sobota, 22 czerwca, 2024

111 strzelców wystartuje w zawodach  Long Range Mykita

Nowy rekord ustanowiony!

Share

Zarejestrowało się 111 zawodników i wszystko wskazuje, że tylu stanie na odprawie przed zawodami. Absolutny rekord w naszym kraju, jeżeli chodzi o liczbę zawodników w zawodach w strzelectwie taktyczno-praktycznym. Rekordowa jest również liczba sędziów. Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem zawodów będzie czuwało trzydziestu pięciu sędziów. Warto też wspomnieć, że bardzo duża grupa strzelców będzie używała kalibru 6.5 Creedmore, co świadczy o jego rosnącej popularności. Na pierwszych edycjach Mykity nikt z niego nie strzelał.

Wszystkie tory są objęte tajemnicą do ostatniej chwili. To jak zwykle niespodzianka dla zawodników.

Poprosiliśmy organizatora o uchylenie rąbka tajemnicy. 

  • Pozostajemy w klimatach morskich, w końcu pochodzimy znad morza. Strzelanie do celu w ruchu, też będzie i to na dwóch stejdżach. Albo cel będzie w ruchy albo zawodnik.

Jak zwykle na Mykicie będą też elementy W-F, co zdecydowanie potwierdza organizator.

  • Oceniając stejdże, lekko nie będzie. Świadomie podkręcamy od tej edycji poziom. Zmniejszamy cele, dodajemy elementy fizyki aby podnieść tętno zawodnikom przed oddaniem strzału. Ale bez obaw, biegu na 3 km nie będzie, chyba 😉 Lekko jednak też nie będzie 🙂

Mykita to zawsze ciekawe wymagające, ale i wykonalne tory. Sędziowie przed zawodami dokładnie sprawdzają możliwość ich wykonania w realnych sytuacjach strzeleckich.

W tegorocznej letniej edycji oprócz Polaków wezmą udział zawodnicy z Czech, USA i Niemiec. Będą to zarówno cywile jak i służby.

Takie zawody nie mogą odbyć się bez sponsorów. Jak zwykle jest to Helikon – Tex, który zawsze wspiera polski sport strzelecki. Następnie RWS Cetus, który wspiera Long Range Mykita od początku tak jak 3gun.pl. Polski producent lunet Delta Optical, rusznikarnia naszego przyjaciela Karola, Janczewski Olsztyn. Partnerami zawodów są również greenmenclan.com oraz polskietarcze.pl 

Zapytany o nagrody przedstawiciel organizatora odpowiada:

  • Pula nagród jest  bardzo ciekawa, stale rośnie. Uchylając rąbka tajemnicy, jeden z sędziów, ksywa operacyjna “Buła”, przygotował na tę edycję noże. Jako, że zajmuje się wytwarzaniem noży na zamówienie. Sam strzela, poluje no i oczywiście sędziuje zawody LR Mykita. Noże widziałem, PETARDA!

Do tej pory strzelanie na torach odbywało się w “Dualach”  czyli na jednym stejdżu strzelało dwóch zawodników jednocześnie, a tor był zdublowany. Teraz w związku z liczbą zawodników każdy stejdż będzie strzelany pojedynczo przez zawodników.

portalstrzelecki.pl jest patronem medialnym zawodów. Będziemy je dla Was relacjonować.

 

Przeczytaj także

Reklama

News