wtorek, 18 czerwca, 2024

Trening na celach stalowych

Share

 

Istnieją różne rodzaje treningu strzeleckiego. Jedni strzelają do papieru a inni do blachy. 27 marca na treningu zorganizowanym w Zielonce przez Team99 strzelcy oprócz zwyczajowych dystansów z celami papierowymi będą mogli skorzystać z gongów, które przygotowała Firma Delta i Fundacja Parasol. My wspieramy ten projekt medialnie.

Trening

Praca no gongach pozwala w szybki sposób potwierdzić nastawy na dystansach od 100 do 800 m. Strzelec natychmiast dostaje potwierdzenie prawidłowości przyjętych wartości. Dzięki mapie przedpola strzelcy bez problemu zidentyfikują odpowiednie cele.

 

Wiatr?

Obok celów są zainstalowane odpowiednio przygotowane chorągiewki, które pozwolą pracować na wietrze.

Balistyka

Strzelcy będą mogli przećwiczyć pracę zarówno na bębnach regulacyjnych jak i na siatce celowniczej przy szybkim przechodzeniu na cele na różnych dystansach.
Dostępne będą dystanse pośrednie 400 m, 500 m, i 700 m. co pozwoli wykonać mapę balistyczną dla karabinu i przećwiczyć manual, który pomoże szybciej i celniej oddawać kolejne strzały.

Taktyka

Zawodnicy z “zacięciem” taktycznym będą mogli przećwiczyć komunikację z strzelec-obserwator. Firma Delta ustawi na stanowiskach lunety obserwacyjne.
Obecni na osi strzeleckiej instruktorzy zaprezentują wzorowo przeprowadzone strzelanie podczas, którego będzie można posłuchać profesjonalnej komunikacji w teamie snajperskim.

Dostępne będą cele stalowe w formie gongów różnej wielkości Ø20,Ø35,Ø40,Ø50.

Przygotowania:

 

Przeczytaj także

Reklama

News