niedziela, 19 maja, 2024

Wracają Targi IWA

Share

 

W ostatnich latach wszystkim “ludziom z branży” brakowało Targów IWA w Norymberdze. Dla osób związanych ze sportem strzeleckim, elaboracją amunicji, łowiectwem i szeroko rozumianym outdorem przez lata były obowiązkową datą w kalendarzu. Czy NürnbergMesse zorganizuje targi IWA w tym roku? Odpowiedź brzmi tak, stanie się to w dniach 3-6 marca w Norymberdze. 

W rozmowie z Rebeccą Schönfelder, kierownikiem wydarzeń w IWA OutdoorClassics, chcemy odpowiedzieć na aktualne pytania. Schönfelder spogląda także wstecz na rok 2021, wyjaśnia, jak radzić sobie z odwołaniem udziału w targach niektórych wystawców.

Burzliwy rok 2021 dobiegł końca. Pani Schönfelder proszę powiedzieć jak Pani postrzega rok 2021 z perspektywy IWA OutdoorClassics i czego Pani spodziewa się w nadchodzącym roku?

Schönfelder:„2021 był trudny. Globalna pandemia towarzyszyła nam ponownie w tym roku, a jej dynamiczny rozwój nadal sprawia, że ​​nasza działalność jest szczególnie trudna. Mimo to, jako organizatorom IWA OutdoorClassics, udało nam się wyciągnąć pozytywne wnioski z roku 2021: IWA Studio Edition w marcu była dobrym dodatkiem w czasach, gdy nie było alternatyw. Branża wciąż szuka rozwiązania i chce spotkać się na targach takich jak IWA OutdoorClassics. Dlatego patrzymy w przyszłość i walczymy z pasją i przy dużym wsparciu całej branży, aby zorganizować IWA OutdoorClassics 2022 tutaj w Norymberdze. 

W swojej odpowiedzi odnosi się Pani konkretnie do silnego wsparcia ze strony branży. Patrząc na aktualną listę zarejestrowanych wystawców widzimy jednak, że IWA OutdoorClassics 2022 musiała poradzić sobie z odwołanymi rezerwacjami stoisk wielu znanych firm. Jak sobie z tym radzicie?

Schönfelder:„To niestety prawda, znane marki i firmy zrezygnowały z udziału w IWA OutdoorClassics 2022. W tym kontekście jednak ważne jest dla mnie podkreślenie, że są to rezygnacje związane z koroną. Skupmy się jednak na zarejestrowanych wystawcach: z jednej strony, na przykład z RUAG Ammotec, Beretta Holding, Leica, Frankonia, Glock, Leupold – i wieloma innymi – wiele firm podjęło świadomą decyzję o pojawieniu się na IWA OutdoorClassics w marcu tego roku i wyraźnie nas wspiera.. Z drugiej strony nie definiujemy się w kategoriach indywidualnych wystawców, ale przede wszystkim jako pokaz różnorodności: wielu naszych Wystawców, średnich i mniejszych oczekuje targów IWA. Bardzo to doceniamy, ponieważ okazują nam ogromne wotum zaufania w trudnych czasach. I odwrotnie, nie oznacza to, że nie rozumiemy decyzji firm, które nie będą wystawiać się w 2022 r. z powodu pandemii. Wszyscy wiemy, że na każdy kraj, każdy region, na każdą firmę trzeba patrzeć indywidualnie. Już nie możemy się doczekać spotkania z tymi wystawcami ponownie w 2023 roku.”

Przyjrzyjmy się też samemu wydarzeniu. Proszę powiedzieć nam, czego zwiedzający mogą się spodziewać w marcu 2022 roku. Gdzie dokładnie można spodziewać się największych zmian?

Schönfelder:„Jedno jest jasne: nie wymyślamy koła na nowo! W swojej pierwszej edycji od początku pandemii COVID-19, IWA OutdoorClassics ponownie zaprezentuje się ze sprawdzonymi i poznanymi elementami eventowymi. Raczej dostosowaliśmy istniejącą koncepcję w niektórych punktach do aktualnej sytuacji: w 10 salach koncentrujemy się w szczególności na tym, czego najbardziej nam brakowało w czasie bez wydarzeń: osobistym kontakcie i networkingu. Właśnie z tego powodu zdecydowaliśmy się na nowy rodzaj obszarów społecznościowych i łączenie mniejszych forów na wspólnej, dużej scenie IWA. Chcemy zgromadzić uczestników w jak największej liczbie miejsc na targach. Niestety wystawcy i zwiedzający muszą obejść się bez znanej imprezy IWA Party. W zamian zaplanowano jednak kilka indywidualnych imprez na zewnątrz. Będą to takie atrakcje jak gotowanie na żywo, targi zapewnią również inną rozrywkę.”

