niedziela, 19 maja, 2024

Regulamin King Of 2 Miles – KO2M

Share

W sobotę 20 kwietnia odbędzie się ostatni trening przed KO2M (King Of 2 Miles), które zostaną rozegrane na jednym z największych poligonów wojskowych w Europie “Camp de Canjuers”* Polscy zawodnicy skorzystają z gościnności Team99 i będą trenować w Zielonce.

Oto streszczenie regulaminu zawodów strzeleckich “King of 1 Mile” (KO1M) i “King of 2 Miles” (KO2M) w 2024 roku w Canjuers, Francja, ze szczególnym uwzględnieniem procedur strzelania i systemu punktacji, który jest dosyć skomplikowany:

Procedura strzelania:
1. Przygotowanie i strzelanie:
   – Strzelcy otrzymują 5 minut na przygotowanie i 9 minut na strzelanie w rundach próbnych, oraz 10 minut na finałową serię strzałów.
   – Rundy próbne obejmują strzelanie na dystansach od 800 do 2000 jardów, natomiast finały od 1600 do 2500 jardów.
   – Każda drużyna, składająca się z strzelca i obserwatora, musi trafić w cel, aby móc przejść do następnego. W rundach wstępnych każdy cel musi zostać trafiony co najmniej raz w ciągu pierwszych trzech strzałów, które są zaliczane do punktacji. Następne strzały liczą się tylko jako przejście do następnego celu.

2. Stanowisko strzeleckie (“Shooting Box”):
   – Specjalnie wyznaczona strefa dla strzelca i obserwatora, gdzie nie mogą przebywać osoby postronne, poza zatwierdzonymi fotografami.
   – Komunikacja z zewnątrz (np. za pomocą dronów, kamer) jest zabroniona podczas strzelania.

3. Zasady bezpieczeństwa i etapy strzelania:
   – Nie wolno trenować na poligonie przed oficjalnymi zawodami.
   – Strzelcy, którzy nie stawią się na czas, mogą zostać zdyskwalifikowani lub przesunięci na koniec listy startowej.
   – Po zakończeniu strzelania, drużyny muszą szybko usunąć swoje wyposażenie, aby umożliwić następnym zespołom przygotowanie się do konkurencji.

System Punktacji:
– Punktacja Za Trafienia:
  – Punkty są przyznawane na podstawie kwadratu odległości do celu, podzielonego przez 3000, co sprawia, że wartość punktowa zwiększa się czterokrotnie wraz z podwojeniem odległości.
  – Trafienie z pierwszego strzału jest warte pięciokrotność wartości odległości, drugi strzał czterokrotność, itd.
  – Przykładowe wartości punktowe dla różnych dystansów:

800 jardów – 213 punktów,

2000 jardów – 1763 punkty.

– Protesty:
  – Możliwość złożenia protestu w formie pisemnej z wpłatą 50 dolarów, która jest zwracana, jeśli protest zostanie uznany za uzasadniony. Decyzje dotyczące protestów są ostateczne po rozpoczęciu ceremonii wręczenia nagród.

Regulamin ten szczegółowo określa wszystkie aspekty udziału w zawodach, od przygotowania sprzętu, poprzez szczegółowe procedury strzelania, aż po skomplikowany system punktacji, który premiuje precyzyjność i efektywność strzelców na różnych dystansach.

*Poligon Camp de Canjuers, położony w południowo-wschodniej Francji, jest jednym z największych poligonów wojskowych w Europie. Rozciąga się na powierzchni ponad 35 000 hektarów i jest wykorzystywany przez francuskie siły zbrojne głównie do ćwiczeń artyleryjskich i manewrów piechoty. Poligon został otwarty w 1970 roku i od tego czasu służy jako miejsce szkolenia dla różnych rodzajów wojsk. Camp de Canjuers jest znany z surowego krajobrazu, który obejmuje góry i skaliste tereny, co czyni go idealnym miejscem do szkoleń w realistycznych warunkach.

Przeczytaj także

Reklama

News