poniedziałek, 15 lipca, 2024

Mid Range Mykita 7-8 listopada – Strzepcz

Zawody strzeleckie na średnim dystansie.

Share

To już druga edycja zawodów MRM. Mid Range Mykita to zawody na średnim dystansie. Odbędą się na lubianym poligonie w Strzepczu na Kaszubach. Uczestnicy poprzednich edycji LRM i MRM szczególnie cenią to miejsce ze względu na pogodę i urokliwe położenie.

Rejestracja u nas na portalu ruszy pod koniec tego tygodnia. Bądźcie czujni gdyż ilość miejsc jest ograniczona!

Czego możemy się spodziewać po MRM?

– Zwody strzeleckie MID RANGE MYKITA, to modyfikacja rozgrywanych zawodów dalekodystansowych LONG RANGE MYKITA. Modyfikacja polega na odległościach do celu. Tym razem strzelać będziemy na średnim dystansie. Dodatkowo, nowość na tej edycji, „grać” będzie tylko jeden kaliber, mianowicie .223 (5,56 x 45 mm). Zawodnicy zostaną sklasyfikowani w dwóch klasach sprzętowych Semi – Auto oraz Repetier.

 

– Maksymalny dystans przewidywany przez organizatorów to +/-700 m. Natomiast większość zadań strzeleckich zostanie przeprowadzona na dystansie w zakresie 200 – 500 m. Dystansie, na którym kaliber .223 jest w stanie skutecznie razić cele, jeżeli strzelec nie przeszkadza.

ZAWODY MID RANGE MYKITA, TO DOSKONAŁA OKAZJA NA SPRAWDZENIE SWOICH MOŻLIWOŚCI I UMIEJĘTNOŚCI W ZAWODACH STRZELECKICH NA DYSTANSIE DALSZYM NIŻ 100 M.

– To także okazja do sprawdzenia samego siebie w kontekście praktycznego użycia broni. Strzelanie z postaw wymuszonych, do celów umieszczonych na niepełnych dystansach (np. 269 m) z wykorzystaniem przygotowanych barykad. Dodatkowo organizatorzy zapewnią odpowiednie tętno przed oddaniem strzału, tak aby warunki strzelania zbliżone były do realnego użycia broni w sytuacji stresowej.

 

– Te zawody, to także odpowiedni czas na sprawdzenie „fuzji” przed zbliżającymi się zimowymi, dalekimi lisami. W końcu na zawodach grać będą „luśnie” w typowo myśliwskim kalibrze na lisy.

Reasumując, praktyczne strzelectwo dalekodystansowe. Strzelamy w każdych warunkach hydrometeorologicznych jakie się pojawią. Natomiast wiatr nie stanowi problemu, tylko wyzwanie.

Dla strzelców, którzy lubią analizować najróżniejsze statystyki dodajemy odnośnik do ubiegłorocznej edycji.

Mid Range Mykita – statystyki

 

Przeczytaj także

Reklama

News