czwartek, 22 lutego, 2024

Stacja pogodowa Kestrel jakie ma funkcje i do czego służy?

Share

Stacje pogodowe marki Kestrel w połączeniu z oprogramowaniem Applied Ballistics są często używane przez strzelców i myśliwych do precyzyjnego obliczania balistyki. Oto kilka kluczowych funkcji, które łączą te dwa narzędzia:

Pomiar warunków atmosferycznych: Stacje pogodowe Kestrel mierzą takie parametry jak temperatura, wilgotność, ciśnienie atmosferyczne i prędkość wiatru, które są kluczowe dla dokładnych obliczeń balistycznych.

Integracja z Applied Ballistics: Oprogramowanie Applied Ballistics wykorzystuje dane z Kestrela do precyzyjnych obliczeń trajektorii lotu pocisku. Uwzględnia zmienne atmosferyczne oraz specyfikacje broni i amunicji. Urzadzenie ma kilka trybów pracy takich jak pogoda, wersja prosta kalkulatora i wersja rozszerzona. 

Obliczenia balistyczne: System umożliwia obliczanie toru lotu pocisku z uwzględnieniem warunków atmosferycznych. Zapewnia to większą precyzję strzałów na różnych dystansach. Ze względu na rozbudowane możliwości obliczeniowe urządzenia do uzyskania dokładnych wyników (poprawek) konieczne jest odpowiednie skonfigurowanie kalkulatora balistycznego. Dodatkowo trzeba skalibrować kompas i wprowadzić DOF (direct of fire). Należy znać dane balistyczne pocisku, jego współczynnik balistyczny, krzywą balistyczną a także dane broni.

Korekta celowania: Użytkownik otrzymuje informacje o tym, jak skorygować celowanie w zależności od zmierzonej odległości, kąta strzału, warunków wiatrowych i innych czynników.

Kompaktowość i wytrzymałość: Urządzenia Kestrel są znane ze swojej kompaktowej konstrukcji i odporności na trudne warunki atmosferyczne, co jest istotne w terenie. Specjalne baterie mają dużą pojemność. Pomimo bardzo rozbudowanego menu i mnogości funkcji wszystkie ustawienia można zmieniać przy pomocą kilku przycisków. Oczywiście istnieje także możliwość parowania stacji pogodowej z telefonem przy pomocy aplikacji. Dzięki temu można uruchomić dodatkowe funkcje urządzenia.

Te narzędzia stanowią potężne połączenie dla tych, którzy potrzebują precyzyjnych danych meteorologicznych i balistycznych w terenie.

Przeczytaj także

Reklama

News