niedziela, 19 maja, 2024

Zmagania par snajperskich na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce

Sniper Extreme 2021 SOUTH BALTIC

Share

 

Zakończyły się międzynarodowe zawody par snajperskich w Ustce. Szerokie bałtyckie plaże gościły 19 teamów z Polski i zagranicy. Zawody organizowała Fundacja Sprzymierzeni z Grom. W tym roku całkowity dochód z zawodów zostanie przeznaczony na rehabilitację małego Arka. 

Impreza uzyskała Patronat Honorowy Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka.
Poza tym w organizację i sponsoring włączyły się następujące firmy i instytucje:
SNIPER EXTREME tworzą wolontariusze i przyjaciele skupieni wokół Fundacji SPRZYMIERZENI z GROM, w tym żołnierze, weterani i funkcjonariusze służb mundurowych oraz utytułowani strzelcy cywilni. Nikt z biorących udział w organizacji przedsięwzięcia, oprócz własnej satysfakcji niesienia dobra nie uzyskuje żadnych korzyści materialnych.
Jako portalstrzelecki.pl zawsze będziemy włączać się w akcje charytatywne wspierając medialnie i osobiście organizatorów. Tego typu działania są zapisane w naszej misji.

Arek w drugiej dobie życia przeszedł poważną operację serca TGA. Niestety w trakcie operacji nastąpił wylew o którym rodzice dowiedzieli się po dwóch tygodniach. W ciągu tych dwóch tygodni mózg Arka został poważnie uszkodzony. Od tamtej chwili rodzice Arka codziennie walczą ze skutkami wylewu. Przez wylew, Arek jest opóźniony psycho-ruchowo oraz choruje na padaczkę. Żeby ratować życie, lekarze założyli chłopcu zastawkę komorowo-otrzewnową. Arek stale wymaga intensywnej opieki i rehabilitacji.

Po zakończeniu części oficjalnej odbyła się licytacja dla Arka. Wstępnie podliczono, że zebrano ponad 12 000 zł. Jeśli ktoś z Państwa nie mógł być na zawodach może wspomóc Fundację wpłacając pieniądze za pośrednictwem aukcji, która jest uruchomiona na Facebooku.

W tym roku teatrem działań był Centralny Poligon Sił Powietrznych w Ustce. 

To całkowicie nowy obiekt dla strzelców, żaden cywil do tej pory nie miał okazji strzelać w tak trudnych a jednocześnie malowniczych warunkach. Poligon jest położony bezpośrednio nad morzem. Oprócz szerokich piaszczystych plaż dostępne są także tereny zalesione. Zaplecze hotelowo-konferencyjne było na najwyższym poziomie. Strzelcy mieli do dyspozycji dwuosobowe pokoje z łazienką i prysznicem. Taka sytuacja ograniczyła konieczność korzystania z noclegów poza bazą. Organizatorzy mieli doskonałe warunki do przeprowadzenia odprawy zarówno zawodników jak i instruktorów. Warunki pozwoliły na zachowanie zasad związanych z C19. Do sprawnego przeprowadzenia zawodów zostało zaangażowanych 60 instruktorów.

Pogoda:

wiatr 10-14 m/s 😁, temperatura 10,5 st. C, ciśnienia 1013 hPa, wilgotność 95%.

Dodatkowe utrudnienia: Porywy wiatru do 15 m/s, piasek niesiony przez wiatr.

W piątek przed zawodnikami były dwie konkurencje strzeleckie i pętla taktyczna, która zakończyła się nad ranem. W sobotę był dzień ogniowy. Zawodnicy zostali przewiezieni na punkty strzeleckie gdzie były dla nich przygotowane konkurencje strzeleckie. W pomoc przy organizacji części strzeleckiej włączył się Team MYKITA skupiony wokół KS KRYZA a także Team99 i 9 ŁBOT. Zaangażowanie się w organizację zawodów teamów z tzw. “Świata strzeleckiego” to przykład na owocną współpracę, która jest jak najbardziej możliwa.

fot. Darek Topyła
Od lewej: Żan, Leon, Damian, Mario, Kamil, Ariel

 

Wyniki zawodów:

W rozmowach, jakie przeprowadziłem z zawodnikami bardzo pozytywnie oceniali oni zawody. Pętla taktyczna była ciekawa, stalking wymagający, konkurencje strzeleckie i akcesoria użyte do budowy torów zaskakujące, kardio na torze Mykita Team na 150%. To czego im brakowało to więcej T3C i elementów SERE podczas pokonywania pętli taktycznej.

Galeria

 

Darek Topyła
Darek Topyłahttps://portalstrzelecki.pl
Redaktor naczelny Portalu Strzeleckiego. Pomysłodawca i założyciel serwisu internetowego portalstrzelecki.pl, strzelec sportowy, dalekodystansowy, myśliwy. Instruktor strzelectwa sportowego, sędzia PZSS kl. III. Sędzia i instruktor strzelectwa myśliwskiego. Autor rozwiązań informatycznych dla organizatorów zawodów strzeleckich. Pomysłodawca aplikacji webowej shooterstats.pl.

Przeczytaj także

Reklama

News