poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Jak przygotować się do zawodów strzeleckich PRS Italy PRO Series Match 2?

Share

Polski team będzie uczestniczył w zawodach PRS we Włoszech. Jak już wielokrotnie pisaliśmy ta dyscyplina bardzo dynamicznie rozwija się w naszym kraju.

O start naszych zawodników we Włoszech zapytaliśmy Dyrektora PRS w Polsce Mariusza Szydłowskiego:

PS: Czy to pierwszy raz, gdy polska reprezentacja PRS bierze udział w tak licznej międzynarodowej rywalizacji?

MS: Tak, to będzie nasz pierwszy mecz PRS w Europie w tak licznym gronie. To znakomita okazja, by sprawdzić, na jakim etapie jesteśmy w porównaniu z naszymi kolegami z Europy. Bardzo liczę na start Anny Bochyńskiej bo na tym meczu będzie duża reprezentacja kobiet i będzie on sprawdzianem i dobrym porównaniem. Ania dobrze zaprezentowała się ostatnio w Norwegii więc to będzie ciekawy pojedynek.

PS: Jak oceniasz skład polskiej reprezentacji?

MS: Nasza reprezentacja to czołowi strzelcy, którzy notują wysokie lokaty i zdobywają miejsca na podium. Jestem przekonany, że mamy solidny zespół.

PS: Czy sprzęt, z którego korzystacie, dorównuje temu używanemu przez waszych zagranicznych konkurentów?

MS: Absolutnie. Ostatnie dwa sezony przyniosły znaczące zmiany wśród karabinów, jakimi strzelamy. Nasz sprzęt jest już na równi z tym, co mają koledzy z zagranicy.

PS: Na czym będą zależeć wasze sukcesy lub porażki w nadchodzących zawodach?

MS: Nasze wyniki będą zależeć wyłącznie od nas samych. Mamy odpowiedni sprzęt i umiejętności, teraz wszystko sprowadza się do naszej wydajności na strzelnicy.

PS: Możesz opowiedzieć więcej o meczu we Włoszech?

MS: Mecz we Włoszech to jeden z kilku zaplanowanych na świecie meczów eliminujących do finału PRO w USA, który odbywa się co roku. To swego rodzaju mistrzostwa świata Precision Rifle Series, ale z tą różnicą, że odbywają się one corocznie i tylko w USA.

PS: Jakie są twoje przemyślenia na temat przyszłości PRS w Europie?

MS: Mam nadzieję, że z czasem powstaną mistrzostwa Europy PRS, które zostaną ułożone na nowo przez Kena Whlera. To byłby kolejny krok w przód dla naszej dyscypliny.

Reprezentacja Polski (kolejność jak na zdjęciach):

  1. Piotr Koszałka
  2. Marek Pyka
  3. Kamil bania
  4. Rafał Kaźmierowski
  5. Damian Bochyński 
  6. Anna Bochyńska
  7. Dawid Gojke
  8. Rafał Śmiałkowski
  9. Mariusz Szydłowski

 

 

Format zawodów PRS Italy PRO Series Match 2

Zawody PRS Italy PRO Series Match 2 to unikalna okazja dla strzelców do wykazania się na zróżnicowanych torach strzeleckich. Zawodnicy będą mieli do oddania 164 strzały na szesnastu torach, co wymaga nie tylko doskonałych umiejętności, ale również strategicznego myślenia i adaptacji do zmieniających się warunków terenowych i pogodowych.

13 przeszkód

Kluczowym elementem zawodów jest wykorzystanie trzynastu stabilnych podpór, które zapewnią solidną bazę dla strzelców w trakcie oddawania strzałów. Zrozumienie, jak najlepiej wykorzystać te elementy toru, jest niezbędne do maksymalizacji skuteczności strzałów i doskonałej celności.

Skupienie na celach dalekich i bliskich oraz strategie strzelania

Zawody skupiają się na sekwencjach strzelania do celów dalekich i bliskich, co wymaga od strzelców szybkiego dostosowywania się i decydowania, czy korzystać z techniki strzelania w wykorzystaniem siatki celowniczej czy może ustawiać poprawki na bębnach. Dodatkowo, duża różnica kątów między celami zmusza do szybkiego przestawiania się i szukania odpowiednich punktów odniesienia co wymaga także pracy na odpowiednim powiększeniu.

Przygotowanie do warunków atmosferycznych i strategia na wietrzne dni

Marzec może przynieść nieprzewidywalne warunki atmosferyczne, w tym silny wiatr, co może wpłynąć na strategię strzelania. Strzelcy muszą być gotowi na dostosowanie swoich technik, aby zachować precyzję strzałów w trudniejszych warunkach.

Wymuszone postawy strzeleckie 

Zawody obejmują również tory gdzie strzelcy będą korzystali z różnych postaw strzeleckich np. klęczącej czy leżącej. Doświadczenie i przyjęta strategia na te etapy są niezbędne do osiągnięcia wysokiej liczby trafień i maksymalizacji zdobyczy punktowej.

Oczekiwania co do wyników i wskazówki dla zawodników

Przewiduje się, że zwycięzca zawodów osiągnie między 135 a 145 trafień z dostępnych 164. Osiągnięcie tak wysokiej liczby wymaga doskonałej strategii, precyzji oraz umiejętności dostosowania się do zmieniających się warunków i wyzwań stawianych przez poszczególne tory.


Przeczytaj także

Reklama

News