Calendar

kwi
13
sob.
2019
Pistolet III
kwi 13@09:00 – kwi 14@12:00
Pistolet III

III stopień szkolenia z pistoletu. StrIII stopień szkolenia z pistoletu. Strzelanie w ruchu, rytmiczne, do celów poruszających się. zelanie w ruchu, rytmiczne, do celów poruszających się.

lip
6
sob.
2019
Karabinek III
lip 6@09:00 – lip 7@12:00
Karabinek III

Karabinek III – kurs zgrywający pracę na broni krótkiej i długiej, gdzie strzelania odbywają się przy dużym wysiłku i w ruchu zarówno celów jak i strzelca.

sie
24
sob.
2019
Zawody Protect Home and Family 2019 LATO – BIRTH OF THE LEGEND
sie 24 – sie 25 całodniowy
Zawody Protect Home and Family 2019 LATO - BIRTH OF THE LEGEND

 

Zawody Protect Home and Family 2019 LATO – BIRTH OF THE LEGEND
Zawody: 24-25 sierpnia 2019, start 7:00
Rejestracja : 6:30 24 sierpnia 2019
8:00 24 sierpnia 2019 – rozpoczęcie konkurencji
Strzelanie do 24:00 Przewidywane są konkurencje nocne.
25 sierpnia 2019 od godziny 7:00 do godziny 12:00 ciąg dalszy zawodów
25 sierpnia 2019 15:00 – oficjalne zakończenie zawodów.
Miejsce: Strzelnica Strzelnica TAS Target Alfa Silesia 44-100 Przyszowice
Google maps: 50.268598, 18.740151
Organizator: PWS i QLMS
Ilość torów: 12
Minimalna Ilość strzałów: 120 pistolet, 120 broń długa

Wpisowe: 450 zł

Opłata wpisowa nie podlega zwrotowi, może natomiast zostać przeniesiona na innego zarejestrowanego zawodnika.
kontakt: phafqp@gmail.com

REGULAMIN

1. PRZEPISY BEZPIECZEŃSTWA
Zawodnik musi przestrzegać regulaminu strzelnicy, oraz bezpieczeństwa wszystkich osób przebywających na strzelnicy.
1.1 Broń musi pozostawać rozładowana podczas całych zawodów z wyjątkiem bezpośredniego nadzoru obsługi sędziowskiej zawodów.
1.2 W strefie bezpieczeństwa zawodnicy mogą posługiwać się jedynie rozładowaną bronią. Wszelkie czynności manipulacyjne (poza przebiegiem) wykonywane mogą być tylko w wyżej wymienionej strefie
1.3 Przenoszenie karabinów, strzelb oraz pistoletów
1.3.1 Jeżeli karabiny i strzelby nie są przenoszone w pudełkach lub pokrowcach, to ich lufy muszą być skierowane w dół lub w górę.
1.3.2 Pistolety muszą być przenoszone w pudełkach lub pokrowcach albo w kaburach.
1.4 Odkładanie broni
1.4.1 Podczas przebiegu na torze od zawodnika może być wymagane odłożenie jednego rodzaju broni w celu wykorzystania innego rodzaju, lub przejście na inny rodzaj broni. Broń taka musi być zabezpieczona. Broń krótka w przypadku wykorzystywania broni długiej, musi być w kaburze.
1.4.2 Jeżeli pistolet nie jest wyposażony w zewnętrzny bezpiecznik, a posiada
urządzenie zwalniające kurek (dekoker), musi ono być użyte.
1.4.3 Broń długa musi mieć włączone bezpieczniki zewnętrzne. W przypadku odrzucenia, przejścia na broń krótką.

2 Komendy i procedury na torze
2.1 Przebieg toru rozpoczyna się od komendy
„Uwaga” (Przygotuj się) – niezależnie od
ilości broni wykorzystywanej na torze, i kończy w
momencie stwierdzenia przez zawodnika pokonania danego toru.
2.2 Sędzia stanowiskowy bezpośrednio nadzoruje wszystkie czynności zawodnika związane z ładowaniem i przygotowaniem każdego rodzaju broni i odkładaniem jej do miejsc lub urządzeń startowych.
2.3 „Czy jesteś gotowy?”- komenda po której zawodnik przygotowuje się do pokonania przebiegu lub informuje, że do takiego przebiegu nie jest gotowy
2.4 Brak negatywnej odpowiedzi zawodnika po wydaniu komendy „Czy jesteś gotowy?”
oznacza, że zawodnik w pełni zrozumiał wymagania toru i jest gotowy do jego rozpoczęcia. Jeżeli zawodnik nie jest gotowy, powinien oświadczyć
“No” lub “Not Ready” (Nie lub Niegotowy).
Celowym jest, aby zawodnik przyjął pozycję startową, gdy jest gotowy do rozpoczęcia przebiegu, aby wskazać tym samym sędziemu swoją gotowość.
2.5 “Stop”: Każdy Sędzia przydzielony do obsługi toru może wydać komendę “Stop” podczas przebiegu. W takim przypadku zawodnik musi natychmiast zaprzestać strzelania, zatrzymać się i czekać na dalsze instrukcje.
2.6 „Jeżeli skończyłeś, rozładuj i pokaż do sprawdzenia” Jeżeli zawodnik zakończył strzelanie, musi opuścić swoją broń – z lufą skierowaną w stronę głównego kulochwytu, z pustym magazynkiem rurowym, odłączonym magazynkiem, pustą komorą nabojową i zamkiem w tylnym położeniu, do sprawdzenia przez Sędziego. Sędzia będzie towarzyszył i instruował zawodnika podczas rozładowywania
broni.
2.7 Domyślna pozycja startowa. Zawodnik przyjmuje pozycję startową opisaną w pisemnym opisie toru. W przypadku braku takiego opisu, wskazaną przez sędziego. Stan załadowania broni znajduje się w opisie toru. W przypadku braku, informuje sędzia.

