niedziela, 19 maja, 2024

Celność, siła i szybkość, czyli IPSC w Lublinie

Pod naszym patronatem medialnym

Share

Termin – 25 maja, miejsce – Lubelskie Centrum Strzeleckie przy ul. Metalurgicznej 3, cel – pierwsze w Lublinie zawody w czystej formie na zasadach dynamicznych IPSC.

Lubelskie Centrum Strzeleckie organizuje pierwsze zawody na swoim nowym obiekcie i są to właśnie zawody IPSC. Na strzelców czekają cztery tory i trzy klasy sprzętowe: Pistolet Standard Minor, PCC – karabinki pistoletowego kalibru i Mini Rifle, czyli karabinki 22LR. Organizatorzy zapraszają zawodników, którzy chcą zacząć przygodę z tym rodzajem strzelectwa.

– Zawody będą proste i bez jakichś większych komplikacji. Tory oczywiście będą zawierały niezbędne i typowe elementy dla strzelania IPSC, czyli przesłony, kiwaki, cele przewracające się, reaktywne, pozycje lewe i prawe. Przećwiczymy też wszystkie główne opcje kondycji broni występujące w IPSC. Wszystko jednak bez ciśnienia, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że w Lublinie jest naprawdę niewielu zawodników orientujących się, na czym to polega. Spodziewamy się więc osób, które nie bardzo miały styczność z takim strzelaniem i chcemy zorganizować to w taki sposób, by przede wszystkim uczyć – tłumaczy Jarek Cieślik z Lubelskiej Sekcji Dynamicznej.

Każdy więc zawodnik będzie przeprowadzony przez organizatorów przez tory i przebiegi tak by czegoś się nauczył.

– Podstawa to przeprowadzenie w sposób bezpieczny, ale chcemy też przy tej okazji zaprezentować ten sport i uczyć. Mimo tego wszystko odbywać się będzie tak jak na zawodach rankingowych i bez taryfy ulgowej. Krótko mówiąc, wszystko tak jak w IPSC, czyli celność, siła i szybkość, a resztę zobaczycie na zawodach – podkreśla Jarek Cieślik.

Podczas zawodów można strzelać we wszystkich klasach jednocześnie. Zawody są wpisane do kalendarza LZSS i zaliczane do przedłużenia licencji 2019. Współorganizatorem jest klub VIS Zamość.

Zdj. @TacticalTeam45

Przeczytaj także

Reklama

News