Bez imprezy – ofiara koronawirusa? Czy to na te ograniczenia uczestnicy będą musieli się przygotować w nadchodzącym roku? A jak ogólnie chodzi o ochronę i wdrażanie środków bezpieczeństwa?

Schönfelder:„Chcemy zachować wszystkie obowiązujące normy bezpieczeństwa to naszym najwyższym priorytetem. Centrum Wystawowe w Norymberdze jest idealnie zaprojektowane do organizowania imprez z uwzględnieniem tych surowych przepisów dotyczących higieny: Szerokie korytarze w halach i nowoczesny system wentylacji są tego dobrymi przykładami. Jesteśmy również przygotowani na możliwą implementację w ramach 2G+: Obecnie polegamy na  testach dla wydarzeń, które odbywają się w ramach 2G+. W ten sposób wyraźnie widać, że nowe wymogi prawne oznaczają, że w przestrzeni publicznej pojawi się znacznie więcej testów. Jednocześnie oczywiście zwiększamy również naszą ofertę testową w centrum wystawienniczym we współpracy z wysokowydajnymi usługodawcami. W tym miejscu jednak proszę o wyrozumiałość: Jakakolwiek dyskusja na temat warunków, w jakich może odbyć się IWA OutdoorClassics na wiosnę, jest obecnie czystą spekulacją. Bardziej szczegółowe informacje na temat obowiązujących środków i przepisów można zawsze znaleźć na stronie internetowej i zostaną one przez nas przekazane wystawcom i zwiedzającym z odpowiednim wyprzedzeniem przed rozpoczęciem targów.”

Na koniec tego wywiadu prosiłbym o wypowiedź w sprawie teoretycznego odwołania IWA OutdoorClassics 2022 – czy mogą planować przyjazd do Norymbergi? I dlaczego niektóre wydarzenia odbywają się w tym samym czasie, a inne są przełożone lub odwołane?

Schönfelder:„Jedynym powodem, który mógłby doprowadzić do odwołania IWA OutdoorClassics w tym roku, byłby oficjalny zakaz imprez. Obecnie ze strony władz nie ma takiego zakazu, dlatego robimy wszystko, co w naszej mocy, aby w Norymberdze można było zorganizować targi IWA OutdoorClassics. Jako organizator świadomie przyjmujemy to stanowisko. Bardzo chcielibyśmy Was znowu gościć! Może się to jednak różnić w przypadku innych wydarzeń, ponieważ w każdej branży istnieje inna indywidualna sytuacja.. My w NürnbergMesse możemy zagwarantować bezpieczne i udane targi dzięki naszemu podejściu do zasad higieny obowiązujących podczas pandemii. Jednocześnie odpowiadamy na potrzeby naszych klientów. Skutkuje to różnymi decyzjami dotyczącymi różnych wydarzeń.”

Dziękuję za rozmowę.

Redakcja przypomina, że targi IWA nie są imprezą otwartą. Samo wykupienie biletu nie daje gwarancji wejścia na imprezę. Osoba udająca sie na targi musi udowodnić podczas zakupu karty wstępu, że jest “z branży”. Przed planowaniem wyjazdu na targi sprawdźcie jakie osoby mogą odwiedzić targi.

Darek Topyła
Darek Topyłahttps://portalstrzelecki.pl
Redaktor naczelny Portalu Strzeleckiego. Pomysłodawca i założyciel serwisu internetowego portalstrzelecki.pl, strzelec sportowy, dalekodystansowy, myśliwy. Instruktor strzelectwa sportowego, sędzia PZSS kl. III. Sędzia i instruktor strzelectwa myśliwskiego. Autor rozwiązań informatycznych dla organizatorów zawodów strzeleckich. Pomysłodawca aplikacji webowej shooterstats.pl.

Przeczytaj także

Reklama

News