poniedziałek, 22 lipca, 2024

Zaproszenie na kolejne zawody strzeleckie na strzelnicy w Osówce

Share

ZAPROSZENIE: na zawody strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Niemce

ZAPROSZENIE: na zawody strzeleckie o

Puchar Wójta Gminy Niemce

Pięć miesięcy działania i drugie już, wyjątkowo udane, zawody strzeleckie. Jedna z nielicznych w regionie lubelskim gminna strzelnica okazała się strzałem w dziesiątkę. Wystarczyło zaangażowanie ze strony władz gminy, dostrzeżenie potrzeb alternatywnych sportów i współpraca ze środowiskiem strzeleckim. Otwarta pod koniec ubiegłego roku na terenie byłego wyrobiska kopalni piachu Gminna Strzelnica Osówka była wspólną inicjatywą władz gminy oraz strzelców zrzeszonych w GTS Jastrząb Niemce. Jak podkreśla Grzegorz Brzozowski, prezes GTS Jastrząb, zaangażowanie ze strony gminy było w tym przypadku bardzo duże.- Jak w każdej gminie buduje się tu dużo obiektów sportowych typu boisko czy skate park i władze są przyjazne wszelkim formom aktywności. Nie wiem, czy strzelnica ta jest jedynym takim obiektem gminnym w Polsce, ale ważne jest, że gmina zauważyła inne środowiska sportowe – tłumaczy Grzegorz Brzozowski.Strzelnica zajmuje ponad 2 hektary powierzchni, na których znajduje się trzy osie strzeleckie: 100 m z 20 zadaszonymi stanowiskami, 50 m z 8 zadaszonymi stanowiskami i stanowisko trap do rzutek. Po kolejnych zawodach zorganizowanych przez Ks Snajper Lublin razem z GTS Jastrząb, strzelnica otrzymała wiele pozytywnych komentarzy. – Można śmiało powiedzieć, że to kolejne udane zawody strzeleckie i jesteśmy mile zaskoczeni komentarzami. Co ważne strzelnica posiada dużą liczbę stanowisk, co pozwoliło na uniknąć kolejek podczas zawodów. Dodatkowym atutem, jest to, że obiekt położony jest z dala od zabudowań mieszkalnych, a więc nikomu nie przeszkadzamy – mówi Brzozowski. Ze strzelnicy można korzystać siedem dni w tygodniu, po wcześniejszym kontakcie z GTS Jastrząb. – Oczywiście zapraszamy też początkujących strzelców, którzy chcą dopiero zacząć przygodę z tym sportem. Aktualnie GTS Jastrząb korzysta pomocy zaprzyjaźnionych instruktorów posiadających broń do celów szkoleniowych. Już wkrótce my jako towarzystwo strzeleckie będziemy prowadzili szkolenia. W tym momencie jesteśmy w trakcie organizowania miejsca na magazyn broni – zapowiada Grzegorz Brzozowski.

Kolejne zawody

Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś oraz Gminne Towarzystwo Strzeleckie Jastrząb serdecznie zapraszają strzelców sportowych, a także osoby przeszkolone w bezpiecznym posługiwaniu się bronią palną na zawody strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Niemce. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę 12 maja 2019 r. w godzinach 10.00 – 16.00 na Gminnej Strzelnicy Osówka.

Zawody z obserwatorem, zgodnie z kalendarzem LZSS. To druga impreza, którą GTS Jastrząb organizuje na Gminnej Strzelnicy Osówka, gm. Niemce k. Lublina.

Proponowanych jest pięć konkurencji:

• Pcz 20 – pistolet centralnego zapłonu,
Dystans 25 m, 5 strzałów próbnych w czasie 5 min. i 2 serie oceniane 10–cio strzałowe, każda w czasie 10 min.

• Psp 20 – pistolet sportowy,
Dystans 25 m, 5 strzałów próbnych w czasie 5 min. i 2 serie oceniane 10–cio strzałowe, każda w czasie 10 min.

• Kcz 20 – karabin centralnego zapłonu, przyrządy mechaniczne
Dystans 100 m, postawa leżąca, 5 strzałów próbnych w czasie 5 min. i 2 serie oceniane 10–cio strzałowe, każda w czasie 10 min.

• Ksp 20 – karabin sportowy
Dystans 50 m, postawa leżąca, 5 strzałów próbnych w czasie 5 min. i 2 serie oceniane 10–cio strzałowe, każda w czasie 10 min.

• Trap 20 – strzelba gładkolufowa (bock)
3 strzały próbne i 20 strzałów ocenianych.

Serdecznie zapraszamy.

Zaczynamy od godziny 10:00.
Uczestnictwo należy zgłaszać:
• na adres e-mail: gtsjastrzab@gmail.com do dnia 10.05.2019 r. do godz. 15.00
• telefonicznie SMS na nr 600 302 832 do dnia 10.05.2019 r. do godz. 15.00
• sekretarzowi w dniu zawodów (12.05.2019 r.) w godz. 9.30 – 12.00 (o ile nie wyczerpie się liczba miejsc).

Kolejność i czas startu osób zgłoszonych mailowo lub telefonicznie zostanie ustalona przez organizatora w harmonogramie startów i odesłana osobom zainteresowanym w sobotę 11.05.2019 r.
O kolejności i czasie startu osób zgłoszonych u sekretarza w dniu zawodów decyduje kolejność zgłoszenia. Startowe w wys. 25 zł za 1 konkurencję, 45 zł za 2 konkurencje, 60 zł za 3 konkurencje, 80 zł za 4 konkurencje plus konkurencja Trap 20 za 30 zł należy wpłacać przed rozpoczęciem zawodów do sekretarza prowadzącego listę startową.

Przeczytaj także

Reklama

News