sobota, 22 czerwca, 2024

10 pytań do Kamila Kanarskiego

Share

Dzisiaj zadamy 10 standardowych pytań Kamilowi Kanarskiemu, który na tegorocznej Mykicie wygrał klasę SEMIAUTO TACTICAL.

1) Imię i Nazwisko oraz klub lub team?
Kamil Kanarski, Klub Pasjonat Opole

2) Kiedy zaczęła się Twoja przygoda ze strzelectwem?

Moja przygoda zaczęła ze strzelectwem 4 lata temu, kiedy kupiłem Tikkę T3 Tac. Wówczas rozpocząłem trenować strzelectwo długodystansowe. Jeśli chodzi o styczność ze strzelectwem, to od najmłodszych lat pamiętam jak jeździłem na strzelnicę, przyglądając się jak mój dziadek z ojcem startowali w wielobojach myśliwskich zajmując najczęściej czołowe miejsca.

3) Jakiego używasz sprzętu? Broń, Optyka, Amunicja, akcesoria?

Karabin samopowtarzalny DPMS Panther Arms .308Win, Optyka Zeiss Victory FL Diavari 6-24×56 T* z siatką mildot w drugim planie, amunicja Federal Gold medal 168 grain.

4) Który start na zawodach zapadł Panu najbardziej w pamięci i dlaczego?

Najbardziej pamiętam mój pierwszy start w zawodach LRM w 2018, gdzie można było na jednym stage’u spróbować swoich sił ostrzeliwując metalowe cele z basenu. Z pewnością większość zawodników zapamiętała ten orzeźwiający moment.

5) Co najbardziej przyciąga Cię do strzelectwa, a czego nie lubisz w strzelectwie?

Z pewnością niepowtarzalna jest atmosfera jaka panuje na zawodach oraz chęć rozwijania swoich umiejętności strzeleckich w różnych warunkach pogodowych z wymuszonych postaw. Nie wiem czy jest coś czego nie lubię w strzelectwie, na pewno kosztów jakie generuje ten sport 🙂

6) Kto jest Twoim autorytetem lub idolem w strzelectwie i dlaczego?
Mam przyjemność znać osoby, które należą do grona moich bliskich przyjaciół, którzy od lat pasjonują się tym sportem i są naprawdę znakomitymi strzelcami, będąc dla mnie wzorem do naśladowania.

7) Jakie konkurencje lubisz w strzelectwie długodystansowym?

Z pewnością takie jak serwuje nam Long Range Mykita – nieprzewidywalne, gdzie trzeba wykazać się dużą sprawnością fizyczną i gdzie trzeba ostrzelać więcej niż jeden cel, zmieniając przy tym swoją postawę strzelecką w ograniczonym czasie.

8 ) Jak często trenujesz?
Niestety bardzo mało, przed zawodami byłem tylko raz na strzelnicy.
W całym roku zaledwie kilka razy.

9) Która strzelnica jest Twoją ulubioną i dlaczego?

Strzelnica OSPWL Wędrzyn , ponieważ tam po raz pierwszy miałem okazję wystartować na zawodach długodystansowych-Longshot

10) Jeśli nie trenowałbyś strzelectwa to… ?
– uprawiałbym dużo sportu jak dotychczas (bieganie, wycieczki po górach, tenis)

Dzięki za rozmowę

Przeczytaj także

Reklama

News