sobota, 22 czerwca, 2024

Puchar Prezesa JKS UR Jawor

Share

W dniu 3 października odbyła się kolejna runda zawodów o Puchar Prezesa JKS UR Jawor. Mimo covidu była to już czwarta runda w tym roku.
Jest to ciekawa impreza pozwalająca na wystartowanie i sprawdzenie się początkującym strzelcom w wielu konkurencjach. Zawody szczególnie polecamy osobom stawiającym powiedzmy drugi krok w strzelaniu długodystansowym. Na ciekawej strzelnicy w Jaworze jest możliwość spróbowania swoich sił na dystansie 300 i 600 metrów. Zawody na 300 i 600 metrów rozgrywane są w kilku kategoriach. Poza standardowym „kcz z optyką” jest możliwość rywalizacji w kategorii karabinu historycznego, karabinu z mechanicznymi przyrządami otwartymi i zamkniętymi, oraz od kilku edycji również karabinu semiauto.
Z doświadczenia wiemy, że wielu zawodników swoje pierwsze długodystansowe kroki stawiało w Jaworze.
Poza typowo długodystansowymi konkurencjami, (choć obecnie 300, 600 metrów nie robi już takiego wrażenia jak kilka lat temu.) zawodnicy mają możliwość uczestnictwa w konkurencjach pistoletowych, strzelbowych oraz na prostym torze 3 gunowym. Jako że klub korzenie swoje ma w czasach kiedy „strzelec sportowy” utożsamiał się z bocznym zapłonem to i typowi zawodnicy strzelający z bocznego zapłonu znajdą swoje konkurencje w Jaworze.

Zawody odbywają się co miesiąc zgodnie z kalendarzem opublikowanym na stronie klubu, każda edycja kończy się wspólnym grillem lub ogniskiem. Redakcja zachęca do uczestnictwa 😊

Przedstawiciel Redakcji miał możliwość uczestnictwa w zawodach, strzelając karabinem Stag ORC z lunetą Hornet z Delta Optical Hunting and Shooting.
Redakcja przygotowuje “test polowy” lunety biegowej Hornet 1×6 użytkowanej zarówno do strzelania na dłuższy dystans jak i jako zamiennik kolimatora. Test ukaże się wkrótce na portalu.

Awatar użytkownika
Paweł Stempniak
Strzelec dalekodystansowy. Brał udział w wielu zawodach w kraju i za granicą. sześciokrotnie ukończył zawody Sniper`s Mission, Rekonstruktor, uczestniczył w rekonstrukcjach historycznych w Normandii i wielu innych miejscach w Europie.

Przeczytaj także

Reklama

News