Rok 2026 to dla PortalStrzelecki.pl czas dalszego rozwoju obszaru strzelectwa dynamicznego. Zapowiadaliśmy zwiększenie liczby publikacji poświęconych konkurencjom IPSC, analizie sprzętu, oraz relacjom z zawodów krajowych i międzynarodowych. Za ten segment tematyczny w redakcji odpowiadać będzie Kamil Jakóbczak – utytułowany zawodnik i reprezentant środowiska IPSC.
Dołączenie Kamila do zespołu redakcyjnego oznacza wzmocnienie części eksperckiej portalu wiedzą praktyka, który na co dzień funkcjonuje na najwyższym poziomie rywalizacji sportowej. Jego doświadczenie obejmuje zarówno starty indywidualne, jak i drużynowe, w różnych klasach sprzętowych, co pozwoli na rzetelne i merytoryczne podejście do tematów związanych z taktyką, techniką, przygotowaniem zawodnika oraz doborem sprzętu.
Doświadczenie reprezentacyjne i pozycja w środowisku IPSC
Kamil Jakóbczak jest trzykrotnym reprezentantem Kadry Narodowej IPSC, co samo w sobie stanowi potwierdzenie jego poziomu sportowego oraz stabilności wyników na przestrzeni sezonów. Starty w barwach kadry to nie tylko prestiż, ale także doświadczenie zdobywane podczas zawodów o najwyższej randze, które bezpośrednio przekłada się na jakość analizy sportowej i szkoleniowej.
Najważniejsze wyniki sportowe Kamila Jakóbczaka
Dorobek sportowy nowego redaktora obejmuje czołowe miejsca w najważniejszych klasyfikacjach krajowych:
– drugi V-ce Mistrz Polski IPSC w klasie Open 2025
– Mistrz Polski Speed Steel w klasie Open 2025
– 3 miejsce w generalnym rankingu Pucharu Polski IPSC w klasie Open 2025
– 3 miejsce w generalnym rankingu Pucharu Polski IPSC w klasie Production Optics 2024
– Mistrz Polski Speed Steel w klasie Production Optics 2024
– Drużynowy Mistrz Polski IPSC w klasie Production Optics 2024
– 3 miejsce w generalnym rankingu Pucharu Polski IPSC w klasie Production Optics 2023
– Drużynowy V-ce Mistrz Polski IPSC w klasie Production Optics 2023
– drugi V-ce Mistrz Polski Long Range w klasie Magnum 2023
– drugi V-ce Mistrz Polski IPSC w klasie Production Optics 2023
– Dwukrotny zwycięzca rankingu Polskiej Ligi Strzelectwa Dynamicznego w klasie Production Optics w latach 2022 oraz 2023
Zestawienie to pokazuje nie tylko wysoką formę w jednym sezonie, ale powtarzalność wyników w kolejnych latach oraz umiejętność rywalizacji w różnych klasach sprzętowych.
Zakres tematyczny publikacji IPSC na PortalStrzelecki.pl
W ramach współpracy z redakcją Kamil Jakóbczak będzie odpowiadał za materiały dotyczące między innymi: analizy torów, pracy na czas, doboru konfiguracji broni w klasach Open i Production Optics, przygotowania startowego zawodnika oraz wniosków płynących z najważniejszych zawodów krajowych. Celem jest budowa działu IPSC opartego na realnym doświadczeniu zawodniczym, a nie wyłącznie opisie teoretycznym.
Włączenie do zespołu aktywnego zawodnika tej klasy to kolejny krok w kierunku budowania merytorycznego zaplecza portalu w obszarze strzelectwa dynamicznego.









