poniedziałek, 15 lipca, 2024

Longshot 2020 XIII edycja

Share

Do trzynastego Longshota pozostał właściwie tylko tydzień. Lista startowa zapełniła się jak co roku bardzo szybko. Prawie 500 strzelców w kilku klasach sprzętowych zarejestrowało się na zawody.

W tym roku organizator zapewnił możliwość opłaty wpisowego przy pomocy platformy płatności internetowych. Ale to nie jedyna zmiana. Przez Trzynaście lat zmieniło się właściwie wszystko. Liczba zawodników, sędziów, poziom zawodników, sprzęt itd. Ciekawostką jest waga użytych w zawodach tarcz. W tegorocznej edycji zostanie zużyta ich ponad tona!

Rozmawialiśmy z głównym organizatorem imprezy Zbyszkiem Świerczkiem o tegorocznej edycji zawodów. Zawodów, które odbędą się w wyjątkowym czasie zagrożenia związanego z epidemią Covid-19. Jak poinformował organizator tegoroczny Longshot odbędzie się bez udziału publiczności. Zawodnicy, sędziowie i obsługa będą mieli zapewnione wszelkie środki żeby bezpiecznie przeprowadzić zmagania. Będziemy je dla Was relacjonować.

Celem zawodów jest propagowanie strzelań karabinowych na duże odległości a także wymiana doświadczeń oraz integracja środowisk służb mundurowych i sportowych. Zawody mają na celu poprzez wzajemną rywalizacje podnosić kwalifikacje funkcjonariuszy i żołnierzy jak również propagować konkurencje na gruncie cywilnym. W trakcie współzawodnictwa wyłoniony będzie najlepszy zespół strzelecki oraz najlepszy strzelec.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Klub Strzelectwa Praktycznego DELTA  przy współpracy z Centrum Strzeleckim Nietoperek oraz Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana oraz OSPWL Wędrzyn.

Termin Zawodów: 18-20.09.2020 r. Wędrzyn koło Gorzowa Wielkopolskiego. Strzelnica OSPWL Wędrzyn. GPS: 52.415746, 15.186149

Zawody LONGSHOT dzielą się na klasę MODERN, obejmujące strzelania z broni współczesnej oraz HISTORY dla strzelań z broni historycznej.

Tutaj znajdziecie wyniki i galerię z XII edycji zawodów.

Longshot 2019 wyniki

Przeczytaj także

Reklama

News