sobota, 22 czerwca, 2024

Zawody z bronii historycznej “Rajd na Berlin”

Share

Jeśli zawsze miałeś ochotę pobiegać z Mauserem K98 lub Pepeszą to wyciągaj giwerę z szafy. JKS UR i Kubota Commando zapraszają na zawody dynamiczne z broni historycznej, które odbędą się 02.03.2024 na strzelnicy w Grzegorzowie k. Jawora.
Trzy tory jak trzy nierozłączne armie aliantów.
-300m do gongów
-100m szturm do budynku
-oś dynamiczna, czyszczenie budynku
Trzy kategorie broni*:
-Karabin powtarzalny (np. Mosin, Mauser K98 itp.)
-Karabin samopowtarzalny (np. SWT 40, M1 Carbine itp.)
-Pistolet maszynowy (PPSz 41, STEN, Thompson itp.)
*Małe wyjaśnienie dot. klas sprzętowych. Jeśli dany model był produkowany przed 1945r. a egzemplarz który posiadasz jest np. z ’53 to możesz śmiało startować. Np. PPS-43 wprowadzony został na uzbrojenie w 1943r. a Twój egzemplarz pochodzi z 1954r. to śmiało możesz startować.
Koszt 120 PLN od zawodnika. Zawodnik może wystartować w więcej niż jednej kategorii jeśli będzie miał ochotę przewietrzyć zarówno jakiś pistolet maszynowy i karabin. Dlaczego tak? Ano dlatego, że robimy te zawody bez ciśnienia na wynik, a dla wspólnej zabawy z naszymi historycznymi zabawkami, gdyż rzadko mamy okazję z nich postrzelać.
Regulamin skrócony:
Jest to tylko trochę zmieniony regulamin 3GUN.
Najważniejsze rzeczy jakie mogą Was zainteresować:
-pilnujcie kątów bezpieczeństwa
-każdy ma obowiązek używać ochronników oczu i słuchu
-dla amunicji pełnej karabinowej wystarczy jedna przestrzelina w Alfa, lub Charlie lub dwie przestrzeliny w celu
-dla amunicji pośredniej i pistoletowej jedna Alfa lub dwa w celu
-nie ma limitu amunicji, magazynków i amunicji w magazynkach
-zachęcam do przebrania się w mundury dla podniesienia klimatu
-start w zawodach zaliczany jest do przedłużenia licencji PZSS
Szczegółowy regulamin:
dodatek OPISY TORÓW:

TOR 1: ZMĘCZENIE PRZECIWNIKA

OPIS TORU: Zawodnik stoi przy przesłonie 9-hole z bronią rozładowaną. Po sygnale startowym ładuje broń i ostrzeliwuje gong odpowiedni dla jego kategorii sprzętowej (300m dla amunicji pełnej karabinowej, 175m dla amunicji pistoletowej i pośredniej) z zaznaczonych otworów na 9-holu. Trafienia będą sygnalizowane przez drugiego sędziego obserwującego cel w lunecie. Po trafieniu celu zawodnik zmienia otwór w przesłonie na kolejny aż ostrzela cel z 9 razy. Następnie przemieszcza się na materac z podpórką i z pozycji leżącej ostrzeliwuje cel 3 razy. Czas na wykonanie toru do 6 minut. Cel ma zostać trafiony 12 razy- 9 razy z 9 otworów/schodków na 9-hole i 3 razy z pozycji leżącej z podpórką.

TOR 2: SZTURM NA BUDYNEK

LICZBA CELI: 20 – 19 PAPIEROWYCH TARCZ IPSC, RÓŻNE ROZMIARY + 1 TARCZA PAPIEROWA PUNKTOWANA

OPIS TORU: Zawodnik leży pod wiatą z miejscu startowym zaznaczonym na rysunku kolorem żółtym z bronią załadowaną. Po sygnale startowym ostrzeliwuje tarczę punktowaną dowolną ilość razy. Trafienie w pole punktowane odejmuję liczbę sekund od ostatecznego przebiegu jednak nie więcej niż 20. Przykład: zawodnik strzelił 3 razy do tarczy punktowanej i trafił pola 6, 6, MISS. Suma punktów równa się 12, zatem 12 sekund zostanie odjętych od końcowego czasu przebiegu. Przykład 2: zawodnik strzelił do tarczy 4 razy i trafił pola 10,10,9,8. Suma tych pól wynosi 37 jednak od jego końcowego czasu zostanie odjęte maksymalnie 20 sekund. Po ostrzelaniu tarczy punktowanej zawodnik wstaje i rozpoczyna przebieg po torze ostrzeliwując cele. Zgodnie z rozkazem Józefa Stalina nr 227 „Ani kroku w tył” zawodnik może poruszać się tylko do przodu. Każde cofnięcie skutkować będzie karą proceduralną 10 sek.

TOR 3: CZYSZCZENIE BUDYNKU

LICZBA CELI: 20 – PAPIEROWE TARCZE IPSC, RÓŻNE ROZMIARY

OPIS TORU: Zawodnik stoi przed drzwiami budynku (otwór w przesłonie) z bronią załadowaną, jedną nogą dotykając opony. Po sygnale startowym wchodzi do budynku i ostrzeliwuje cele. Zawodnik powinien ostrzeliwać cele od razu, gdy je zobaczy, nie zbliżając się zbytnio do nich gdyż tor jest ciasny (25m).

Awatar użytkownika
Paweł Stempniak
Strzelec dalekodystansowy. Brał udział w wielu zawodach w kraju i za granicą. sześciokrotnie ukończył zawody Sniper`s Mission, Rekonstruktor, uczestniczył w rekonstrukcjach historycznych w Normandii i wielu innych miejscach w Europie.

Przeczytaj także

Reklama

News