sobota, 20 kwietnia, 2024

Praktyczne strzelectwo dalekodystansowe, zawody Mid Range Mykita

Share

Po sukcesie zawodów Long Range Mykita w kalendarzu strzeleckim pojawiły się nowe zawody czyli MRM. Po raz pierwszy mamy do czynienia z zawodami, w których strzelec może używać jedynie kalibru .223 Poprosiliśmy organizatorów o przybliżenie tej nowej formuły zawodów. Miejsca rozgrywania zawodów czyli Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Specjalnych w Strzepczu na Kaszubach nikomu nie trzeba przybliżać. Wszyscy wiedzą że atrakcji nigdy tam nie brakuje, szczególnie tych związanych z pogodą.

– Zwody strzeleckie MID RANGE MYKITA, to modyfikacja rozgrywanych zawodów dalekodystansowych LONG RANGE MYKITA. Modyfikacja polega na odległościach do celu. Tym razem strzelać będziemy na średnim dystansie. Dodatkowo, nowość na tej edycji, “grać” będzie tylko jeden kaliber, mianowicie .223 (5,56 x 45 mm). Zawodnicy zostaną sklasyfikowani w dwóch klasach sprzętowych Semi – Auto oraz Repetier.

– Maksymalny dystans przewidywany przez organizatorów to +/-700 m. Natomiast większość zadań strzeleckich zostanie przeprowadzona na dystansie w zakresie 200 – 500 m. Dystansie, na którym kaliber .223 jest w stanie skutecznie razić cele, jeżeli strzelec nie przeszkadza.

Zawody MID RANGE MYKITA, to doskonała okazja na sprawdzenie swoich możliwości i umiejętności w zawodach strzeleckich na dystansie dalszym niż 100 m.

– To także okazja do sprawdzenia samego siebie w kontekście praktycznego użycia broni. Strzelanie z postaw wymuszonych, do celów umieszczonych na niepełnych dystansach (np. 269 m) z wykorzystaniem przygotowanych barykad. Dodatkowo organizatorzy zapewnią odpowiednie tętno przed oddaniem strzału, tak aby warunki strzelania zbliżone były do realnego użycia broni w sytuacji stresowej. 

– Te zawody, to także odpowiedni czas na sprawdzenie „fuzji” przed zbliżającymi się zimowymi, dalekimi lisami. W końcu na zawodach grać będą „luśnie” w typowo myśliwskim kalibrze na lisy.

Reasumując, praktyczne strzelectwo dalekodystansowe. Strzelamy w każdych warunkach hydrometeorologicznych jakie się pojawią. Natomiast wiatr nie stanowi problemu, tylko wyzwanie.

red.

Przeczytaj także

Reklama

News