wtorek, 18 czerwca, 2024

Mechanizm Spustowy TRIGGERTECH AR9 Duty – Flat – PVD Black – 3.5 lbs – Two Stage

Share

AR9 Duty od TriggerTech to mechanizm spustowy semi-auto Two Stage.

Stworzony w odpowiedzi na głosy środowisk wojskowych, LE i strzelców zawodów „taktycznych”. Spust oferuje tą samą opatentowaną technologię Zero Creep, wykonany ze stali nierdzewnej mechanizm ale z lepiej wyczuwalnym resetem oraz pierwszym oporem. W celu osiągnięcia tychże zwiększono ponad dwukrotnie siłę oporu i długość pierwszego stopnia. A zastosowanie mocniejszej sprężyny powrotnej pozwoliło znacząco zwiększyć siłę wyczuwalnego resetu. Całość zamknięta w dużo tańszym w wykonaniu odlewie z stopu EZAC co pozwoliło wycenić ten spust wyjątkowo atrakcyjnie.

Produkty Triggertecha to wyjątkowa niezawodność, nawet w najtrudniejszych warunkach, które zapewniają powtarzalne i wyczuwalne przełamanie (break).

Wersja Flat czyli z prostym językiem spustowym w kolorze PVD Black (czarny).

Sumaryczny opór języka spustowego 3,5 lbs (1,59 kg).

Mechanizm spustowy wykorzystuje technologię ZeroCreep® składającą się na 3 opatentowane rozwiązania:

Frictionless Release Technology™ (FRT)

TriggerTech pomiędzy powierzchnie spustu a zaczepu spustowego umieścił specjalną rolkę, która redukuje tarcie i likwiduje efekt pełzania (creep). Dzięki temu praca spustu jest płynna i strzelec ma maksymalna kontrole nad momentem oddania strzału.

TKR Technology™

W celu zapewnienia jak najlepszej kontroli nad ruchem spustu po oddaniu strzału (over-travel) oraz resetem, specjalnie zaprojektowany element nazwany przez producenta „Ticker” ma za zadanie pracować pomiędzy spustem a zaczepem spustowym dzięki czemu minimalizuje over-travel do minimum i ułatwia zresetowanie mechanizmu.

Mechanizm odporny jest na ciężkie warunki (nawet bardzo zabrudzony nie traci swych właściwości). Po strzelaniu w ciężkich warunkach wyczyścić mechanizm.

FLTWR Spring Technology™

Często topowe spusty posiadają słabsze sprężyny przez co nie dostarczają powtarzalnej siły potrzebnej do zbijania spłonek. W przypadku TriggerTech’a tak nie jest, sprężyna użyta w mechanizmach spustowych wykonana jest z płaskiego drutu dzięki czemu posiada więcej zwojów i jest twarda przez co mechanizm działa powtarzalnie i jest odporny na zmęczenie materiału jednocześnie dzięki konstrukcji mechanizmu spustowego nie ma bezpośredniego wpływu na twardość spustu.

Cechy AR9 Duty:

  • mechanizm spustowy drop-in, co gwarantuje, zachowanie identycznej charakterystyki działania, przy założeniu poprawnego montaż (który jest prosty);
  • Two Stage / dwuoporowy;
  • mocniejszy, wypychający palec reset w porównaniu do innych spustów triggertech;
  • twardszy i dłuższy pierwszy opór w porównaniu do innych spustów triggertech;
  • Sumaryczny opór języka spustowego 3,5 lbs (1,59 kg);
  • język spustowy z pokryciem PVD Black;
  • kształt języka: Flat;
  • kompatybilny z karabinkami AR9 posiadającymi standardowe kołki montażowe i rozstaw(nie zawiera pinów w zestawie);
  • obudowa mechanizmu wykonana z stopu EZAC, kluczowe elementy wykonane ze stali nierdzewnej 440C.

Przeczytaj także

Reklama

News