sobota, 20 kwietnia, 2024

Sniper Extreme

Share

Z Michałem “Słoikiem” Dudzikiem rozmawiamy o zawodach Sniper Extreme, które odbędą się na poligonie w Wędrzynie. To teren doskonale znany naszym parom snajperskim. Organizatorzy będę się musieli postarać żeby zaskoczyć zawodników. 

PS> Jak będą wyglądały te zawody od strony organizacyjnej?

MD> Ze względu na zadania snajperów, ilość amunicji i broni przenoszona przez zespół jest dosyć spora, choć strzela się rzadko. Oczywiście są i zadania gdzie liczba wystrzelanej amunicji jest bardzo duża, ale to raczej odstępstwa od typowych zadań. Zastanawialiśmy się jak połączyć ta prawdziwą, bardzo stresującą pracę, zadania rozpoznawcze, pozostanie niewidzialnym, z tym co lubimy najbardziej w tej robocie.

PS> Czyli czym?

MD> Czyli strzelaniem. Naszym rozwiązaniem jest podzielenie zawodów jakby na dwie części. Pierwsza to część taktyczna, gdzie zespoły mają do pokonania kilkadziesiąt kilometrów w różnych miejscach wykonując zadania typowe dla zespołów snajperskich sprawdzające ich umiejętności polowe. Czasu jest więc sporo, ale utrudnieniem będą patrole wroga i to w sporej liczbie starające się wyczesać zespoły w trakcie przemieszczania się. Zespół posiada tylko grid na który ma dojść, wraz z oknem czasowym. Jak nie zdąży, okno się zamyka i idzie na następny punkt bez możliwości wykonania zadania i w niedoczasie, bo limity są sztywne.

PS> Czy limity czasowe będą ustawione realistycznie? Jaki będzie margines czasowy?

MD> Oczywiście wszystkie trasy są przez nas sprawdzone, a limity, nawet biorąc pod uwagę patrole przy odpowiednim planowaniu jak najbardziej wykonalne, choć nie będzie to spacer w parku.

PS> Co przygotujecie dla zawodników w drugiej części zawodów?

MD> Druga część to typowa część ogniowa, gdzie będzie dosłownie kilka, ale za to długich torów. Naturalnie, uprzedzając Twoje pytanie o realizm i możliwość wykonana zadań  sami wszystko strzelimy wcześniej, aby sprawdzić wykonalność zadań strzeleckich.

Dziękuję za rozmowę.

Darek Topyła
Darek Topyłahttps://portalstrzelecki.pl
Redaktor naczelny Portalu Strzeleckiego. Pomysłodawca i założyciel serwisu internetowego portalstrzelecki.pl, strzelec sportowy, dalekodystansowy, myśliwy. Instruktor strzelectwa sportowego, sędzia PZSS kl. III. Sędzia i instruktor strzelectwa myśliwskiego. Autor rozwiązań informatycznych dla organizatorów zawodów strzeleckich. Pomysłodawca aplikacji webowej shooterstats.pl.

Przeczytaj także

Reklama

News