poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Co nowego na East Bullet Holes w Weekend?

Share

 

To już trzecia edycja zawodów East Bullet Holes. Od początku zawody są organizowane w Wojskowej Stolicy Polski – Orzyszu. Oprócz standardowego wieloboju tarczowego na dystansach 300/600/800 m odbywa się tam konkurencja King Of Tank na dystansach 943 m 1 826 m 2 232 m. 

Zapytałem Michała Oleksiuka o najbliższe zawody.

PS> Michał, jaką pogodę przewidujecie podczas zawodów?

MO> Będzie padać, ale ulewy się nie spodziewamy. 

PS> Czyli standardowo, jak na tę porę roku. Przynajmniej nie będzie mirażu.

PS> Co nowego, czego mogą się spodziewać zawodnicy?

MO> W ramach formuły King of Tank wybudowaliśmy wały za celami na EBH tak żeby widoczne były miejsca upadku pocisków. Oczywiście tych nie trafionych.

Kolejną ciekawą rzeczą jest podjęta współpraca między 4 Warmińsko Mazurską Brygadą Obrony terytorialnej oraz 15 Brygadą Zmechanizowaną. Zawody się rozrastają w tegorocznej edycji weźmie udział 300 zawodników co daje 345 osobostartów. Cieszy nas fakt, że coraz więcej żołnierzy bierze udział w zawodach bo przecież to znacząco podnosi poziom precyzji.

PS> To dobra wiadomość. zdecydowanie podniesie to Fun Factor podczas strzelania tej konkurencji! Co planujecie na kolejne zawody w przyszłym roku?

MO> Znamy również przyszłoroczne daty Mistrzostw Polski i East Bullet Holes. 12-14 maj 2023r oraz 7-8 października 2023r.

PS> Dziękują za rozmowę. Już dodajemy te daty do naszego kalendarza impez strzeleckich.

 

 

Przeczytaj także

Reklama

News