3. Punktacja
3.1. Punktacja opiera się na zasadzie Time Plus. Czyli wynik przedstawiany jest w formie sumarycznego czasu z przebiegu toru oraz kar wyrażonych w postaci sekund. Standardowym celem są manekiny (chyba, że opis toru stanowi inaczej) posiadające broń, chyba, że posiadają charakterystyczne oznaczenia sugerujące na przynależność do służb.
Ostrzelanie prawidłowe celu (manekina), to trafienie przynajmniej 2 krotne w korpus manekina (od góry szyi do nóg) lub jednokrotne w głowę. Przestrzeliny muszą być pełnowymiarowe. Nie styczne.

3.2 Kary nakładane są w następujący sposób:
a.
Jedna przestrzelina w korpusie tzw. miss= kara 500sekund
b.
Brak jakiejkolwiek przestrzeliny, ale ostrzelanie tarczy = kara 1000 sekund (2xmiss)
Nieostrzelanie jakiegokolwiek celu= kara 2000 sekund + kara za misy, w sumie 3000s
d.
Nietrafienie celu metalowego lub rzutka = kara 500 sekund
e.
Trafienie tarczy typu No Shoot (Nie strzelać) = kara 5000 sekund za każde trafienie, przestrzelina styczna uznawana jest za trafnie

4. DYSKWALIFIKACJA
4.1 Dyskwalifikacja oznacza brak możliwości kontynuowania zawodów.
4.2 Naruszenia zasad bezpieczeństwa nie podlegają procedurze odwołania.
4.3 Dyskwalifikacji podlegają zawodnicy, którzy swoim działaniem wprowadzają niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia swojej osobie lub osobom przebywającym na strzelnicy, jak celowanie we własne części ciała czy łamania kątów bezpieczeństwa itd.
4.4. Zawodnik zostanie zdyskwalifikowany za niesportowe zachowanie, za które w szczególności uznaje się:
4.4.1 Celowe zmienianie celów przed ich punktowaniem w celu uzyskania przewagi lub uniknięcia kar.
4.4.2. Zmienianie lub fałszowanie metryczek.
4.4.3 Brak poszanowania przez zawodnika wyniku, w szczególności tzw. procedur, określonego przez sędziego stanowiskowego po zakończeniu przebiegu na danym torze

5. BROŃ
Broń krótka – pistolet lub rewolwer centralnego zapłonu
Broń długa- pistolet maszynowy, karabinek lub strzelba centralnego zapłonu.
Dowolna możliwość montażu celowników, latarek, wskaźników czy innych elementów wyposażenia broni.

6. KABURY I WYPOSAŻENIE
Zawodnik musi posiadać broń krótką wraz z kaburą. Przynajmniej jedną ładownicę na magazynek do broni krótkiej. Dwa magazynki do broni krótkiej oraz jeden (jeżeli w danym typie występuje) magazynek do broni długiej oraz pokrowiec do niej.
Kabura do broni krótkiej musi zapewnić jej skryte noszenie. Broń krótka, zapasowe magazynki do niej, mają nie być widoczne w momencie rozpoczęcia przebiegu toru. Widoczność broni krótkiej w tym printing karany będzie procedurą 2000 sekund przy każdym rozpoczęciu toru, chyba, że opis toru wymaga inaczej.
Bron długa ma znajdować się w pokrowcu, chyba, że opis toru wymaga inaczej.
Broń długa musi posiadać zawieszenie.
Ubranie ma nie nosić militarnego charakteru.
Wszelkie wyposażenie (poza pokrowcem na broń długą) ma być przenoszone w sposób niewidoczny. Jeżeli jakiekolwiek wyposażenie, jak latarki, ładownice itp. Będą widoczne przy rozpoczęciu przebiegu, skutkować będą karą proceduralną w wysokości 2000sekund.

