poniedziałek, 22 lipca, 2024

II edycja warsztatów strzeleckich „Delta Long Range Weekend” w Zielonce

GALERIA ZDJĘĆ NR 1

Share

 

W warsztatach wzięło udział ok. 150 strzelców zarówno cywilnych jak i strzelców wywodzących się ze środowiska mundurowego. Delta Optical wychodzi naprzeciw strzelcom niezależnie od poziomu czy to „początkujący”, „basic” czy poziom zaawansowany „advanced”, a nawet „extreme advanced”. „Szczególnie zależy nam na strzelcach początkujących” – mówi Grzegorz Matosek zarządzający Firmą Delta.

Promowanie strzelectwa jest wpisanea na stałe w działalności Firmy Delta Optical
z Mińska Mazowieckiego. Osobowość i żywiołowość sSzefowej tj. Pani Honoraty Matosek,
a przychylność Pana Prezesa Grzegorza Matoska, nadaje nowy rozdział w promocji strzelectwa w Polsce w każdym jego wydaniu.
Brak restrykcyjnych podziałów, elastyczność daje możliwości mieszania doświadczonej krwii topowych zawodników ze strzelcami początkującymi.

Kilkunastu doświadczonych instruktorów, którzy stanowią elitę polskiego strzelectwa długodystansowego, chętnie dzieliło się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Przez cały czas trwania wydarzenia dało się odczuć jego główny cel czyli integracja środowiska strzeleckiego, uproszczona i szybka nauka, a przede wszystkim świadomość wraz ze wskazaniem właściwego kierunku rozwoju osobistego strzelców zainteresowanych tematyką LR.

Dodatkowo Delta Optical Polska prezentowała swoje najnowsze produkty.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zarówno celowniki optyczne jak i lunety obserwacyjne. Zwłaszcza, że lunety obserwacyjne w ilości kilkudziesięciu sztuk użytkowane były na linii otwarcia ognia i znacznie ułatwiały pracę na zasadzie: strzelec i obserwator. Ponadto można było poddać dynamicznym testom sprzęt termowizyjny, który cieszy się bardzo dobrymi opiniami.
To jedno z niewielu wydarzeń gdzie producent prowadzi aktywną formę promocji
i reklamy swoich produktów, gdzie każdy może sprawdzić sprzęt w praktycznym zastosowaniu.

Przekrój zagadnień, które były realizowane to:

extreme long range gongi 1000 m, 1200 m, 1400 m
long range 100 m do 1000 m
test podstawowych umiejętności LR wg. Thomasa Hauglanda
zerowanie broni, budowanie postawy strzeleckiej
mid range głównie 100m 500m nawet do 800 m
postawy wymuszone z użyciem przesłon i innych przeszkód
boczny zapłon .22LR do 300m
wypracowanie mapy balistycznych, potwierdzanie i praca na wietrze

Do tego wiele innych zagadnień dotyczących teorii, konfiguracji sprzętu, korygowania postaw strzeleckich. Nawiązanie kontaktu z gongami na dystansie do 500 m – 600 m nawet dla początkujących strzelców nie stanowiło problemu po udzieleniu kilku wskazówek i pomocy przy wyliczaniu nastaw.

Trzeba wspomnieć o obecności gości specjalnych tj. Eduardo Abril de Fontcuberta,
który pojawił się w dniu 15.10.2022r. (sobota). Hiszpański snajper, autor książki: „100+ Sniper Exercises”, w której zaznacza, że najważniejsza jest umiejętność przewidywania, precyzja i powtarzalność. Starał się zainspirować strzelców LR, a ponadto aktywnie omawiał zasady, które są niezbędne do wysłania pocisku do celu.
W dniu 16.10.2022r. (niedziela) swoją obecnością strzelców zaszczycił
prof. dr hab. inż. Jerzy Ejsmont, autor książki „Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik.” Pozycji, która powinna zawitać na półce u każdego strzelca wiążącego przyszłość
ze sportem strzeleckim, a przede wszystkim u każdego kogo interesuje strzelectwo.
Profesor bacznie przyglądał się strzelcom, doradzał, tłumaczył, a ponadto nie obyło by się bez wykładu o balistyce, który przeprowadził.

Na miejscu można było skorzystać z porad i obejrzeć sprzęt dto PRS-u prezentowany przez Ulfhednar POLSKA.

Wydarzenie było zabezpieczane przez pogotowie rusznikarskie. Chłopaki z „TopGun” czuwali nad stanem technicznym broni każdego z uczestników.

Sklep Semper Fidelis prezentował ofertę sprzedaży dla każdego zainteresowanego.

Tac-Kos zaprezentował asortyment, który posiada w ofercie, a ponadto przeprowadził pokaz oraz omówił właściwość i możliwości maskowania.

Można było również liczyć na wsparcie techniczne chłopaków z „BulletProve
i „SnipeTechnology”. Kamery i system „SnipeBlink” sprawdziły się świetnie.

Wart poświęcenia uwagi był system SilverMountainTargets prezentowany przez Wojtka Jagielskiego. To już drugi raz dzięki nowinkom technicznym strzelcy mogli perfekcyjnie ustawić karabin na dystansie 300 m. Ponadto każdy mógł zmierzyć prędkość początkową

Należy zaznaczyć duże zaangażowanie Klubu Strzelectwa Sportowego „VIS” z Zamościa, którego zawodnicy przygotowali oś strzelecką dla strzelców .22LR

Metodycznie i merytorycznie przeprowadzone warsztaty pod nazwą „Delta Long Range Weekend” odbyć się mogły za sprawą niżej wymienionych instruktorów, którzy zarażali pasją, z zaangażowaniem przekazywali wiedzę,  a ich kreatywność i inicjatywa
nie miały końca. Szczególne podziękowania dla: Jakuba Sidorowicza,
Michała Wolframa-Jaroszyńskiego, Dariusza Topyły, Wojciecha Jagielskiego,
Przemysława Wójtowicza, Mariusza Szydłowskiego, Kamila Bani, Dariusza Grzybowskiego, Michała Piechoty, Marka Sowy, Jarosława Cieślika, Artura Mazurkiewicza, Macieja Stasiaka, oraz wszystkichm osóbobom, które aktywnie uczestniczyły w wydarzeniu, a trzeba zaznaczyć, że wielu doświadczonych strzelców dzieliło się swoją wiedzą i doświadczeniami z innymi.

Gratulacje dla Delta Optical, dla całego zespołu ale z przyjemnością chcemy wyróżnić Damiana Garwolskiego, który zawsze służy pomocą i życzliwością.

Podsumowując, wielkie podziękowania dla każdego uczestnika warsztatów, który pracuje nad rozwojem własnym, tym samym przyczyniając się do stale rosnącego poziomu zawodów LR.

Autorzy: Artur i Alek

 


Przeczytaj także

Reklama

News