Reklama

 

W ostatnich latach wszystkim „ludziom z branży” brakowało Targów IWA w Norymberdze. Dla osób związanych ze sportem strzeleckim, elaboracją amunicji, łowiectwem i szeroko rozumianym outdorem przez lata były obowiązkową datą w kalendarzu. Czy NürnbergMesse zorganizuje targi IWA w tym roku? Odpowiedź brzmi tak, stanie się to w dniach 3-6 marca w Norymberdze. 

W rozmowie z Rebeccą Schönfelder, kierownikiem wydarzeń w IWA OutdoorClassics, chcemy odpowiedzieć na aktualne pytania. Schönfelder spogląda także wstecz na rok 2021, wyjaśnia, jak radzić sobie z odwołaniem udziału w targach niektórych wystawców.

Burzliwy rok 2021 dobiegł końca. Pani Schönfelder proszę powiedzieć jak Pani postrzega rok 2021 z perspektywy IWA OutdoorClassics i czego Pani spodziewa się w nadchodzącym roku?

Schönfelder:„2021 był trudny. Globalna pandemia towarzyszyła nam ponownie w tym roku, a jej dynamiczny rozwój nadal sprawia, że ​​nasza działalność jest szczególnie trudna. Mimo to, jako organizatorom IWA OutdoorClassics, udało nam się wyciągnąć pozytywne wnioski z roku 2021: IWA Studio Edition w marcu była dobrym dodatkiem w czasach, gdy nie było alternatyw. Branża wciąż szuka rozwiązania i chce spotkać się na targach takich jak IWA OutdoorClassics. Dlatego patrzymy w przyszłość i walczymy z pasją i przy dużym wsparciu całej branży, aby zorganizować IWA OutdoorClassics 2022 tutaj w Norymberdze. 

Reklama

W swojej odpowiedzi odnosi się Pani konkretnie do silnego wsparcia ze strony branży. Patrząc na aktualną listę zarejestrowanych wystawców widzimy jednak, że IWA OutdoorClassics 2022 musiała poradzić sobie z odwołanymi rezerwacjami stoisk wielu znanych firm. Jak sobie z tym radzicie?

Schönfelder:„To niestety prawda, znane marki i firmy zrezygnowały z udziału w IWA OutdoorClassics 2022. W tym kontekście jednak ważne jest dla mnie podkreślenie, że są to rezygnacje związane z koroną. Skupmy się jednak na zarejestrowanych wystawcach: z jednej strony, na przykład z RUAG Ammotec, Beretta Holding, Leica, Frankonia, Glock, Leupold – i wieloma innymi – wiele firm podjęło świadomą decyzję o pojawieniu się na IWA OutdoorClassics w marcu tego roku i wyraźnie nas wspiera.. Z drugiej strony nie definiujemy się w kategoriach indywidualnych wystawców, ale przede wszystkim jako pokaz różnorodności: wielu naszych Wystawców, średnich i mniejszych oczekuje targów IWA. Bardzo to doceniamy, ponieważ okazują nam ogromne wotum zaufania w trudnych czasach. I odwrotnie, nie oznacza to, że nie rozumiemy decyzji firm, które nie będą wystawiać się w 2022 r. z powodu pandemii. Wszyscy wiemy, że na każdy kraj, każdy region, na każdą firmę trzeba patrzeć indywidualnie. Już nie możemy się doczekać spotkania z tymi wystawcami ponownie w 2023 roku.”

Przyjrzyjmy się też samemu wydarzeniu. Proszę powiedzieć nam, czego zwiedzający mogą się spodziewać w marcu 2022 roku. Gdzie dokładnie można spodziewać się największych zmian?

Schönfelder:„Jedno jest jasne: nie wymyślamy koła na nowo! W swojej pierwszej edycji od początku pandemii COVID-19, IWA OutdoorClassics ponownie zaprezentuje się ze sprawdzonymi i poznanymi elementami eventowymi. Raczej dostosowaliśmy istniejącą koncepcję w niektórych punktach do aktualnej sytuacji: w 10 salach koncentrujemy się w szczególności na tym, czego najbardziej nam brakowało w czasie bez wydarzeń: osobistym kontakcie i networkingu. Właśnie z tego powodu zdecydowaliśmy się na nowy rodzaj obszarów społecznościowych i łączenie mniejszych forów na wspólnej, dużej scenie IWA. Chcemy zgromadzić uczestników w jak największej liczbie miejsc na targach. Niestety wystawcy i zwiedzający muszą obejść się bez znanej imprezy IWA Party. W zamian zaplanowano jednak kilka indywidualnych imprez na zewnątrz. Będą to takie atrakcje jak gotowanie na żywo, targi zapewnią również inną rozrywkę.”

Bez imprezy – ofiara koronawirusa? Czy to na te ograniczenia uczestnicy będą musieli się przygotować w nadchodzącym roku? A jak ogólnie chodzi o ochronę i wdrażanie środków bezpieczeństwa?

Schönfelder:„Chcemy zachować wszystkie obowiązujące normy bezpieczeństwa to naszym najwyższym priorytetem. Centrum Wystawowe w Norymberdze jest idealnie zaprojektowane do organizowania imprez z uwzględnieniem tych surowych przepisów dotyczących higieny: Szerokie korytarze w halach i nowoczesny system wentylacji są tego dobrymi przykładami. Jesteśmy również przygotowani na możliwą implementację w ramach 2G+: Obecnie polegamy na  testach dla wydarzeń, które odbywają się w ramach 2G+. W ten sposób wyraźnie widać, że nowe wymogi prawne oznaczają, że w przestrzeni publicznej pojawi się znacznie więcej testów. Jednocześnie oczywiście zwiększamy również naszą ofertę testową w centrum wystawienniczym we współpracy z wysokowydajnymi usługodawcami. W tym miejscu jednak proszę o wyrozumiałość: Jakakolwiek dyskusja na temat warunków, w jakich może odbyć się IWA OutdoorClassics na wiosnę, jest obecnie czystą spekulacją. Bardziej szczegółowe informacje na temat obowiązujących środków i przepisów można zawsze znaleźć na stronie internetowej i zostaną one przez nas przekazane wystawcom i zwiedzającym z odpowiednim wyprzedzeniem przed rozpoczęciem targów.”

Na koniec tego wywiadu prosiłbym o wypowiedź w sprawie teoretycznego odwołania IWA OutdoorClassics 2022 – czy mogą planować przyjazd do Norymbergi? I dlaczego niektóre wydarzenia odbywają się w tym samym czasie, a inne są przełożone lub odwołane?

Schönfelder:„Jedynym powodem, który mógłby doprowadzić do odwołania IWA OutdoorClassics w tym roku, byłby oficjalny zakaz imprez. Obecnie ze strony władz nie ma takiego zakazu, dlatego robimy wszystko, co w naszej mocy, aby w Norymberdze można było zorganizować targi IWA OutdoorClassics. Jako organizator świadomie przyjmujemy to stanowisko. Bardzo chcielibyśmy Was znowu gościć! Może się to jednak różnić w przypadku innych wydarzeń, ponieważ w każdej branży istnieje inna indywidualna sytuacja.. My w NürnbergMesse możemy zagwarantować bezpieczne i udane targi dzięki naszemu podejściu do zasad higieny obowiązujących podczas pandemii. Jednocześnie odpowiadamy na potrzeby naszych klientów. Skutkuje to różnymi decyzjami dotyczącymi różnych wydarzeń.”

Dziękuję za rozmowę.

 

Zapraszamy do komentowania!