poniedziałek, 15 lipca, 2024

Wesołych Świąt i nie tylko…

Podsumowanie i plany na 2023 rok

Share

 

Drodzy czytelnicy,

koniec roku to czas podsumowań i planów na kolejny rok. W mijającym roku zrealizowaliśmy nasze cele zasięgowe. Zarówno wyświetlenia naszej strony jak i liczba czytelników odznaczały się dobrą dynamiką rok do roku. W 2022 roku napisaliśmy do Was 55 000 słów w 146 wpisach na portalu. (Od początku istnienia portalu, czyli od 2,5 roku ukazało się 561 artykułów i 218 790 słów). Nowe artykułu pojawiały się średnio co drugi dzień.

Redakcja

Do redakcji dołączyli nowi autorzy, są nimi Marek Sowa redaktor działu “.22LR” i Marek Pyka który pisze o PRS, Jarek Cieślik, który wspólnie z Pawłem Stempniakiem zajmie się działem “Black Rifle”. Otworzyliśmy dział darzbor24.pl pod redakcją dr Grzegorza Siwka. Na koniec dwa nasze rodzynki Kuba “MURASZ” Sidorowicz, który jeszcze nie powiedział ostatniego słowa ani w strzelaniu ani w pisaniu i Maciej “STACHU” Stasiak, autor niezapomnianych relacji video.

Strategia

To wszystko wynik wdrożenia nowej strategii redakcyjnej polegającej na specjalizacji. Wydzielamy najpopularniejsze działy po to żeby agregować odpowiadające im treści. A wszystko po to żebyście mogli lepiej dotrzeć do interesujących Was informacji.

Strzelectwo

Zauważalna jest duża dynamika w świecie zawodów strzeleckich, tych poza strzelectwem sportowym. Jeśli chodzi o tarczowe zawody strzeleckie to tutaj raczej nic nowego się nie wydarzy. Mamy serię F-Class organizowaną przez Rafała Walczowskiego, dodatkowo Long Range European Championships. Team 99 na czele z Rafałem Kleckim organizuje Puchar Polski Long Range. Michał Oleksiuk i jego ekipa rozwija Mistrzestwa Polski Long Range i East Bullet Holes wraz z King Of Tanks w Orzyszu.

Long range, Mid Range  i PRS

Dobrą, ugruntowaną i niezachwianą pozycję ma Mykita Rifle Series i charytatywne zawody organizowane przez Fundację SPRZYMIERZENI z GROM Sniper Extreme. W tym roku w ramach konsolidacji pewnej części rynku strzeleckiego pojawił się w Polsce PRS POLAND SERIES. To ciekawa inicjatywa Mariusza Szydłowskiego i kilku osób z jego otoczenia. należy zaznaczyć, że polski PRS należy do grupy Central European PRS SERIES, która oprócz Polsk skupiai jeszcze Czechy, Słowację, Węgry, Austrię, i Włochy. W tej rywalizacji będą brali udział strzelcy używający broni centralnego zapłonu jak i .22LR. Zarówno jedne jak i drugie będą kończyły się Mistrzostwami Świata rozgrywanymi na przemian co rok.

Promocja strzelectwa i działalność społeczna

Redakcja naszego portalu będzie dalej inicjowała i wspierała działania nakierowane promocję strzelectwa w naszym społeczeństwie. Byliśmy patronem medialnym i pisaliśmy o większości zawodów tarczowych, taktycznych i długodystansowych. Byliśmy partnerem medialnym Mistrzostw Europy w Strzelectwie Sportowym we Wrocławiu. Pokazywaliśmy także sukcesy naszych strzelców na Mistrzostwach Świata w Kairze. To wszystko dzięki współpracy z PZSS. Razem z Firmą DELTA angażowaliśmy się organizację warsztatów strzeleckich LR, które stają się coraz bardziej popularne wśród początkujących strzelców. Należy podkreślić tutaj nieocenioną pomoc Pani Honoraty Matosek i Pana Prezesa Grzegorza Matoska.

Jak dotychczas będziemy bezinteresownie włączali się w działalność charytatywną z Fundacją SPRZYMIERZENI z GROM, która pomaga byłym żołnierzom, funkcjonariuszom i ich rodzinom.

 

Życzymy Wam zdrowych Świąt Bożego Narodzenia!

Red. nacz. Darek Topyła

 

 

Darek Topyła
Darek Topyłahttps://portalstrzelecki.pl
Redaktor naczelny Portalu Strzeleckiego. Pomysłodawca i założyciel serwisu internetowego portalstrzelecki.pl, strzelec sportowy, dalekodystansowy, myśliwy. Instruktor strzelectwa sportowego, sędzia PZSS kl. III. Sędzia i instruktor strzelectwa myśliwskiego. Autor rozwiązań informatycznych dla organizatorów zawodów strzeleckich. Pomysłodawca aplikacji webowej shooterstats.pl.

Przeczytaj także

Reklama

News