poniedziałek, 15 lipca, 2024

Longshot 2021- wyniki

Share

 

W weekend 24-26 września odbyły się zawody długodystansowe LONGSHOT 2021. Strzelcy wystartowali w dwóch głównych grupach MODERN – obejmujące strzelania z broni współczesnej a także HISTORY gdzie używano broni historycznej. Już od kilku lat zawody odbywają się na strzelnicy w Wędrzynie koło Gorzowa Wielkopolskiego.

Celem zawodów było propagowanie strzelań karabinowych na duże odległości a także wymiana doświadczeń oraz integracja środowisk służb mundurowych i sportowych. Zawody miały na celu poprzez wzajemną rywalizacje podnosić kwalifikacje funkcjonariuszy i żołnierzy jak również propagować konkurencje na gruncie cywilnym.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Klub Strzelectwa Praktycznego DELTA przy współpracy z Centrum Strzeleckim Nietoperek oraz Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana oraz OSPWL Wędrzyn.

Longshot to zawsze wielkie wydarzenie w Świecie strzeleckim. Mnogość klas strzeleckich i możliwość strzelania na na prawdę długich dystansach przyciąga do Wędrzyna strzelców z całej Europy. To nie tylko zmagania sportowe ale spotkanie towarzyskie.

Z rozmów z zawodnikami wynikało, że zawody od strony technicznej zostały przygotowane perfekcyjnie. Obsługa tarcz a także ekipa sędziowska stanęli na wysokości zadania. Tarcze zostały oznaczone numerami i kolorami, nie było problemów z odnalezieniem swojej.

Gratulujemy Zwycięzcom!

Wyniki:

1000-magnum

1000-open

1000-semiauto

history-militaryrifle

history-open

magnum

open

semiauto

standard

supermagnum

 

Darek Topyła
Darek Topyłahttps://portalstrzelecki.pl
Redaktor naczelny Portalu Strzeleckiego. Pomysłodawca i założyciel serwisu internetowego portalstrzelecki.pl, strzelec sportowy, dalekodystansowy, myśliwy. Instruktor strzelectwa sportowego, sędzia PZSS kl. III. Sędzia i instruktor strzelectwa myśliwskiego. Autor rozwiązań informatycznych dla organizatorów zawodów strzeleckich. Pomysłodawca aplikacji webowej shooterstats.pl.

Przeczytaj także

Reklama

News