poniedziałek, 15 lipca, 2024

Puchar Świata osób niepełnosprawnych w strzelectwie

Kibicujmy naszej drużynie

Share

W dniach 10-20 kwietnia 2021 r. we Wrocławiu, na terenie strzelnicy Klubu Sportowego WKS Śląsk Wrocław odbędą się zawody Pucharu Świata w Strzelectwie Sportowym Osób Niepełnosprawnych, których organizatorami są: Światowa Federacja Strzelectwa Niepełnosprawnych – World Shooting Para Sport (WSPS) oraz Polski Związek Strzelectwa Sportowego (PZSS).

W zmaganiach uczestniczyć będzie około 200 zawodników z całego świata. Program zawodów obejmuje strzelanie w dwóch dyscyplinach: karabin i pistolet, a konkurencje rozgrywać się będą na czterech strzelnicach:

  •  10-metrowej – karabin pneumatyczny (osoby niepełnosprawne i niewidome/niedowidzące) oraz pistolet pneumatyczny (osoby niepełnosprawne);
    25-metrowej – pistolet sportowy (osoby niepełnosprawne);
    50-metrowej – karabin dowolny oraz pistolet dowolny (osoby niepełnosprawne);
    strzelnicy finałowej (wszystkie dystanse), gdzie rozgrywane będę finały poszczególnych konkurencji, podczas których zostaną wyłonieni medaliści.

Przebieg finałów poszczególnych konkurencji śledzić będzie można na bieżąco dzięki streamingowi online, dostępnemu na dedykowanej Zawodom stronie www, która już wkrótce zostanie udostępniona.

– To wyjątkowa chwila – po raz pierwszy w historii tej dyscypliny sportowej, zawody rangi międzynarodowej, dedykowane osobom niepełnosprawnym, niewidomym i niedowidzącym, odbędą się w stolicy Dolnego Śląska. Jesteśmy dumni, że uzyskaliśmy możliwość organizacji kolejnej (po Mistrzostwach Europy w Strzelaniach Pneumatycznych – przyp.) tak dużej imprezy – mówi Joanna Karasewicz, Competition Manager Zawodów.

Warto zauważyć, iż dotychczas zorganizowane zawody na nowoczesnym obiekcie Wojskowego Klubu Sportowego „Śląsk” przy ul. Świątnickiej, każdorazowo zasługiwały na najlepsze noty. Organizatorzy mają nadzieję, że i tym razem, przy wsparciu Partnerów wydarzenia, uda się przygotować event na najwyższym światowym poziomie.

Wkrótce na naszych “łamach” przedstawimy zawodników Kadry Narodowej.

Już teraz zapraszamy do kibicowania w rozgrywkach Pucharu Świata w Strzelectwie Sportowym. Czeka nas z pewnością zacięta rywalizacja i ogromne emocje!

 

O zmaganiach niepełnosprawnych strzelców pisaliśmy tutaj:

Medale na Mistrzostwach Świata w strzelectwie sportowym niepełnosprawnych

Adam Dobosz o nowym otwarciu w Kadrze Narodowej Niewidomych

 

Przeczytaj także

Reklama

News