7. Reshoty
Reshoty nie są przewidywane. Zawodnik ma sobie radzić ze wszystkimi napotkanymi trudnościami samodzielnie.
W sytuacji kiedy zawodnicy pokonując tor spotkają się ze znaczącymi różnicami w budowie czy działaniu toru, tor zostanie wyzerowany.

8 ODWOŁANIA
8.1 W pierwszej instancji decyzje będą podejmowane przez sędzie stanowiskowego. Zawodnik ma możliwość przekazania telefonu lub kamery sędziemu pomocniczemu, lub zawodnikowi, który zakończył już konkurencję w celu nakręcenia przebiegu (film jest usuwany po przebiegu), w celu zapewnienia materiału w sytuacjach niejasnych, wymagających interwencji sędziego głównego. W przypadku braku nagrania, sędzia stanowiskowy podejmuje decyzję ostateczną. Wszelkie dyskusje uznane będą za zachowanie niesportowe i skutkować będą dyskwalifikację.
8.2 Jeżeli zawodnik nie zgodzi się z decyzją sędziego stanowiskowego, a posiada zapis filmowy, sędzia główny wysłuchuje jednej, a następnie drugiej strony. Ogląda zapis filmowy i podejmuje ostateczną nieodwołalną decyzję.

9. Pokonywanie torów
Każdy zawodnik może otrzymać karę proceduralną w wysokości 500 sekund (wielokrotnie podczas przebiegu) w wypadku kiedy jego zachowanie/pokonanie toru powodowało by niepotrzebne wystawianie się na zagrożenie – brak zaskoczenia przeciwnika, wykorzystanie zasłon i przesłon, brak załadowania broni i próba ostrzelania przeciwnika itp. Decyzja podejmowana jest sędziego stanowiskowego i jest ostateczna w przypadku braku materiału filmowego. W innym przypadku decyzję podejmuje sędzia główny w wyniku przeanalizowania materiału filmowego oraz wysłuchania stron.

12. Tory nocne
Zawodnik musi posiadać przynajmniej jedno źródło światła. Zawodnik, przy braku umiejętności do bezpiecznego pokonania torów nocnych może otrzymać od każdego sędziego informację o “NO GO” na strzelaniu w nocy. Jego wynik jest wówczas PK. Tory nocne stanowią integralną część zawodów.

mar
1
niedz.
2020
Kahles Cup Baltics 2020 @ Rukla
mar 1 całodniowy
kwi
18
sob.
2020
Przechera 2020 Janowiec (przełożone) @ Janowiec nad wisłą
kwi 18 całodniowy
Przechera 2020 Janowiec (przełożone) @ Janowiec nad wisłą

Zawody dla Myśliwych Przechera 2020

Konkurencje:

  1. „Zimny lis”, 200 m, postawa leżąc, tarcza A4 – lis konturowy  na blat, punktacja max 10 pkt, za każdy cm od punktu 10 – odejmuje się 1 pkt. Czas przygotowania 3 min, czas strzelania – 1 min.
  2. „Lisi snajper” – 200 m, 5 strzałów z postawy leżąc , max 50 pkt tarcza A4 lis na blat . Czas przygotowania 1 min, czas strzelania – 5 min.
  3. „Lis zza węgła” – siedząc/klęcząc z pastorałem – 150 m, 5 strzałów, tarcza A4 lis za drzewem. Przestrzelina w polu punktowym/na linii = 10 pkt, dotknięcie linii drzewa = 0 pkt, max 50 pkt. Czas przygotowania 3 min, czas strzelania – 5 min.
  4. ”Poznaj swoje możliwości” (know your limit) – 100 m, Postawa leżąc, 1 stały punkt podparcia broni. Można przestać w każdej chwili, liczą się zdobyte punkty. Niezaliczenie kolejnej sylwetki = utrata wszystkich pkt. tej konkurencji, max 28 pkt. Punktuje się tylko białe pole wraz z linią. Czas przygotowania 3 min, czas strzelania – 5 min.
  5. „Lis z podchodu” – postawa stojąc, dozwolony pas jako stabilizacja, 50 m, 5 strzałów – max 50 pkt. Czas przygotowania 2 min, czas strzelania – 3 min.

Łącznie max 178 pkt

Nagrody:

  1. Miejsce – dyplom oraz bon towarowy wartości 2 000 zł, do realizacji w dowolnym sklepie myśliwskim w Polsce.
  2. 2-5 miejsca – dyplomy
  3. Miejsca 1-10 , zaświadczenie (PZŁ) o przystrzelaniu broni kulowej, dla jednostki używanej w zawodach.

