt naszej wyobraźni i doświadczeń pozyskanych na różnych zawodach. Nie tylko w Polsce. W Stanach Zjednoczonych mają King Of Two Miles, we Francji, z tego co się orientuję, King of Miles a my w Polsce będziemy mieli King of Tank.
Wiemy, że Wojsko Polskie wspiera Was w organizacji zawodów?
To dzięki naszemu dowódcy możemy zorganizować imprezę sportową gdzie zawodnik będzie strzelał na bardzo dalekie dystanse do celów umieszczonych na wrakach czołgu. To świetne odwzorowanie realnych na polu walki sytuacji oraz doskonałe szkolenie. Serdecznie Zapraszamy

 

Organizatorem imprezy jest FUNDACJA ORĘŻ i 15 Brygada Zmechanizowana, przy współpracy ze Sklepem Janczewski Olsztyn- Karol Janczewski oraz Ośrodkiem Szkolenia Poligonowego Bemowo Piskie. Sędziowie z Klubu Strzeleckiego Garda Ostróda.

TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW

Strzelnica Czołgowa OSPWL Bemowo Piskie 15-16.05.2021r. Zawody rozpoczną się o g. 800

Broń: Karabin centralnego zapłonu w kalibrze od 222 do .50

Klasy sprzętowe:

STANDARD 300/600/800

OPEN 300/600/800

SEMI-AUTO 300/600/800

MAGNUM 300/600/800

KARABIN HISTORYCZNY 100/200/300

KING OF TANK (zawodnicy dowiedzą się przed strzelaniem)

Regulamin MPLR Orzysz

15-16 maja 2021r Mistrzostwa Polski Long Range

 

Przeczytaj także

Reklama

News