sobota, 20 kwietnia, 2024

Trzydziesty piąty F-class wystartował

Share

Na strzelnicy Casul w Skarżysku Kamiennej 170 strzelców przystąpiło do zawodów F-class.

F-class to coraz popularniejsza na prawie całym świecie – Od USA i Kanady poprzez Niemcy, Wielką Brytanię, Holandię czy Hiszpanię po Australię i Nową Zelandię -formuła strzelań długodystansowych. Ostatnią dużą międzynarodową imprezą były mistrzostwa świata rozgrywane z końcem lipca 2009 w Bisley, Wielka Brytania. W F-class strzela się dystanse od 300 do 1000 jardów/metrów, na leżąco korzystając z jednej lub dwóch podpórek na których można oprzeć broń.

Wśród startujących w zawodach F-Class można zauważyć strzelców z trzech środowisk: sportowcy, myśliwi i strzelcy z służb mundurowych (czynni i emerytowani). Tego typu rywalizacja jest świetną okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy wśród wymienionych grup bo każda z nich może się czegoś nauczyć od innych.

Regulamin F-Class Polska jest oparty na zasadach światowych. W zawodach rozgrywanych w 2009 roku nie było wydzielenia klas z osobną klasyfikacją ale od 2010 obwiązuje podział klas F/TR i Open.

Dzisiaj zawodnicy będą się zmagać na standardowych dystansach 300, 600, 800 metrów. Jutro od rana rozpoczną się strzelania na dystansie dodatkowym 1000 Y.

portalstrzelecki.pl jest patronem medialnym zawodów F-Class i zaraz po zakończeniu zawodów możecie się spodziewać relacji, którą dla Was przygotuje Michał.

 

Przeczytaj także

Reklama

News