Program zawodów:

  1. Godz. 8.00 – rejestracja zawodników, losowanie zmian i stanowisk
  2. Godz. 8.45 – odprawa
  3. Godz. 9.00 – 17.00 zawody
  4. Godz. 18.00 – ogłoszenie wyników, dekoracja zwycięzców

Regulamin zawodów strzeleckich „Przechera 2020”

  1. W zawodach mogą uczestniczyć wyłącznie członkowie PZŁ. W wyjątkowych sytuacjach mogą zostać dopuszczone inne osoby, startując jako PK (poza klasyfikacją). Podczas rejestracji na zawodach należy okazać legitymację PZŁ.
  2. Obowiązuje jeden egzemplarz broni do wszystkich konkurencji.
  3. Przy rejestracji  zawodników należy wpisać kaliber broni (do weryfikacji przestrzelin pociskiem)  ZAPISY
  4. Broń : centralnego zapłonu, dopuszczona do polowań w Polsce, (z wyjątkiem kalibrów magnum),  kaliber od .22 do 8 mm, przyrządy celownicze dowolne, waga broni wraz z optyką max 6,0 kg,
  5. Zakaz używania kompensatorów odrzutu mocowanych na lufie, tłumików,  bipodów, monopodów montowanych do broni oraz poduszek, skarpet taktycznych, worków z piaskiem, etc. pod kolbę. Obowiązuje jeden stały punkt podparcia, nieprzymocowany do broni (plecak, worek , pastorał itp.) o długości kontaktu z bronią nie większy niż 20 cm (?). Drugi punkt podparcia broni – dłoń, przedramię, zakaz używania rękawic. Dopuszczony w niektórych konkurencjach pastorał o 1 punkcie kontaktu z bronią, nieprzymocowany w sposób trwały do broni jak np.  szczęki, montaż typu foto itp. Broń powinna swobodnie spoczywać na podpórce.
  6. Dopuszcza się pastorały 1-2-3 nożne z jednym punktem podparcia broni.
  7. Oceny przestrzelin dokonuje sędzia poprzez pomiar przestrzeliny pociskiem danego kalibru. Przerwanie linii środkiem przestrzeliny zalicza wyższą punktację, z wyjątkiem konkurencji 3, gdzie dotknięcie linii „drzewa” oznacza „0” pkt.
  8. Broń przenosimy w futerałach lub z odsuniętym zamkiem, mile widziane safety flag, WYŁĄCZNIE  z lufami skierowanymi w pionowo w górę lub w dół. Dopuszcza się pasek broni do przenoszenia broni  i stabilizacji broni podczas strzelania. Naruszenie tych zasad skutkuje ostrzeżeniem lub dyskwalifikacją.
  9. Na komendę – „można wyjąć broń” , zawodnik umieszcza broń na stanowisku lufą w kierunku kulochwytu,  zamek odciągnięty, odliczona amunicja luzem na stanowisku.
  10. Na komendę : „przygotować się do strzelania” – zawodnik ustawia broń, reguluje celownik itp., ładuje magazynek, magazynek nie podpięty do broni.
  11. Na wyraźną komendę sędziego „ Ładuj – można strzelać” magazynek ładujemy i podpinamy do broni, strzelamy.
  12. Na stanowisku strzeleckim, w trakcie strzelań ocenianych,  zawodnik może posiadać tylko wymaganą w opisie konkurencji ilość amunicji dla danego strzelania. Posiadanie dodatkowej amunicji skutkuje upomnieniem lub dyskwalifikacją.
  13. W przypadku niewypału, zawodnik winien to zgłosić sędziemu poprzez podniesienie ręki, rozładować broń dopiero na jego polecenie.
  14. Awaria broni i amunicji jest sprawą zawodnika, nie zostanie udzielony dodatkowy czas na usunięcie awarii.
  15. Zawodnik winien mieć w wyposażeniu matę strzelecką i pastorał.
  16. Rozstrzyganie remisów : w przypadku równej ilości punktów liczy się ilość 10-tek a w następnej kolejności wynik konkurencji nr 4 „know your limit”.
cze
26
sob.
2021
PHAF 26-27 czerwca 2021 Gliwice
cze 26 – cze 27 całodniowy
PHAF 26-27 czerwca 2021 Gliwice

Zawody: 26-27 czerwca 2021, start 8:00
Rejestracja : 7:30 26 czerwca 2021
8:00 26 czerwca 2021 – rozpoczęcie konkurencji przez pierwszy skład
Strzelanie do ostatniego zawodnika. Strzelanie kończy się o zmroku.
27 czerwca 9:00 dzień 2-gi zawodów
27 czerwca 15:00 – oficjalne zakończenie zawodów (orientacyjnie).
Miejsce: Strzelnica TAS – Gliwice

Organizator: PWS i QLMS
Ilość torów: 10
Minimalna Ilość strzałów: 100 pistolet, 100 broń długa

Wpisowe: 450 zł