wtorek, 18 czerwca, 2024

X Zimowy Snajper na strzelnicy w Marcinkowie

Share

X Zawody “Zimowy Snajper” to tradycyjnie początek sezonu strzeleckiego. Zawody odbyły się na strzelnicy w Marcinkowie koło Mrągowa. Tym razem pogoda nie dopisała i śniegu nie było 🙂

Na tegoroczną edycję przyjechało 27 strzelców. Zawody są rozgrywanie w formule trójboju, w którego skład wchodzą następujące konkurencje.

  1. Zimny strzał
  2. Zimna 10
  3. Zimny snajper

Zapytałem Michała o przebieg tegorocznych zawodów a także o ich historię.

Od ilu lat organizujesz te zawody?
W tym roku odbyła się dziesiąta edycja Zimowego Snajpera. Pierwsze zawody to rok 2011 na strzelnicy w Bartoszycach.
Ilu zawodników wystartowało w tej edycji?
W tego rocznej edycji udział wzięło 28 zawodników (w roku ubiegłym było ich 37). Niestety, wygląda na to, że powodem było nałożenie się terminów dwóch imprez – w Drawsku zorganizowano w tym samym czasie Kahles Cup, więc część strzelców wybrała tamto wydarzenie. Podobnie było, kiedy raz czy nawet dwa pokryły się terminy Zimowego Snajpera i Długodystansowej Ofensywy Zimowej organizowanej w Skarżysku. Myślę, że warto unikać takich sytuacji w przyszłości, w końcu mamy do dyspozycji nie tylko styczeń, ale jeszcze luty i marzec, a więc do wykorzystania jest dobre 10 weekendów. Szkoda, że przez takie sytuacje podaż przedsezonowych imprez LR wyczerpała się już w styczniu. Z resztą, co tu dużo mówić – sam chętnie pojechałbym jako zawodnik do Drawska na Kahles Cup, podobnie jak po Zimowym Snajperze jeździłem do Skarżyska na DOZ gdy tylko była w innym terminie. Zimowy Snajper już dziesiąty raz zorganizowany był w weekend najbliższy dacie 20 stycznia, więc można powiedzieć że jego termin jest stały. Myślę, że w przyszłym sezonie uda się ustalić terminy wcześniej, tym bardziej że już dziś mogę powiedzieć, że Zimowy Snajper 2021 to weekend 23-24 stycznia.
Jak a była w tym roku konkurencja niespodzianka?
Drugi raz z rzędu w konkurencji Niespodziance, w odróżnieniu od statycznego Trójboju, staramy się zaproponować strzelania taktyczne. Tym razem było to 9 zadań strzeleckich polegających na ostrzeliwaniu 4 celi w różnych postawach i z różnych odległości. Okazuje się, że nawet dysponując jedynie osią o długości 100 czy 200 m można przeprowadzić na niej ciekawe i urozmaicone konkurencje.
Wraz z Michał Dudzik Sport Shooter cieszymy się, że Zimowy Snajper spotkał się z uznaniem strzelców długodystansowych (choć nasze 300 m to raczej long range w odmianie short). Dość powiedzieć, że poza ekipą z Olsztyna, przyjechali do nas zawodnicy z Zakopanego, Lublina jak i Bydgoszczy, Włocławka i innych miast. Mimo stałych konkurencji Trójboju, atmosfera panująca na naszych zawodach oraz zawsze różna Niespodzianka powoduje, że Zimowy Snajper jest imprezą ciekawą. I na koniec: ze względu na wysoki poziom Zawodników, w edycji 2021 wprowadzimy w Trójboju kilka modyfikacji Puszczam oczkoBędzie jeszcze ciekawiej !

 

 

Darek Topyła
Darek Topyłahttps://portalstrzelecki.pl
Redaktor naczelny Portalu Strzeleckiego. Pomysłodawca i założyciel serwisu internetowego portalstrzelecki.pl, strzelec sportowy, dalekodystansowy, myśliwy. Instruktor strzelectwa sportowego, sędzia PZSS kl. III. Sędzia i instruktor strzelectwa myśliwskiego. Autor rozwiązań informatycznych dla organizatorów zawodów strzeleckich. Pomysłodawca aplikacji webowej shooterstats.pl.

Przeczytaj także

Reklama

News