poniedziałek, 22 lipca, 2024

Jaworzno “pozamiatało” na Ulfhednar Moa Culpa

Share

 

Zakończyły się zawody PRS Ulfhednar MOA CULPA w Ostródzie. Doskonała atmosfera i organizacja zawodów pozwoliła zawodnikom dotrwać do drugiego dnia w trzydziesto dwu stopniowym upale. 

Strzelnica IBION daje niesamowite możliwości aranżacji torów strzeleckich. ponad czterdziestu zawodników mogło jednocześnie realizować strzelanie na ośmiu torach strzeleckich. Ciągi komunikacyjne są przemyślane co pozwala bezpiecznie przemieszczać się po strzelnicy.

Zawodnicy używali jednego kalibru czyli .22LR. Sprzęt strzelecki to w większości dobrze nam znane CZ 457 i Tikki. Poza tym to już przegląd osad, poduch i dodatkowego sprzętu. Nie będę się skupiał na tych elementach w tym artykule tylko napiszę nowy o tej tematyce.

Zawody miały bardzo wysoki poziom z założenia. Odbywały się wg. zasad IPRF. Potwierdzają to zawodnicy, którzy byli na ostatnich Mistrzostwach Świata we Francji. Wielkość celu to średnio 1,2 MOA. Bywały mniejsze i większe np. na dystansie 190 m cel miał wymiar 20×20 cm. Kolejny element to czas na odstrzelenie toru. Na większości torów było to 90 s. bywało 120 s, ale były dwa tory gdzie trzeba było się wyrobić w 45 s.

Wspomnę też o jednym elemencie regulaminu, który był dla mnie nowy. Chodzi o moment, w którym zawodnik mógł zamknąć zamek. Mogło sie to nastąpić dopiero po “najechaniu” na cel. Osobiście uważam, że jest to trochę sztuczny element i już pisze dlaczego.

Przy tak wymyślnych postawach gdzie stabilizacja jest dużym problemem to nie ma wg. mnie sensu. Startowaliśmy wszyscy z bronią w kondycji “muzzle UP” z podpiętym magazynkiem i zamkiem w tylnym położeniu. Po zajęciu stanowiska broń jest skierowana na cel lub grupę celów w kierunku kulochwytu, nie “łamie” kątów bezpieczeństwa. Po oddaniu strzału następuje rozładowanie broni poprzez cofnięcie zamka. Przejście na kolejny element toru odbywa się z zachowaniem kątów bezpieczeństwa i rozładowaną bronią.

Biuro obliczeń obsługiwało zawody przy pomocy naszej autorskiej aplikacji shooterstats.pl.

WYNIKI

Przy okazji informujemy, że 11 września odbędą się STRIX PRS22LR w Zielnowie.

 

Pogoda na zawodach:

  • Temperatura: 27-32 st. C
  • Wiatr: 0 – 2,2 m/s
  • Wilgotność: 38% – 78%
  • Ciśnienie atm.: 1 006 hPa

Organizatorzy zawodów:

  • IBION Ostróda

Tory strzeleckie*:

*Wizualizacje i opisy torów strzeleckich są objęte prawami autorskimi. Kopiowanie całości lub fragmentów bez zgody autora jest zabronione.

Galeria:

Sponsorzy i Partnerzy medialni zawodów:

 

Darek Topyła
Darek Topyłahttps://portalstrzelecki.pl
Redaktor naczelny Portalu Strzeleckiego. Pomysłodawca i założyciel serwisu internetowego portalstrzelecki.pl, strzelec sportowy, dalekodystansowy, myśliwy. Instruktor strzelectwa sportowego, sędzia PZSS kl. III. Sędzia i instruktor strzelectwa myśliwskiego. Autor rozwiązań informatycznych dla organizatorów zawodów strzeleckich. Pomysłodawca aplikacji webowej shooterstats.pl.

Przeczytaj także

Reklama

News